Jedilniki po montignacu

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. jan 2009 10:55

torek

2 mali pomaranči

Z: pz pirin kruh s semeni, doma narejen tunin namaz (tuna v lastnem soku, sveži sir 0% mm /E Leclerc/, kisle kumarice, začimbe)

M: tunin namaz na rezinah sveže paprike

K: zelenjavna enolončnica s piščančjim filejem

V: pz palačinka, posneta skuta, marmelada bs

Julija

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

20. jan 2009 11:08

Danes: - hemedeks z jajcem in hrenovko kozarec mleka - pomaranča - (ker sem pop. v službi ne vem kaj bo za malico) ponavadi pojem samo jogurt ali kaj mesnega, če je - zvečer sem povabljena na roj. dan in upam, da bojo sarme ostalim dobrotam se bom poskušala upreti (saj mogoče tudi sarme niso najboljši izbor a jih imam rada) kot pravim kakšen prekršek tudi mora biti. Dokler bojo šle kile "počasi" dol bom kar zadovoljna - počasi se daleč pride. Kot pravijo si je treba zastaviti realne cilje in moj je 1-2kg na mesec. Najbolj od vsega bi bilo lepo, če bi se sprejele takšne kot smo in bi to počele le zaradi zdravja. Lep pozdrav! vesna.cat

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

20. jan 2009 12:48

Zajtrk: sveže stisnjen pomarančni sok, ržen kruh, manj masten sir in kava brez sladkorja malica: pomaranča kosilo: ješprenj in fižol (pravzaprav ričet brez krompirja) večerja: zelena solata s tuno in sirom. jana Sporočilo je spremenil(a) mai dne 20. jan 2009 12:48:54

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

20. jan 2009 16:15

sok iz powerjuicerja zajterk; polnozrnat kruh, skutin namaz, mleko malica; dve jabolki kosilo: ohrovt z govedino, sir Brie večerja: bučke na žaru (v teflonki) v pomoč povzetek http://montignac.mojforum.si/montignac-about367.html gianja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

20. jan 2009 16:34

gianja, hvala, hvala.

Tole je super link. Sem si že sprintala.

Ker se že cel teden trudim, da si napišem nekaj takega na papir, pa mi ne gre in ne gre

Drugače pa je bilo danes z mojo prehrano takole:

3 dl mlačne vode in 1 pomaranča

Zajtrk: polnozrnat kruh, brezkofeinska kava z mlekom

Malica: /

Kosilo: juha s paprike, polnjeni šampinjoni, zelena solata z balzamičnim kisom

Malica: sadje

Večeja: škarpena (verjetno v pečici), dušene bučke s česnom.

 

 

MM

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. jan 2009 22:23

Gianja, iskrena hvala za zgornji povzetek!

Zajtrk: kruh s tuninim namazom

Malica: jogurt, slive

Kosilo: brokolijeva juha, brancin z zelenjavo

Malica: rezina trdega sira

Večerja: piščanec z dušeno zelenjavo

 

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

21. jan 2009 6:40

Zajtrk: dve mandarini, košček kruha z marmelado, kefir, črna kava brez sladkorja, malica: hruška, kosilo: porova juha, omleta z gobicami, zelena solata, večerja: file osliča na žaru z bučkami. jana

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

21. jan 2009 8:51

Ker se tule govori o hujšanju in dietah, bi vam rada napisala, kaj mi je včeraj povedala moja prijateljica. Moram to napisati kot opozorilo nekaterim, ki nepremišljeno sprobajo vsako shujševalno dieto, da ne govorim o čudežnih tabletkah, praških in obližih. Prijateljičina hči (20 let) je pred enim letom začela hujšati po ločevalni dieti in shujšala 15 kg v pol leta, tako da je bila prav postavna lušna mlada deklica. Te kile so ostale nekaj mesecev, naenkrat pa se je začela nekontrolirano rediti, povprečno 2 kg na teden. Dete se je zaprlo vase, skrivala se je pod razvlečenimi majicami in trenirkami, vse manj je hodila domov (študira v drugem kraju), v prisotnosti domačih ni hotela jest, češ da ji gledajo v krožnik itd. To je trajalo 4 mesece in v tem času je njena teža narasla za 30 kg. Končno so jo vsi domači pripravili d tega, da je obiskala zdravnika. Rezultat: popolnoma zakisano telo, delovanje ščitnice na robu, zelo oslabljeno delovanje jeter.... Zdravnica ji je jasno in glasno povedala, da je to zagotovo posledica ločevalne diete, kajti ona še zdaleč ni prvi primer, ki je po tej dieti pristala pri zdravniku. Zdaj je na vrsti zdravljenje s strogo dieto in zdravili, samo upamo lahko, da bo uspešno! Tako da, drage dame, nehajte verjet v čudeže, vzemite se v roke! neny111

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jan 2009 9:44

Neny111, tole je močno pretirano. Do zakisanost pa pride z neprimerno prehrano, kar ločevalna dieta sigurno NI. Jaz mislim da je super, prakticiram jo več kot 10 let, vmes malo goljufam, saj veste, ker pač ne hujšam. Držim pa se ločevanja, če se le da. "Tako da, drage dame, nehajte verjet v čudeže, vzemite se v roke!" mi je v tvojem kontekstu totalno MIMO... Sorry, ampak nisem mogla držat jezika... : ) In, vse najlepše in najboljše tudi tebi in hvala, ker pod pretvezo, da "skrbiš za nas", lajšaš dušo z zgodbicami o "drugih"... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti