Jedilniki po montignacu

Nina_89  

član od: 4.11.2013

sporočila: 1

4. nov 2013 19:53

Pozdravljena dekleta,

 

sem kar veliko strani vaših obrokov prebrala. Sem prebrala tudi Montignacovo knjigo. Eden od razlogov, da jem po njem je hujšanje, ampak še večji razlog je pa nasvet zdravnice naj se izogibam OH (slabih) ...

 

Uglavnem nekaj vprašanj se mi poraja. Sama namreč zelo rada mešam okuse in si zraven enega živila rada pripravim še kaj zraven. Pa bom kar konkretno vprašala oz. navedla:

ali lahko jem skuto in tuno skupaj?

ali lahko v zeleno solato dam še: lečo, čičeriko, fižol, nariban korenček, paradižnik ... ?

primer današnjega obroka:

jabolko, kava bs

Z: črn kruh, domač tunin namaz, čaj bs

M: jabolko

K: goveja juha (brez dodatkov), telečji paprikaš, zeljna solata

M: 2 jabolka

V: oslič na žaru, zelena solata z lečo, popečene bučke, rezine paprike, navaden jogurt.

 

Sem ga pri večerji kaj "pobiksala"?

 

Lep večer, 

Nina

 

Nina_89

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. nov 2013 23:01

Skuto in tuno lahko ješ skupaj; tudi v zeleno solato lahko dodaš vse našteto; večerja je bila okej.

 

tulka

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

11. nov 2013 6:43

 

sama mislila, da se montija držim več kot 1 leto. Močno se trudim in vajena sem ločevalne prehrane. Na moj šok, pa sem zadnjič prebrala, da moraš ješprenj kuhati brez mesa, ravno tako je potem z fižolovo juho (bojda se v vodi nekako "razpustijo" beljakovine in četudi mesa ne ješ imaš potem kombinacijo OH in beljakovine- upam da se je motil tisti, ki je to napisal, čeprav se mi zdi, da ima na mojo nesrečo verjetno prav).

Se pravi potemtakem čisto govejo juho ne smeš jesti skupaj z testeninami z zeljenjavo? Oz.samo govejo juho z PZ testeninami?

 

Kdo kaj ve o tem?

mačka27

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

12. nov 2013 11:11

Tulka, si res prepričana, da gre leča z osličom skupaj ( Oh + B)? 

mačka27

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

12. nov 2013 11:32

Po nasvetu moje nutricistke je med siri najmanj mastna mocarela.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. nov 2013 16:39

Mačka, glede na kombinacijo (oslič na žaru, zelena solata z lečo, popečene bučke, rezine paprike) bi rekla, da je bilo leče bore malo

 

tulka

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

13. nov 2013 4:34

Ok....Jest namreč strogo ločujem (z izjemo goveje juhe z vraničnimi cmoki (ker je vmes še malo moke in drobtin)....ta me vedno zavede.)

 

Kaj pa misliš o tistem mnenju, da se beljakovine "sprostijo" v ješprenj, fižolovko ?

to sem pobrala na montignacovem si forumu, ampak še to v eni rubriki izmed receptov? Iz montignacovih knjig tega nisem razbrala

lp in veliko uspeha še naprej

 

 

mačka27

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2013 0:38

Hm, jemlji z rezervo, kar prebereš po forumih (vključno s tem ). Če pa te skrbi in bi rada bolj strokovno mnenje, piši naši članici rimljanki. Jaz osebno se s čim takim niti slučajno ne bi obremenjevala.

tulka

mačka27  

član od: 11.12.2012

sporočila: 79

14. nov 2013 7:02

THX, tulka!!!!  

 

mačka27

Marč  

član od: 29.1.2014

sporočila: 10

29. jan 2014 19:03

Jedilnik po Montignacu ????

Glikemični indeks za diete , shujševalne kure,,diabetes in ostale , ki jih ponuja mislim , da ni primeren za debele ljudi..Razumem vse diete ampak uporabniki ne spoštujejo živilske vrednosti hranila..če piše eno jajce..bi bilo treba napisat koliko tehta brez lupine oz..njegovo velikost..Kjer se pa tudi ne da izračunati kalorijske vrednosti.

Najboljša shujševalna dieta je manj jej in bistvo fizično udejstvovanje sprehod ali sobno kolo ali kaj podobnega..Ni diete na svetu , ki bi sama od sebe kaj naredila ampak človek mora  sam poskrbeti za svoje telo..

Ena dobra katoliška vrednota je POST---če človek zdrži vsaj dva do tri dni, da pusti da se želodec skrči , je velika kriza ,stiskanje lakota...se nadomesti z vodo ali čaji ali juhicami...Garantiram dve kile na teden 

Marč

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti