Jedilniki po montignacu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. jan 2009 9:43

tulka, hvala za nasvete kaj naj kupim. Edino kus kus, ki si ga v mes napisala, ima pa GI 65, kar je zelo visoko, tako, da po oje ni ravno najboljši za veliko uporabo. Bom probala posikat kaj je na seznamu kar ima zelo visok GI, pa vam javim. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

22. jan 2009 9:49

Ali je ok za večerjo jesti OH po tej metodi? Ker načeloma naj bi bilo zvečer bolje uživati puste beljakovine (ne vem pa za Montignacovo metodo, če to dopušča). Hvala. Mac

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. jan 2009 9:59

maltoza( pivo) GI 100 glukoza GI 100 krompir GI 95 ravnotako ocvrt GI 95 riž Gi 90 ( predhodno kuhan) bela moka tip 400 GI 85 bela repa GI 85 ekspendirani riž GI 85 korenje kuhano GI 85 koruzni kosmiči GI 85 med GI 85 pokovka GI 85 riževi kolački GI 85 preste GI 85 čips GI 80 krekerji iz bele moke GI 80 krompir pire GI 80 bela moka tip 500 GI 75 buča GI 75 lubenica Gi 75 čokoladna ploščica, mlečna čokolada GI 70 koruzna moka GI 70 kuhan krompir olupljen GI 70 tortelini GI 70 riž instant nelepljiv GI 70 riž za rižoto GI 70 sladke pijače GI 70 sladkor ( saharoza) GI 70 žita( prečiščena) GI 70 koruza( sveža; kuhana v sopari) GI 65 krompir pečem z lupino Gi 65 kus kus ( kuhan v petih minutah) GI 65 marmelada ( s sladkorejm) Gi 65 pomarančni sok( industrijska različica) Gi 65 pšenična črna moka tip 1100( za črni kruh) GI 65 rdeča pesa Gi 65 rozine Gi 65 banane ( zrele) GI 60 melona GI 60 pšenični zdrob kuhan GI 60 riž dolgozrnati beli Gi 60 bele testenine iz mehke moke ( dobro kuhane) Gi 55 krhki kolački GI 55 masleni keksi GI 55 jabolčni sok sveži GI 50 kivi Gi 50 palačinke ( pripravljene z ajdovo moko) GI 50 polnozrnata moka tip 1250 GI 50 pšenični otrobi GI 50 riž neprečiščen basmati GI 50 riž ( rjavi) GI 50 sladki krompir GI 50 Evo ta živila imajo najvišji Glikemični indeks in jih je treba omejit do minimuma. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. jan 2009 10:03

No če se vse skupaj prebere je po moji logiki najbolj problematičen škrob in živila ki so preveč kuhana in zatorej " lepljiva", pa jih telo težje, če se lahko tako izrazim, predela. Presenetla me je lubenica, pa melona, pa po eni strani je melona res podobna buči. In tudi žita, imajo visok Gi, pa npr. rozine. Pa kako je zanimivo, da je surovo korenje ok, če ga pa kuhamo rata pa res pocasto in škrobno. Pa riž in pašta so tudi ok, če niso razkuhani. No tolko za sedaj, se je zbudil moj bubec mali. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

22. jan 2009 11:13

drage moje, en lep pozdrav;mene zanima, ali lahko spečem palačinke s sojino moko?? zelo rada imam tuno v pločevinki.Verjetno moram odliti odvečno maščobo al kako... Jaz se Montija ne držim strogo, pazim, da ne jem krompirja belega kruha oz. vse kar je iz bele moke, slaščic in banan tudi ne.Pripravljam pa si zelo podobne jedilnike kot ve. lep pozdrav; _kekec_

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

22. jan 2009 12:18

Itak da si jih lahko spečeš, samo ne vem kakšen GI imajo, pa tudi če je visok se pa pregrešiš, če si jih želiš. No kakšna je ta moka pa tudi še nisem nikoli probala. No v knjigi od Montija piše, da so z ajdovo moko palačinke Gi 50, kar je srednja reč. Mogoče bo kera, ki uporablja sojino moko kej več znala povedat. Moram pa povedat, da sem včeraj pojedla eno malo žemljico iz ajdove moke z celimi orehi. Sem jo kupla v šparu. Kaj tako dobrega že teloooo dolgo nisem jedla. Bi morala probat nardit še doma. A ve kera za recept, prosim ? hvala! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. jan 2009 12:39

Samo jogurt ali dodaj v moko namesto druge tekočine, ostalo pa enako kot za vsak kruh. Pa nasesekljane orehe dodaš. In to je vsa umetnost. fresh

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. jan 2009 17:56

-limonada zajtrk: žitna kava, kos polnozrnatega pirinega kruha, žlica skute kosilo: ohrovtova sarma z lososom, solata večerja: polnozrnate testenine z mandarino in kakavom vprašanje - kaj mislite o polnozrnatem kuskusu? Bi bil zamenjava za testenine? Lisa

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

22. jan 2009 18:14

Zajtrk: hruška, nato pa jogurt in kos polnozrnatega kruha kosilo: kremna juha iz čičerike, majhen košček pečenega piščančjega fileja, kuhana brokoli in cvetača, zelena solata malica: jabolko in pomaranča večerja: polnozrnat riž skuhan v posnetem mleku in jabolčna čežana, malo sladkana s fruktozo. Pesnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti