Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

tema odprta - 18. jan 2009 20:57 | ogledi: 165.009 | odgovori: 2.176

Na pobudo več članic kulinarike, ki se trudimo s prehranjevanjem po Montignacovi metodi, odpiram novo temo, v kateri bomo zbirale ideje ter vsakodnevne jedilnike. Spodbujamo ideje, vprašanja in pripombe (če katera dela napako). Naj začnem z današnjim dnem:

Zajtrk: polnozrnat kruh s pusto skuto

Malica: jogurt, jabolko

Kosilo: orada z zelenjavo na žaru (pregrešila sem se s sladico, vendar je šlo za odlično rojstnodnevno torto)

Večerja: lečina mineštra

 

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

18. jan 2009 21:05

Zajtrk: ržen kruh, kava brez kofeina s posnetim mlekom.

Kosilo: graham testenine z blitvo, paradižnikom češnjevcem in mladim sirom, solata

Večerja: kislo mleko z malo maščobe.

MM

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

18. jan 2009 21:34

Zajtrk: polnozrnat kruh in 100% marmelada, malo kasneje tudi kava s posnetim mlekom (baje je dobro malo počakati, ker kofein ovira absorbcijo železa) Malica: sir, nekaj orehov Kosilo: goveja juha brez rezancev, manjši kos govejega mesa z grahom, solata Večerja: smoothie iz svežega sadja (ananas, kivi, pol zelene banane, pomaranča, jogurt, mleko, kocka 70% čokolade) s polnozrnatimi ovsenimi kosmiči Je bolj za vzdrževanje teže kot pa za hujšanje Stentor Sporočilo je spremenil(a) Stentor dne 18. jan 2009 21:35:00

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

19. jan 2009 6:38

Nedelja: Zajtrk: montijev muesli s kefirjem, črna kava brez sladkorja, Malica: hruška Kosilo: puranji zrezek na žaru z bučkami in šampinjoni, zelena solata Večerja: jogurt z ovsenimi kosmiči Ponedeljek: Zajtrk: ržen kruh, nepasirana skuta in montijeva figova marmelada, črna kava brez sladkorja, Malica: pest lešnikov, Kosilo: zelenjavna juha, gobov narastek, solata, Večerja: kefir. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jan 2009 14:21

Zajtrk: ajdov kruh s skutinim namazom, jabolčni sok

Malica: jogurt, sadje

Kosilo: svinina z zelenjavo v sladko-kisli omaki

Malica: sir

Večerja: zelenjavna juha

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. jan 2009 14:36

Predzajtrk: 3 kiviji 3 dl vode

Zajtrk: ržen kruh, brezkofeinska kava s posnetim mlekom

Malica: jabolko

Kosilo: jagenček v pečici, kuhana cvetača, solata

Malica: sir

Večerja: Kompot iz hrušk, pinjenec

MM

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. jan 2009 14:54

Včeraj: zajtrk: polnozrnati kosmiči brez dodanega sladkorja (ampak sem kasneje ugotovila, da jim je dodan koruzni zdrob in to ne tako majhen odstotek), posneto mleko, zeleni čaj kosilo:paradižnikova juha, zgoščena z malo polnozrnate moke, svinjska pečenka, kuhan stročji fižol, solata, za sladico pa s fruktozo sladkana jabolčna čežana z malo smetane večerja: pica iz polnozrnate moke in veliko zelenjave (ni ravno idealno, ampak bila je pač nedelja) danes: zajtrk: doma pečena polnozrnata žemljica z maslom in 100% marmelado, zeleni čaj kosilo: enolončnica iz zelenjave, ajdove kaše in leče, palačinke iz polnozrnate moke s 100% marmelado. Ja, ja, saj vem kaj boste rekli, ampak mleko je bilo posneto, glede jajčka bo pa Montignac malo zamižal. večerja:verjetno solata iz kitajskega zelja, fižola in kuhane pire, okisano z limoninim sokom in s koščkom polnozrnatega kruha. Vmesne malice so sadne, poskušam jih jesti malo pred naslednjim obrokom. Težavo mi delajo ogljikovo-hidratni obroki, zdi se mi, da je brez maščob tudi vse brez okusa. Beljakovinski mi gredo dosti lažje od rok, ampak toliko mesa pa tudi ne morem jesti. Saj boste videli, nisem čisto dosledna. Ni mi potrebno izgubiti veliko kilogramov, le malo popraviti praznične posledice. Poleg tega imam veliko družino, ena od hčerk je vegetarjanka, pa mi je včasih komplicirano sestaviti jedilnike, da ne kuham ravno toliko različnih jedi. Poleg tega delam v dveh izmenah, tako da tudi časa za kuhanje ni vedno dovolj. Moji so scrkljani s sladicami vsaj med vikendom, tako da sem se navadila narediti nekaj različnih sladic s fruktozo. Saj kar gre, shujšaš tudi če nisi popolnoma dosleden, samo malo bolj počasi gre. Zelo sem vesela tegale foruma, potrebujem ideje (takšne praktične in uporabne, ne le iz tujih knjig, ki ne ustrezajo našim prehrambenim navadam). Pesnica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. jan 2009 15:31

Tudi jaz se z veseljem pridružujem. Ker kuham še za 3 moške, moram sebi malce prilagajati jedilnike, ampak ni panike.

 

voda z limono

Z: lahki tekoči jogurt (navadni), pz kruh (doma pečen)

M: hruška, rezina manj mastnega sira

K: goveji golaž (brez moke), stročji fižol v solati

V: lahka skuta z malinami in cimetom

Julija

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

19. jan 2009 16:46

Pesnica, zakaj bi Monti zamižal zaradi jajčk? Saj jih lahko ješ. Mislim pa, da maslo ni dovoljeno. Če se motim, naj me katera, prosim, popravi. jana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. jan 2009 16:54

baje da Monti rad je jajca za zajtrk, torej niso prepovedana. Maslo pa tudi jaz mislim, da ni dovoljeno. Si res moram vtzet cajt za preštudirat knjigi, ki če ne vam ne morem točno povedat kaj je ok in kaj ni. vas pa prebiram in se kar od vas učim kaj je dobro jesti. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 19. jan 2009 16:54:55

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

19. jan 2009 17:06

Pred zajterkom vedno spijem sok iz Power juicerja (jabolko, mandarine, pomaranče,...) včeraj zajterk: dve rezini polnozrantega kruha (DM drogerija - Alnatura Roggen Vollkorn), namaz iz svežega sira (Hofer Milfina Soft cheese reduced fat), skodelica mleka kosilo: piščančji paprikaš (belo meso, čebula, paprika, naribane bučke za zgostitev), solata, za poobedek sir Brie malica: jabolko večerja: jogurt danes zajterk: dve jajci na oko, sir Brie, čaj malica: dve mandarini kosilo: polnozrnat riž (Bali) z zelenjavo na žaru (bučka, paprika, por, čebula) solata, za poobedek pa 70 % čokolada (ena tablica) večerja: cottage cheese (Hofer Nur 0,9 % fett) gianja Sporočilo je spremenil(a) gianja dne 19. jan 2009 17:07:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti