Ko je denarnica prazna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2009 10:09

No, tole vse skupaj pa že lepše zgleda. A ne, da se znamo na kulinariki tudi lepo pogovarjati?

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

21. jan 2009 10:11

Seveda se znamo, samo malo več strpnosti do drugače mislečih je potrebno... ela

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. jan 2009 10:26

...oziroma malo manj obremenjevanja s tem kar mislijo in delajo drugi. Kako že gre tisto: najprej pred svojim pragom... K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2009 11:21

ežoj, če te ne bi bilo, bi se te bilo treba izmisliti. Z glazuro ali brez, še najraje z baklavami in urmašicami.

Mamamia

mamamia

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

21. jan 2009 11:47

Tudi jaz sem bila dolgo tiho (predvsem zato, ker nisem prepirljivi tip in tudi zato, ker enostavno nimam časa napisat čisto vsako kritiko, ki jo imam v mislih, zato se ponavadi osredotočam na vsebino vprašanj, ki jih zastavljajo člani), zdaj sem se odločila, da nekako ocenim zadeve v tej temi. Torej:

statistika vprašanja, ki ga je princessa zastavila je naslednja:

v temo je napisanih 104 odzivov, od tega je:

1 x zastavljeno vprašanje

53 x odgovori, ki se nanašajo na vsebino teme, od tega so 8 x odgovori, ki spodbujajo prepir,

50 x odgovori, ki se ne nanašajo na vsebno, od tega so 14 x odgovori, ki spodbujajo prepir.

 

Statistika v tem primeru je katastrofalna.

Saj vem, marsikdaj nas v razmišljanju zanese na kakšno drugo stran, ki ponavadi ni povezana z vsebino vprašanja. Včasih je bilo prav luštno prebirat takšne "stranpoti", ki so se odpirale. In bilo je predvsem manj žalitev, manj agresivnega uveljavljanja "svojega prav".

Šele takrat, ko boste v resnici zaupali v svoje mnenje in ga tudi znali argumentirati, vam ne bo potrebno žaliti drugače mislečega.

V resnici bi se lahko marsikaj naučili eden od drugega (izobrazba je v tem primeru irelevantna), samo če bi se znali pogovarjati, ostati na nivoju in spraševati na drugačen način.

Jaz sem se marsikaj od marsikoga naučila na tem forumu (imen ne bom izpostavljala). V zadnjem času sem se največ naučila, kako se ne obnašati. Tudi to je neke vrste šola, pa čeprav sem pristaš tiste druge, pozitvno naravnane.

Zato, rimljanka, kozarec je definitvno do polovice poln.

Hvala za pozornost, pa lep dan še naprej!

 

P.S.

In, aja, moj odgovor v statistiki lahko pripišemo med odgovore, ki se ne nanašajo na vsebino teme, pa vendar ne bo spodbudil prepira.

Silva

Sporočilo je spremenil(a) silva dne 21. jan 2009 12:15:45

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

21. jan 2009 13:20

princeska, javi se še na forumu enostarševstvo. Mogoče ti tam katera lahko kaj odstopi za sina. .... no, ko smo tu malo rekle o plačah... sem prej gledala razpis za POSLOVNI SEKETAR, zahtevajo dobro znanje angleškega in nemškega jezika - za BRUTTO plačo 600€ klavdija

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

21. jan 2009 16:03

(no, ko smo tu malo rekle o plačah... sem prej gledala razpis za POSLOVNI SEKETAR, zahtevajo dobro znanje angleškega in nemškega jezika - za BRUTTO plačo 600€ klavdija) citat Vse, kar lahko rečem je le - SRAMOTA. Tako kot tudi astronomske plače, odpravnine, nagrade, whatever. Tudi jaz iščem službo, na Zavodu pravijo, da ni problema za take, kot sem jaz (ekonomski tehnik, 22 let delovne dobe), da ves čas iščejo v Tušu in Hofru, za delo na blagajni. Plača 400 eur (neto), se razume, da gre za delo v izmenah in vse dni v tednu . minutka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jan 2009 18:45

minutka, Hofer ima ob nedeljah zaprto, za riazliko od množice drugih trgovskih verig. 

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

21. jan 2009 18:48

Rimljanka, hvala za pojasnilo, nisem vedela, sem sodila po drugih trgovinah. Se pa vidi, da bolj malo zahajam vanje, sploh ob nedeljah. Ampak, vseeno,400 eur, no... A jih ni sram??? minutka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jan 2009 18:49

No, o denarni plati ne bi.....kruti kapitalizem ja... O plačilu pač ne morem soditi, ker ne poznam.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti