Jedilniki po montignacu

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

29. jan 2014 20:35

Marč je napisal/a:

Jedilnik po Montignacu ????

Glikemični indeks za diete , shujševalne kure,,diabetes in ostale , ki jih ponuja mislim , da ni primeren za debele ljudi..Razumem vse diete ampak uporabniki ne spoštujejo živilske vrednosti hranila..če piše eno jajce..bi bilo treba napisat koliko tehta brez lupine oz..njegovo velikost..Kjer se pa tudi ne da izračunati kalorijske vrednosti.

Najboljša shujševalna dieta je manj jej in bistvo fizično udejstvovanje sprehod ali sobno kolo ali kaj podobnega..Ni diete na svetu , ki bi sama od sebe kaj naredila ampak človek mora  sam poskrbeti za svoje telo..

Ena dobra katoliška vrednota je POST---če človek zdrži vsaj dva do tri dni, da pusti da se želodec skrči , je velika kriza ,stiskanje lakota...se nadomesti z vodo ali čaji ali juhicami...Garantiram dve kile na teden 



Marč

Tukaj si pa pošteno brcnil v temo- za vse nas, ki moramo pazit kaj jemo, je monti zakon-zelo lepo grejo kg dol in ni potrebe po stradanju-seveda je potrebna volja.To je zdrav način prehranjevanja!

 

anibas

menci  

član od: 26.2.2006

sporočila: 84

29. jan 2014 22:22

Marč je napisal/a:

Jedilnik po Montignacu ????

Glikemični indeks za diete , shujševalne kure,,diabetes in ostale , ki jih ponuja mislim , da ni primeren za debele ljudi..Razumem vse diete ampak uporabniki ne spoštujejo živilske vrednosti hranila..če piše eno jajce..bi bilo treba napisat koliko tehta brez lupine oz..njegovo velikost..Kjer se pa tudi ne da izračunati kalorijske vrednosti.

Najboljša shujševalna dieta je manj jej in bistvo fizično udejstvovanje sprehod ali sobno kolo ali kaj podobnega..Ni diete na svetu , ki bi sama od sebe kaj naredila ampak človek mora  sam poskrbeti za svoje telo..

Ena dobra katoliška vrednota je POST---če človek zdrži vsaj dva do tri dni, da pusti da se želodec skrči , je velika kriza ,stiskanje lakota...se nadomesti z vodo ali čaji ali juhicami...Garantiram dve kile na teden 



Marč

Absolutno drži. S postom dve kili na teden dol, lahko tudi več. Čez štirinajst dni pa kakih pet gor..

Monti je zame zakon.

LP

menci

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

29. jan 2014 22:24

anibas, če malo pogledaš današnje teme na forumi, moš videla, da je Marč en tak mojster na večih področjih. Sploh se ne zavedamo, kaj je kulinarika pridobila z današnjim dnem, ko se je včlanil.

Vesnuska

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

20. avg 2014 10:00

....Lahko je mojster na vseh ostalih področjih in verjetno nima težave z prehranjenostjo...  Reci in piši... Z hujšanjem sem prvič začela pri 10-11 stih letih (nekajkrat tudi zapadla v anaroksijo, bulimijo, pretirano udejstvovanje s športom itn...)... Ta način življenja me je spremljal več kot 23 let, dokler nisem spoznala svojega partnerja. Ampak vsakič po obdobjih stradanja so mi šli tisti manjše izgubljeni kg bliskovito gor za vsako malenkost.  (saj se je telo navadilo na nizkokaloričen način življenja, včasih celo samo konzervo šanpinjonov čez cel dan, pol poješ čevapčič pa si takoj  1,5 kg težji, ali še več...). Meni je Monti spremenil predvsem kakovost življenja, počutim se svobodno in polno energije, pa še lačna nisem. Kg pa  (odkar se je telo privadilo na ta način prehranjevanja) gredo počasi dol (po 2h letih dokaj stroge diete sicer- naredim 1-2 prekrška za 1 obrok, na mesec, včasih dva).

Kolikor je meni znano, nižji sloji niso nikoli postili (delo na polju, v rudniku - kot moj praded) oz. vsaj meni niso omenjali. Kolikor vem, je bil problem le v pomanjkanju hrane. Sem sama ateistka, a globoko spoštujem verovanje v vero, zato se tja nebi spuščala.

Menim pa tudi da vsaka dieta ni primerna za vsakogar. In fino je, da vsak najde sebi ustrezno. Škoda je samo, da zaradi takih razprav tema foruma zamre, zato bi rada pozvala Montije in Montinjakice, da ponovno "osvežimo" temo naslovu ustrezno.

p.s.

Moj post NIKAKOR ni bil namenjen podpihovanju "kvantanja", ampak spodbuda, da se Montiji zopet povežemo. Je pa tudi tako, da ima vsak izmed nas pravico glede odločitve bodisi vere, bodisi diete in vseh odločitev v življenju (sicer v okviru zmožnosti, a vseeno)... Vse najbolje vsem



mačka27

Sporočilo je spremenil(a) mačka27 dne 20. 2014 10:03

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

12. jan 2015 10:54

Pozdravljeni,

vidim, da ze dalj casa ni nihce pisal na to temo, pa vendar, morda koga vzpodbudim, da se spet kaj javi.

Z montignacom sem zacela 2.1. K temu me je vzpodbudil predvsem zelo logicen potek diete oz. prehranjevanja, ki se slisi, da bi res moral delovati.

V zadnjem letu sem se zelela na hitro znebiti par kg in sem si samo zapacala metabolizem, namesto dol je slo hitro gor in imam sedaj za znebiti se se vec kg kot pred tem. Hitre diete so res slabe za telo. Tudi sicer sem se pocutila slabo, zelo konkretno sem obcutila huda nihanja sladkorja-kot mocno potenje, slabost in mehke noge. Odkar se prehranjejem po montigancu, tega ni in tudi pocutim se super, kg gredo sicer zelo pocasi dol, do sedaj recimo nekje 1,5 kg.

Ampak bolj ko prebiram jedilnike, nisem prepricana, da delam pravilno. Po prebrani knjigi, razumem jaz takole:

-zivila z nizkim GI (do 35) lahko jemo s cimerkoli-torej z mesom ali z OH?

-to pomeni, da lahko leco, fizol, kvinojo (te imajo GI 35), jemo z mesom?-recimo pasulj?

-Ce pa jemo OH z GI do 50, pa zraven ne smemo mesa?
SI jaz to razlagam pravilno?

Upam, da.

Vesela bom vsakega odziva, hvala, lp

barbsrec

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

19. jan 2015 8:09

Wej! Lepo pozdravljena ;-) .

Iz izkušenj povem, da sama res strogo ločujem in da z mesom jem izključno zelenjavo. Fižol, lečo, grah ipd pa tudi. Je res, da sem v decembru 4x grešila- nekako po sili razmer (2x 2 sarmi pri tašči in 2x 2 koščka pice z kolegi in seveda velikoooo zelenjave pred pico (da mi mal vamp zaštopa) običajno pa se pregrešim cca 1x na 2-3 mesece). Običajno poleg OH ali B jedi jem zelje, kitajsko z., paradižnik ipd. zaradi nizkega OH-ja.

 

Lahko pa ti iz izkušenj povem, da sem lani izgubila 5 kg - sem bila v začetku januarja pri referenčni sestri (vsekakor bi jih še več, če bi seveda svojo rit zbrcala vsaj na kak sprehod...). Pri količinah sicer izredno malo pazim in sem po obroku vedno sita. Jaz osebno nebi mešala fižol in meso- sploh ne na prvi stopnji.

 

Drugače pa tudi mene begajo stvari (npr. dati ali ne dati oreščke v polnozrnati kruh ipd (ravno zaradi oh in maščob)...

 

Lp in srečno, pa upam, da se tipkamo in da se nama še nekdo pridruži

mačka27

barbsrec  

član od: 11.9.2013

sporočila: 25

19. jan 2015 20:11

ojla,

mačka27, hvala za odgovor! In tulka, hvala za poslane informacije na ZS.

Tudi sama sem v teh zadnih dneh nekako prišla do podobnih zaključkov. Jem že nekaj zadnjih dni fižol samo z zeljem, recimo, in mi je super.

Sem pa sarmo naredila s  kvinojo, namesto z rižem. Je bila super, sploh ni bilo opaziti, da ni riža. Upam, da je to ok. Kvinoja ima GI 35.

Torej je očitno res najbolje ali B ali OH in potem zraven res samo zelenjavo.

Tudi jaz pri količinah ne pazim, se najem do sitega, ker mi je sicer preveč stres in se mi pol noro lušta sladkarij.

Jedla sem pa zadnja dva dni, koliko se spomnim takole:

 

zajtrk: polnozrnat kruh+marmelada brez sladk, kava brez sladk.

kosilo: popečene ribe (file osliča) na kapljici olivnega olja + gratinirana cvetača z ohrovtom

večerja: 3 rezine sira, 3 rezine salame, navadni jogurt, kivi, 3 suhe slive

danes zajtrk: polnozrnat kruh+nav. jogurt, kava brez sladk.

danes kosilo: goveji zrezek v omaki + zelena solata z jajčko

danes večerja: 3 rezine sira, 3 rezine salame, navadni jogurt, kivi, 3 suhe slive

 

Kruh pečem sama, vsake tri dni, imenuje se Davidov kruh, zelo enostaven, samo zmešaš moko z radensko in suhim kvasom, počiva 45 min, nato se peče 45 min. Nobenega gnetenja, vzhajanja itd.

Jaz dam zraven malo semen.

Omake-recimo tole danes za goveje zrezke, pa zgostim s čičerikino moko, sem nekje zasledila, da je ok po montiju?

mačka27, kako dolgo si ti že na montiju? in koliko si izgubila?

In tulka, ti si še na montiju?

Jaz sem zdaj skoraj tri tedne, ravno danes sem se tehtala, je šlo dol 2,4kg, sem vesela, čeprav gre res zelo počasi. Ampak ziher :)

 

 

 

barbsrec

samanty  

član od: 13.2.2015

sporočila: 14

16. feb 2015 13:49

sama sicer ne rabim hujšat, ampak se mi tale Montignac sliši zdravo :) ima morda katera kakšno e-knjigo, da preštudiram celo zadevo? bi mi jo lahko poslala na mail; missdragons@gmail.com - hvala ;)

Samanta

Tonckaz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 2

18. sep 2018 16:07

Sem začetnik in se učim, hvala za ideje. Antonija

Tonckaz

Tonckaz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 2

19. nov 2018 16:17

Pozdravljeni,

kako se prijaviti na forum, Tončka zenert@siol.net

Tonckaz

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti