Ena dobra in preprosta torta

tema je zaklenjena

naty80  

član od: 8.1.2009

sporočila: 8

tema odprta - 19. jan 2009 15:22 | ogledi: 20.187 | odgovori: 23

SIN IMA ROJSTNI DAN,KER PA NIMAM ČASA PREGLEDOVATI VSEH RECEPTOV VAS PROSIM ZA EN DOBER RECEPT ALI VSAJ PREDLOG.

naty80

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

19. jan 2009 15:32

dobra in preprosta je sacherca. pa tudi cisto navadna sadna torta: biskvit, smetana, sadje... Med vroce spada tudi Torta Nutella... in je tudi enostavna. LP, R.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

19. jan 2009 15:50

Dobrodošla na kulinariki!

Rada bi ti pa povedala, da v primeru, če nimaš časa, ti tudi torta ne bo uspela in bo bolje, da sladico kupiš. Ker kar nekaj na brzino ne more postati torta za rojstni dan otroka.

In menda je v virtuali treba pisati z majhnimi črkami, ker velike črke pomenijo, da se dereš oz. kričiš (vsaj mene so tako podučili).

Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2009 15:50

Sicer sem jaz večkrat kakšno napisala o posesivnih mamah, ki vse naredijo za sina in namesto sina ..... ampak, vzeti si čas za razmislek o tem, kakšno torto se pripravi za rojstni dan tiste peščice ljudi, ki jih imamo pa res radi, to pa ne spada v posesivnost. Ne vem no, ampak v tem letu se je sem že nekaj novih članov prijavilo (dobrodošli), ki pa postavljajo vprašanje v stilu " a lahko to namesto mene nekdo naredi, ker meni se pa nekako ne da".....Pa enkrat govor za svoj rojstni dan, enkrat se "nima časa študirati receptov za sinov rojstni dan".....meni tole nekako ne diši. Vendelina jr.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. jan 2009 16:02

Ja, tukaj se bom spet strinjala z Vendy.

 

Osebno, že vsaj mesec dni pred rojstnim dnem moje hčerke, pa tudi brata (ker sta oba še otroka), vem kakšno torto bom naredila in po katerem receptu. Vedno si vzamem čas in poiščem kakšno primerno idejo za torto. In do sedaj, mi je vedno uspelo.

 

Drugače pa res ni treba vseh receptov prebrat. Ko ti en odgovarja, pač tistega narediš.

 

Je pa tudi res, da imamo različne okuse, tako da bi bilo zelo pametno, če bi vsaj namignila kakšno torto bi rada. Čokoladno, sadno. Čokoladni biskvit, navadni biskvit. Krema s smetano, mogoče z mascarponejem. Vanilijeva krema....

 

Lp

 

MM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jan 2009 16:10

Če ja panika, kupi že gotove tortne podloge, vseeno ali čoko ali navadne.

V sladki smetani, na zmernem ognju, stopi čokolado (recimo 3 dl smetane in 250 g čokoalde, razmerje je lahko tudi drugačno), lahko dodaš tudi malo insatnt kave. Naj s eohladi. To lahko pripraviš tudi dan prej, krema se super stepe, če odleži na hladnem.

 

Tortne osnove navlaži s kakšnim sokom (recimo pomarančnim, se lepo skalda s čokolado). Ko se smetana s čokolado povsem ohladi, jo stepi, in s kremo namaži tortne osnove ter jih lepo sestavi. Torto še okrasiš (kupčki smetane in krhlji pomaranče ali mandarine na primer) in je gotovo.

 

Ti pa ni treba vseh receptov brat, kar tako kaj poglej. Ali išči po sesatvinah, saj tudi gre, samo vedeti moraš, kakšno torto bi mu naredila.

 

In da pritrdim predhodnicam:

Meni je že izbira receptov za tiste, ki jim nameravam speči torto, čisto poseben obred oziroma znak, koliko mi pomenijo, kaj šele izbira med nekaj možnostmi in postem sama priprava. Saj smo vsi kdaj v časovni stiski, ampak za lastnega otroka pa ja vemo, kdaj ima rojstni dan, in se lahko prej malce pripravimo.

 

Mamamia

mamamia

naty80  

član od: 8.1.2009

sporočila: 8

19. jan 2009 16:32

Rebecca tebi hvala za odgovor.Za ostale pametne "gospe" pa naslednje:po odgovorih sodeč ste vse najmanj diplomirane psihologinje,da ste tako pametne in svetniške.Bom spekla torto po vašem receptu.Poimenovala jo bom:TORTA POPOLNA GOSPA.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. jan 2009 16:39

Naty kakšna torta te zanima, mislim okus?

jade

kozamurnik

sporočila: 2311

19. jan 2009 16:45

Ta je pa dobra....,"Popolna gospa"... Pa bi morda res lahko pomislile, da ima kak tehten vzrok(tudi bolezen,skrbi,dela vrh glave) in ni napisala da se ji ne da, samo nasvet bi rada,no! Ja pa kaj je s to kulinariko?!? P.s.Pozdravljena med nami! kozamurnik

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. jan 2009 16:51

Spečeš biskvit, to ni dosti cajta in lahko spečeš tudi kakšen dan prej. pol pa kupiš kremo ( vanilijevo ) od Dr. Oettkerja- ( ne vem če sem točno napisala) in jo samo stepeš z mlekom, pa namažeš torto, pol pa posuješ gor gozdne sadeže. tudi okoli in okoli lahko namažeš isto kremo. Je pa ta krema taka lahka in okusna, jaz namreč ne maram smetane, ta krema mi je pa dobra. jaz ponavadi delam s to kremo na tak način z gozdnimi sadeži- sadne rolade. Ja torta ti res vzame dosti časa, če kuhaš sam kremo, pa preliv, pa dekoracija, pa biskvit,... No včasih je tudi taka na hitro ravnotako dobra. No tako s to kremo jaz namažem zadnji dan, da se krema ne izsuši in je zelo dobra. Aja pa še navlažiš jo z vodo in rumom, pa sladkorjem po želji. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

19. jan 2009 17:58

Kaj pa tole, če je treba res na hitro?

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladno_koko

Pa napolniš s čokoladno kremo po receptu mamamie (zgoraj) ali pa kakšna z ananasom tudi zelo paše zraven... Meni vedno rata, včasih jo pred spanjem skup vržem, pa je zjutraj super... Ponavadi samo namažem z marmelado, prelijem s čokolado. Če je sinko še majhen, naložiš gor še kakšen avto ali bagerček, narišeš cesto s smetano... Pa je.čoko

 

No, zdaj sem še enkrat prebrala, da samo receptov nimaš časa iskat... V tem primeru navijam za Sacherco...

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 19. jan 2009 18:00:27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti