Pivovarna in gostilna mahnič,kozina

tema je zaklenjena

akire00  

član od: 12.1.2009

sporočila: 44

tema odprta - 18. jan 2009 19:36 | ogledi: 7.003 | odgovori: 9

Danes sva se z možem vračala iz Primorske in ker sva bila žejna sva se odločila da se ustaviva v tej domači pivovarni, ker je možu všeč domače pivo.Bila pa sva zelo razočarana.Kot prvo so naju posadili za šank,zato ker sva prišla samo na pijačo.Nato sva kar nekaj čakala ker se je natakar pogovarjal z nekimi Italijani in z njimi spremljal nogomet po TV.Ko,se naju je končno usmilil pa se je jasno videlo da sva povsem odveč.Res da je v tem lokalu zelo veliko Italijanskih gostov,a kjub temu stoji ta gostilna v Slovenij in tudi lastnik mislim,da je slovenec.Zdaj pa se sprašujem v čem je bil problem.Ali to da sva samo pila,ali so slovenski evri kaj drugačni od italijanskih?

akire00

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jan 2009 19:47

Lej, akire00, na levi strani imaš pod solnico "Lokali" tudi "Ocene lokalov". Pa podaj svojo oceno tam. Tudi meni ni znano, v čem je bil problem. Mogoče je natakar vstal na levo nogo. Ali pa se mu je pa fržmagalo, ker sta prišla samo na pijačo. Verjetno je bilo v tvojem primeru slovenskih evrov manj kot italijanskih in posledica tega je tudi manjša vrednost

LP

cervus

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

18. jan 2009 19:49

groza.Pa verjamem, da je bilo tako, ker jaz sem iz tega konca slo. in to je našim gostincem ostalo še od takrat, ko so bili še dinarji, pa tolarji in so italijani z njihovo valuto bili vedno na prvem mestu.in kar me pa najbolj moti je to, da z njimi govorijo italijansko.Tudi jaz delam z ljudmi in z njimi tudi, ampak ne spregovorim niti "dober dan"v njihovem jeziku;saj so oni v slo, vendar!! lp, _kekec_

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. jan 2009 20:10

_ kekec_ ma tako je to v gostinstvu. meni se pa zdi čisto normalno, da gostinci znajo italijansko, pa nemško, pa angleško. No glede postrežbe, se mi res zdi kar diskriminatorno kar je akire napisala. pol se res slabo počutiš. No o tej oštariji sem že veliko slišala, vem tudi, da tja hodi dosti italijanov, baje je hrana dobra. Nisem še slišala nobene kritike. No lahko je res kriv le natakar in se ne more zdej kritizirat celoten lokal in oštarijo. Te pa razumem akire, zakaj si bla jezna . tudi jaz se tam na tak način ne bi dobro počutla. Najbrž me sploh vidli ne bi več tam. Taka sem, da mi je tudi prvi vtis pomemben. Po moje da nisem edina. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 18. jan 2009 20:11:33

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. jan 2009 20:41

ne vem zakaj tak problem vlečete vn...to je restavracija in v veliko restavracijah te niti ne sprejmejo če ne ješ, za nekaj spit imaš bar, kafič,...ne pa restavracijo. drugače pa za k mahniču se je potrebno (sploh ob nedeljah) naročit zato ne vem kaj se čudite. kekec koper in okolica stojijo na dvojezičnem območju zato se prilagodi ker ispadeš nekulturna ti in ne oni če pa jim odgovoriš v italijanščini ispadeš pametnejša, vljudnejša in bolj izobražena kot so oni, če pa ti italijani niso všeč se jih hitreje rešiš če na hitro odgovoriš v italijanščini kot pa da vsak po svoje vleče... ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. jan 2009 20:43

Katarina K je napisal/a:
_ kekec_ ma tako je to v gostinstvu. meni se pa zdi čisto normalno, da gostinci znajo italijansko, pa nemško, pa angleško.
s tem se pa povsem strinjam! ne samo da se mi zdi normalno, zdi se mi obvezno! ycrna

akire00  

član od: 12.1.2009

sporočila: 44

18. jan 2009 22:31

To ni restravracija ampak je pivnica in gostilna in marsikdo pride samo zato,ker imajo dobro domače pivo.Zato mislim, da bi lahko imeli tudi prostor tudi za takšne goste.Pa še nekaj. Gostilna sploh ni bila polna, ker je bilo to danes(nedelja) okrog 18-ih. akire00

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jan 2009 22:35

_kekec_ je napisal/a:
groza..in kar me pa najbolj moti je to, da z njimi govorijo italijansko.Tudi jaz delam z ljudmi in z njimi tudi, ampak ne spregovorim niti "dober dan"v njihovem jeziku;saj so oni v slo, vendar!! lp, _kekec_

Upam, da nisi hudih misli, ko se Grki, Portugalci in ne daj bog madžari na svvojih tleh s teboj, turistko pogovarjajo izključno v svojem jeziku!saj so oni vendar doma, ti pa ne!

 

rimljanka - zasebno mnenje

simbaE  

član od: 31.5.2008

sporočila: 7

18. jan 2009 23:15

men pa naprimr ni ql k je kdo zlo sproscen pr men doma in govori v nekm takm jezik pa zraun se tezi da je to slovenija in je treba slovensk govort in prezira (predvsem italijane), k je to pac slovenija in je car un k slovensk govori. Mi je ta jezik bl tuj k taljansk:) Pa saj jezik sploh ni pomemben, sama se z veseljem "prilagodim" vsakemu tujcu, ce le znam njegov jezik in nikoli se nisem pocutila manjvredno. Kvecjemu nasprotno...ker se jaz vsaj lahko. Poleg tega, skoraj vsak, ki dela v turizmu pove, da so slovenski gostje najtezji. Ravno zato, ker so v Sloveniji hocejo imeti pravico pred vsemi (poleg tega pa, ker so "doma", seveda ne mislijo zapravljati, to raje prihranijo za Grcijo) in se pocutijo takooo ogroznene predvsem pred italijani. Dejstvo je, da so pac italijani boljsi gostje...ali zaradi visjega standarda ali ker so na tapravem dopustu in si privoscijo ali pac ker jim je kroznik spagetov bolj pomemben od ostalega. Da pa gostinci vrednotijo svojo uslugo glede na porabo gosta, je to stvar osebne olikanosti gostinca in olikanosti vodstva samega lokala. In konec koncev, ker smo le ljudje, vsak raje dela za vec kot za manj. Je pa to zelo subtilna zadeva, ki je pac v turizmu bolj izpostavljena. Nadlezni so le komentarji, ces da je to slo in da je treba govoriti slovensko...pred leti pa je bila to ita in je bilo treba govoriti italijansko. Nasanka pa narod...ker govori slovensko, ker ne govori slovensko, ker govori italijansko, ker ne govori italijansko...:S Euri so pa dobri tudi arabski, samo, da ti pristanejo v zepu. akire00, stvar je le moje razmisljanje na temo, nikakor ni nastrojeno proti tebi ali bilo napisano s teboj v mislih:) simbaE

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jan 2009 23:19

Kot je napisala elaphus.........ocenite tam, tule je vsako besedovanje odveč.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti