Rimski lonec

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

9. apr 2003 11:30

Tudi sama uporabljam Rimski lonec in sicer ga (glede na izkušnje) ne namakam v vodi toliko časa kot je priporočeno, ker, kot iz zgornjih mnenj lahko ugotovimo, v njem ostane preveč vode. Tako ga namakam približno 30 minut, tako, da vodo natočim v lonec, vanj pa položim še pokrov. V lonec naložim meso (pečenka, piščančje krače - te najprej popečem v ponvi zaradi barve), gobe, korenček, cvetačo, por, ... krompir (ki ga prej malo prekuham). Dam ga v hladno pečico in potem komaj naredim na 180 stopinj, vmes lonec vzamem ven (paziti je potrebno, kam ga položite), če vidim, da ni zapečeno, ga na koncu dam v pečico brez pokrova, če je premalo omake, dodam vode. Meni osebno so najbolj všeč piščenčje krače ...

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

18. apr 2003 9:35

Vprašanje za avtorja TANJAM! Tudi jaz sem bila danes v Merkurju in videla lončen pekač s pokrovom kakršnega imate vi. Pa me zanima kako se obnese, če se res vse speče in skuha tako kot piše v navodilih? vesna š.

tanjam  

član od: 2.9.2002

sporočila: 159

18. apr 2003 11:51

Ne vem, ker ga še nisem preizkusila. Jaz navodil nisem dobila. Kaj piše ? Ali mi lahko posredujete navodila za uporabo. Kajti sedaj, ne vem kje začeti. Posoda je doma, jaz pa je ne znam uporabljati. Ali mi lahko kdo z nasveti pomaga? Tanja

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. apr 2003 12:13

Tudi mene bi zanimala navodila, ker zraven nisem dobila nobenih navodil.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

18. apr 2003 12:39

Ampak še vseeno ne vem, ali je ta LCK pekač pravi rimski lonec ali samo posnetek rim. lonca? vesna š.

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

18. apr 2003 13:43

Zvonček, če ima dno glasirano, je to gurmanski lonec, če pa nič je pa pravi rimski lonec. Ampak uporablja se pa podobno. To sem se naučila iz tega foruma, je pa res, da tudi mene zanima kaj več navodil , čeprav osnove že vem. Mene edino moti, ker se vse tako dolgo peče v njem...poraba elektrike je potem veliko večja..ali je res okus toliko boljši? Tisti, ki imate izkušnje, kaj se najbolj splača pripravljati v njem? Krompirja zagotovo ne bom več pekla, saj je bil po uri in pol še vedno trd. Da bi ga pa najprej kuhala in potem še pekla, to je pa že kar packanje oz. preveč dela. Raje imam enostavnejše stvari.

zvonček  

član od: 2.4.2003

sporočila: 78

13. maj 2003 7:14

Ali je mogoče kupit rimski lonec kje na štajerskem?????????? vesna š.

solzica  

član od: 12.8.2002

sporočila: 73

14. maj 2003 15:46

Uf, če bi še kdo prevajal... :) Se javi kdo?

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. maj 2003 9:16

Solzica, ti samo reči, pa bomo med kako službeno pavzico opravljali še kako "družbenokoristno" delo. Rebeka, jaz sem jih videla v ljubljanskem Sparu glih včeraj, ko sem oprezala za pekači za muffine, torej bi ga po moji logiki morali imeti tudi v mariborskem. LP Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti