Ko je denarnica prazna

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2009 21:22

princesska je napisal/a:

Naj se predstavim. Sem 25 letna mama samohranilka 7letnega fantka. delam kot cistilka v podnetju, in imam zelo nizko placo. Ko poplacam poloznice in najem stanovanja ter kupim zivila, mi ostane bore malo. Celo za mojega sina zmanjka. Pride objokan domov, govorec da se mu sosolci smejejo zaradi obrabljenih cevljev... Poanta mojega pisanja je iskanje resitve stran od te financne krize tako pri vsakem posamezniku kot v celi drzavi. Kje je resitev? Mogoce v protestiranju? A jaz sem razmisljala da se zatecem k vedezevalki... po neko resitev upanje, podatek dogotkov v prihodnosti...ker jaz druge resitve ne vidim...prosim za pomoc! princesska

Saj se nisem mislil oglasit, pa morda, vendarle: princesska, tvojo stisko lahko razume ( po moje ) zelo malo bralcev tega foruma, lahko razume le tisti, ki je nekaj podobnega že dal skozi. Kaj pametnega je težko svetovat. Po moje: ne izgubi upanja, in skos migaj, da morebit kaj spremeniš, se pravi nenehno piši prošnje za boljšo službo, nenehno poskušaj na službah za socialno varstvo ( ali kako se jim že reče, mimgrede se lahko zgodi, da te pozabijo ).

Glede špetira pa tole:

Kolikor se mi zdi, jamranje gre v dve smeri: ena je moderatorka kulinatike in šef ( ki ne ukrepajo kot bi nekateri rad ) in druga je, recimo " ena članica " naše skupnosti. Glede prvega: Vsi, ki mislite, da bi ( bodisi ) šef ali moderatorka lahko ukrepali drugače kot so : a ste prepričani, da bi vaše ( vam všečno ) ukrepanje pripomoglo manjšim napetostim na forumih? Meni se osebno zdi, da se šefovo ukrepanje nikjer ne pozna ( in me to tudi ne moti ), ukrepanje moderatorke: no ja, kakšno temo zaklene, pa je morda ne bi bilo treba, ker bi itak sama po sebi ugasnila. Se mi zdi, da bi ukrepanje nekaterih od vas prineslo veliko več nesporazumov. Glede " vsem nam ljube " članice, ki tolikim gre v nos, ( kako že gre tisti rek ( že me skleroza daje ), prah se  dviguje za kljuseti ( ali nekaj podobnega): Kaj pa če ženska ( večinoma ) ima prav. Če mislite drugače, lahko na vsaki post odgovorite ( ej ti, tukaj ga pa se*ješ, to sploh ni tako ), a ne, da si nekaj zapomnite in ob priliki, servirate šefu ali moderatorki, kako niso ukrepali ( kot mlajši otrok: mami  lej kaj mi dela, mami ( moderatorka ) bo uredila ). Če hočete moje mnenje ( dobili ga boste, če hočete ali pa ne ) : ženska je nekaj odnesla iz šole in ima nekaj od svoje izobrazbe: take splošno razgledanost težko srečaš. Imam se za razgledanega, priznam pa, da me " dotična " zmeraj preseneti z bistrostjo duha, razgledanostjo..........a je to morebiti razlog, da je ne marate. Za sebe priznam: velikokrat mi je žal, da sam ne znam tako zapisat kot ona.......... no ja nisem zaljubljen, le povem svoje mnenje. Mene ( pa tudi verjetno še kjerga ) moti, da je včasih žaljiva ( meni se je posebej zamerila, ko je bila žaljiva do Veri ) , pa  kaj, zakaj nis(mo)te ukrepali takoj ko se je zgodili: poslušaj ti, to tako ni prav..........
No pa bodi dosti za enkrat, moram še prismodit palačinke na steklokeramičniem štedilniku ( puding že znam ).
Kako so mi ratale te poševne črke, pa tudi ne vem.

 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2009 22:20

Glede tistih palačink: ni problema, delaš tako kot na plinu in se prismodijo, Če zmanjšaš moč rahlo pomaga, prismodi se le na sredini, če še zmanjšaš moč, potem pa niso pečeni.

ežoj

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. jan 2009 22:36

Ežoj,

stari pregovor pravi, 'Za dobrim konjem se prah dviguje'...

mi je pa všeč tudi tale: 'Neumno je, da se dviguje toliko prahu zaradi labodov, ki so - v vodi.'

tulka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jan 2009 22:39

Ežoj (smajli ki ploska) (smajli palec gor) matilda

kozamurnik

sporočila: 2311

21. jan 2009 6:06

Ezoj,lepo si napisal,vendar mislim, da se vseeno malo motis, vsaj zame lahko recem, da me sploh ne moti vsevednost omenjene gospe, nasprotno,vsec mi je in simpaticna in tudi duhovita zna biti,kar je bolj redko kot vsevednost. Mene moti, da se ne opravici ko koga uzali.In me moti, da moderatorji in urednik" spregledajo," kadar je njeno pisanje zaljivo. Pravi cudez, pri drugih clanih to zelo hitro opazijo...ampak to je le odgovor jasni 1 na 7 . in meni na 8. strani te teme in molcec dokaz da ima prav.Cetudi v kosu! Bomo pac delali druzbu Wranu 51 , da ne bo sam v smeteh,hehehe Veliko srece princesska! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 21. jan 2009 06:10:58

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. jan 2009 6:39

Meni pa zadnje čase ob pisanju drage Vendi nič več ne grejo lasje pokonci. Opažam, da se trudi pisati bolj prijazno in jemljem to na znanje kot nekakšno opravičilo. Če bo ostalo pri tem, kapo dol  . Bo volk sit in koza cela.

Cila

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

21. jan 2009 7:33

Ežoj, lepo napisano! Se strinjam s tabo. Tudi jaz ne vem lepo napisati, pa občudujem nekatere, ki to znajo. Sicer pa vsak ni za vse, vsak ima svojo specialno področje, ki ga obvlada, nekateri tudi več. Če bi mi pisanje šlo tako kot kuhanje in kvačkanje, bi bila danes pisatelj.

 

Sem pa opazila nekaj drugega. V času ko sem na kulinariki, se je kar nekaj spremenilo, večinoma na boljše. Je pa čedalje več mladine gor. Vsaka jim čast, če se gre za kuhanje. Končno je to kulinarični forum. Samo zdi se mi, da mlajši kot pišejo, bolj se vidi neka nestrpnost, ki je prej ni bilo toliko. Samo tu pa tam. Sedaj pa skoraj vsak dan najdeš kako nestrpno osebo. To me moti. Sicer pa preberem mogoče, in grem mimo. Ampak to me že dolgo muči in sem morala napisati, čeprav to ne sodi na to temo. No, saj drugo tudi ne.

Gospa je samo napisala, v kakšni stiski je, pa je bila popljuvana, kot če bi zgrešila ne vem kakšen zločin.! To me pa moti, kajti stiske bodo čedalje hujše in večje, vsak lahko pade v njo. In namesto nasvetov, kako ji pomagati, so se začele žaljivke. Zdaj pa ne vem, ali sem jaz narobe razumela za kaj se gre, ali pa kdo drugi. Ne vem....

Kyara

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. jan 2009 8:58

ežoj Če hočete moje mnenje ( dobili ga boste, če hočete ali pa ne ) : ženska je nekaj odnesla iz šole in ima nekaj od svoje izobrazbe: take splošno razgledanost težko srečaš. Imam se za razgledanega, priznam pa, da me " dotična " zmeraj preseneti z bistrostjo duha, razgledanostjo..........a je to morebiti razlog, da je ne marate. Za sebe priznam: velikokrat mi je žal, da sam ne znam tako zapisat kot ona.......... ežoj
Točno to sem si že večkrat mislila, pa nisem znala zapisat tako, kot si zapisal ti.... K Kako so mi ratale te temne črke, pa tudi ne vem! Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 21. jan 2009 09:00:11 Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 21. jan 2009 09:27:36

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

21. jan 2009 9:12

s temle se pa najbrž vsi strinjamo.. petardica

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

21. jan 2009 9:58

Ežoj, krasno si napisal! ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti