Jedilniki po montignacu

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. jan 2009 19:38

Monti nima nič proti jajcem v beljakovinskih obrokih. Ne dovoli pa jih v ogljikovohidratnih. Enako mleko, skuto, smetano in sir. Seveda pa je manjši prekršek posneto mleko, kot pa smetana ali masten sir. V beljakovinskih obrokih pa so vsi mlečni izdelki dovoljeni. Pesnica

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

19. jan 2009 21:44

Jaz pol ure pred zajtrkom popijem 3dl. mlačne vode z 1žlico jabolčnega kisa in1žlico meda. Z:tekoči jogurt in p.z. kruh K: zelenjavna mineštra in ajdovi žganci, V: pečeno jabolko polnjeno z orehi in rozinami. Popoldan sem si privoščila malo 70% čokolade s koščki pomaranče. Kot sem že omenila se ravno ne držim vedno po predpisih po Montiju sedaj me zanima koliko človek lahko shujša, če se odpove sladkorju in beli moki in ne gleda na kombinacijo OH in beljakovine. vesna.cat

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. jan 2009 22:06

Vesna: med ima visok GI, ravno tako Monti ne zagovarja suhega sadja.

Vem da se ne držiš točnih pravil. Mogoče bo pa kakšni drugi tole prišlo prav.

 

MM

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

19. jan 2009 22:23

Ja se strinjam ampak to pijem že dalj časa, ker je to priporočal pater Ašič in je dobro za prebavo in razstrupljanje organizma. Mogoče smo pozabili omeniti, da je poleg vsega zelo pomembno piti veliko tekočine. Nekje sem prebrala, da naše telo vedno ne zazna razliko med lakoto in žejo in če smo dehidrirani nam daje signale za lakoto in takrat jemo, ko bi lahko samo malo popili. vesna.cat

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jan 2009 22:30

Vesna: kombinacija OH in beljakovin je kar pomembna, lahko pa si privoščiš druge kikse... V tem primeru počasi, a zagotovo znižaš težo (ampak le, če je previsoka) oz. vzdržuješ normalno težo.

V prvem delu knjige 'Jem, torej hujšam' je pojasnjeno, zakaj je pravilno kombiniranje tako bistveno.

tulka

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

19. jan 2009 22:40

Kje in kateri kruh kupujete? Zanima me res dober, naraven, polnozrnat kruh. Lep pozdrav in hvala! karlinka

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

20. jan 2009 8:05

karlinka jaz kupujem DM drogerija - Alnatura Roggen Vollkorn (je iz kislega testa, tako da je rok trajanja par mesecev). gianja

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

20. jan 2009 8:37

Jaz bom danes za kosilo skuhala ješprenj z gobami in solato. Za večerjo bom skuhala ovsene kosmiče v mleku, ko se bo ohladilo, pa bom narezala zraven eno hruško. Kadar me zagrabi želja po sladkarijah, si pripravim kakav. Se razume, da ne instant. Pesnica

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. jan 2009 8:39

No, jaz sem šele začela. Malo se še lovim, malo grešim, že pogrešam sladkarije včeraj: z: žemlja, črna kava m: pomaranča k: jota z repo (brez podmeta in zabela in z malo krompirja), domača prekajena rebra v: možgani z jajcem, 1 dcl modre frankinje danes: - kos pz domačega kruha, kava - jabolko - še vedno jota - kefir in sadje Tina

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. jan 2009 10:08

Pravilo za prvo stopnjo hujšanja - večerja:

Omejimo maščobe (če se la da, pripravimo obrok brez maščob).

Za večerjo ne uživajte mesa, če ste ga imeli že za kosilo.

 

In jaz še vedno čakam na ribe .

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti