Ko je denarnica prazna

princesska  

član od: 18.1.2009

sporočila: 1

tema odprta - 18. jan 2009 12:42 | ogledi: 10.202 | odgovori: 130

Naj se predstavim. Sem 25 letna mama samohranilka 7letnega fantka. delam kot cistilka v podnetju, in imam zelo nizko placo. Ko poplacam poloznice in najem stanovanja ter kupim zivila, mi ostane bore malo. Celo za mojega sina zmanjka. Pride objokan domov, govorec da se mu sosolci smejejo zaradi obrabljenih cevljev... Poanta mojega pisanja je iskanje resitve stran od te financne krize tako pri vsakem posamezniku kot v celi drzavi. Kje je resitev? Mogoce v protestiranju? A jaz sem razmisljala da se zatecem k vedezevalki... po neko resitev upanje, podatek dogotkov v prihodnosti...ker jaz druge resitve ne vidim...prosim za pomoc! princesska

planinski svizec  

član od: 18.1.2009

sporočila: 1

18. jan 2009 13:01

hey! glavo gor in ponosno naprej...tale gospodarska kriza, recesija, o kateri se govori vsak dan, je seveda prizadela marsikoga med nami. saj kako ne bi, če že resno ne vpliva na finančno stanje posameznikov, vpliva vsaj na njegovo psiho. vsak večer poslušamo na televiziji in podobnih medijih o recesiji, gospodarstvo je na psu, odpuščanja....saj vem, da je to tudi delo medijev, ampak to prav nič ne pomaga ljudem, ali pač?? vendar sem se malo preveč oddaljil od teme. vaše sporočilo, princeska, me je kar močno pretreslo. mislim, da je št. podobnih družin v sloveniji kar veliko, iz dneva v dan večje, kar zaskrbljujoče. pravzaprav ne vem, kaj naj vam svetujem. vsekakor bi vam odsvetoval vedeževalke, samo denar poberejo in dajejo lažno upanje. ampak kolikor vem jaz (sem prebral kar nekaj knjig o astrologiji) bo kmalu bolje, vsaj tako naj bi kazale zvezde...za otroke pa se pozanimajte o kakšni vrsti štipendij, mogoče državni..sem skoraj prepričan, da jo lahko dobite :) dvomim pa, da bi protest pomenil rešitev, problem je na svetovni ravni, ne le v sloveniji. srečno! planinski svizec

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. jan 2009 13:11

Joj, princesska, pa kaj bo vedeževalka rešila? Pa to tudi ni zastonj. Hudo je, res je hudo. Žal mi je, ker ne morem kaj pametnega svetovati. A vem, da vedeževalka ni rešitev.

Atina

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

18. jan 2009 13:19

Spoštovana! Vedeževanje zagotovo ne bo rešilo ali olajšalo vaših težav. Tudi protest posameznika ( kot na primer gladovna stavka ) bo skoraj ali popolnoma brez učinka, saj žal vaša stiska ni edina pri nas. Zanima pa me, če ste izkoristila vse že ponujene možnosti pomoči, ki vam jih ponuja država. Ste se že oglasila na centru za socialno delo in zaprosila za kakšen otroški dodatek? Kaj pa otrokov oče? Ste vložili zahtevek za plačevanje preživnine otroku, na primer? Še kaj bi lahko naštela, ampak mislim, da bo za začetek dovolj, da sem vam nakazala vsaj kakšno smernico. Zavedam se tudi, da tudi vse možne finančne in druge pomoči ( na primer darovana oblačila,.. ) ne bodo rešila vašega problema, morda pa ga bodo le malenkost olajšala. Srečno in lepo pozdrav. Šunkica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jan 2009 13:37

Smotrno je razmišljati tudi v smeri povečanja izobrazbe. fresh

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

18. jan 2009 13:39

Ja, fresh, samo pri nas je samo osnovna šola "brezplačna", tako, da ne vem, no... londonska rezina

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

18. jan 2009 13:56

Težko bi ti kaj pametnega svetovala, vendar vedeževalka gotovo ni to kar ti iščeš !! Mogoče rabiš le kakšno spodbudno besedo, to boš btw na kulinariki gotovo dobila, pa še brezplačno je, kar vedeževalka gotovo ni. Ne poznam tvoje situacije, kot je rekel planinski svizec : glavo pokonci, ne obupuj in poskušaj vse, kar je možno, da bo življenje tebe in tvojega sinka čim lepše. Lepo in radi se imejmo ursa40

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

18. jan 2009 14:00

Mi je jasno, da je samo osnovna šola "brezplačna". Razmišljam v smeri, kako bi se dalo to speljati. Ker država pa občasno le prispeva pri kakšni prekvalifikaciji. fresh

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

18. jan 2009 14:36

Princeska, raje si šlogaj kar sama, ne bo nič manj držalo, saj pravzaprav rabiš le upanje na boljšo prihodnost. Skodelico kave obrni in potem poišču notri figure, seveda samo tiste, ki so ti všeč. Če imaš kakšne prijateljice ali kolegice, to naredite družno. Mečeš kocko in si rečeš, če bo  6 pik, se bo vse dobro izšlo, potem pa mečeš toliko časa, da enkrat le pride na vrsto tistih 6 pik ... in podobno. Tako smo se včasih punce sproščale pred kakšnimi zoprnimi izpiti ..., pa še zastonj je.

Za tisti denar, ki bi ga dala šlogarici, si raje  s sinčkom privoščita kakšen priboljšek ali razvedrilo.

Za otroka naj ti pa ne bo sram iti po pomoč tja, kjer jo lahko dobiš, tudi na podarim.si se marsikarj dobi. Res bi bilo krivično, da bi eni dobre stvari stran metali, drugi si jih pa ne bi mogli privoščiti.  Če ti zdravje dopušča in imaš še dovolj energije si poišči še kakšno dodatno delo, ravno toliko da malo pokrpaš proračun, če imaš sinčka kam dati ta čas.

Mlada si še, le verjemi, da je pred teboj še veliko lepega in da bo prišlo, ko se boš tega najmanj nadejala.

 

Cila

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

18. jan 2009 15:00

londonska rezina - par mojih prijateljic brez službe je tudi zavod zastonj poslal na šolanje in ena asica ravnokar zaključuje diplomo. Ampak seveda je to dolgoročni plan. Kratkoročno-se morda lahko preselita k tvojim staršem pa se nekako dogovorite za skupno gospodinjstvo za čas te nujne krize? Začetnica

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. jan 2009 15:10

princesska je napisal/a:
Pride objokan domov, govorec da se mu sosolci smejejo zaradi obrabljenih cevljev...

princesska
Za to se pa obrni na starše teh otrok, naj jih malo kulture naučijo! Kako me tovrstne stvari jezijo! Sicer pa princesska ne vem od kod se sedaj javljaš ampak če ti ni veliko nuje mislim, da se lahko začasno odrečeš internetu in morda televiziji, in še kakšni manj nujni stvari. Pa namesto v merkator pojdi v lidl, namesto da kupuješ obleke pred popusti počakaj na popuste ali pa naj ti kak domač pomaga (jaz sem do 10 leta starosti veliko oblek dobila od sestričen, pa čeprav nam denarja ni manjkalo), poglej po nepremičninskih agencijah za kako bolj poceni stanovanje, pazi na vodo in elektriko, enako nauči sina, z njim se pogovori o stiski in boš videla da bo razumljiv! Povej mu naj lepo ravna s svojimi stvarmi, ker mu ne moreš vsak dan novih čevljev kupovat, pa naj popazi na šolsko torbico, knjige, itd. Morda bi si lahko omislila kako dodatno izobraževanje (poglej na zavodu za zaposlovanje saj veliko krat nudijo kaj celo zastonj), morda pa imaš kakšno dodatno znanje (šivanje, ...) pa odpreš popoldanski s.p. (če si zaposlena te s.p. stane 30€ mesečno), morda daš oglas da popaziš komu otroka pa ima tvoj sin še družbo ali da paziš na psa, lahko daš oglas da popoldan komu pomagaš pri pucanje bajte ali pri likanju... ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti