Ko je denarnica prazna

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

7. feb 2009 13:16

presta, jaz kot samohranilka, (100€ preživnine) nikoli nisem imela zastonj vrteca, subvencionirane najemnine, nobene podpore za samohranilke, ničesar s Karitasa ali RK. Moram kar fejst delati, da preživimo (in ja, zadnje čase je kar nekaj neprespanih oz. prejokanih noči) Hočem reči, da si večina samohranilk sama prisluži svoj kruh. klavdija

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

7. feb 2009 13:37

Presta, hudo mi je ko prebiram take žalostne zgodbe in zelo se mi smilijo vsi, ki ostanejo brez službe. Ne predstavljam si, kako bi sama preživela, ker sem samohranilka in sin obiskuje zadnji letnik srednje šole. Imam sicer krasne starše in verjamem, da bi mi priskočili na pomoč. Kar pa se tvoje zgodbe tiče, pa se popolnoma strinjam s tvojo taščo, saj je to da imamo zdrave otroke naše največje bogastvo. Če pa imaš zraven še ljubečega moža, ki ti stoji ob strani v dobrem in slabem pa verjemi,da rabiš samo se optimističen pogled naprej, saj verjemem v to, da z dobrim dobro tudi dobiš.Nič ti ne pomaga, da se preveč obremenjuješ s to situacijo (...meni je lahko govorit, ko nisem na tem, vem...), ker za vsakim dežjem posije sonce. Želim ti, da bi čimprej našla novo službo, do takrat pa glavo pokonci, saj se vedno najde rešitev samo verjeti moraš v njo. Želim ti veliko sreče pri iskanju službe. angie

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. feb 2009 14:15

klavdijaB je napisal/a:
presta, jaz kot samohranilka, (100€ preživnine) nikoli nisem imela zastonj vrteca, subvencionirane najemnine, nobene podpore za samohranilke, ničesar s Karitasa ali RK. Moram kar fejst delati, da preživimo (in ja, zadnje čase je kar nekaj neprespanih oz. prejokanih noči) Hočem reči, da si večina samohranilk sama prisluži svoj kruh. klavdija
klavdija, presta misli tiste, ki izkoriščajo položaj samohranilk - te, ki v resnici niso samohranilke, pa vseeno izkoriščajo pomoč. To pomeni, da tudi če "mož" zasluži dobro plačo, se to ne šteje v prihodek, sama tudi ni zaposlena (če mož dovolj zasluži, ji niti ni treba biti) in tako dobi maksimalno podporo, dodatek, subvencionirano najemnino, vrtec... Obogatela ravno ne bo, bo pa z moževo plačo verjetno čisto dovolj za priboljške. Vsekakor bo imela dosti več, kot če prijavi izvenzakonsko zvezo. V svoji okolici poznam kar nekaj takih žensk, ki se jim ne da/ali jim ni treba delati, ker "mož" zasluži dovolj za komot življenje. Pa so šle na sodišče, uredile preživnino in so zdaj samohranilke. Pa imajo še enega otroka z istim partnerjem, ampak so še vedno "samohranilke". Če je ženska v resnici samohranilka, mora delati karkoli, sploh ne pride v poštev, da bi lahko sedela doma. Zaradi prihodka so tudi subvencije nizke, prav tako dodatki in pomoči. Mislim, da je bistvena razlika med tema dvema primeroma in mislim, da je tudi (skoraj) vsem jasno, da ko se piše o izkoriščanju statusa samohranilca, da se piše o ljudeh, ki so namenoma prijavili napačne podatke o svojem socialnem statusu, da so si pridobili nekaj, kar jim ne pripada. Tu se sploh ne govori o tem, da ženske, ki so v resnici samohranilke, da koga izkoriščajo, pa magari če prejemajo kakšno pomoč. Mislim, da ni treba poskočiti vsakič, ko kdo omeni samohranilke, povsem ti verjamem, da moraš biti v svoji situaciji še kako delavna, pridna in se odpovedati marsičemu, da lahko normalno preživiš s svojima hčerkama. matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 07. feb 2009 14:19:03

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

7. feb 2009 14:37

Matilda,tako dekle,ki se ima za samohranilko poznam tudi jaz. Z otroki je prijavljena pri starših,živi pa z partnerjem v drugem kraju.Imata svojo hišo,tri otroke, hodita oba v službo,ampak ne razumem,kako na socialnem nič ne ukrenejo.vsaj meni bi se čudno zdelo,da imaš,še naprej otroke z istim partnerjem.In si naprej samohranilka.Kje je tu logika,ne vem. renata69 http://renata69.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

7. feb 2009 16:05

Renata69 - po mojem laičnem mišljenju, je to zato, ker obstajajo luknje v zakonu. In nekateri so te luknje fino izkoristili. Poznam par, podobno kot ti, kjer je ona z otrokom prijavljena pri starših, s partnerjem živita skupaj in oba imata dobre službe. Pa vendar sta se šla to "igrico" samohranilke. Z veliko smeha in "ponosom sama nase" sta razlagala kako je bilo ko sta to urejala. Da sta morala pred sodnico in sodnica je nekaj časa "kričala" na očeta tega otroka, češ kako je lahko tako brezobziren, da pusti mamico in otroka in ali bo plačeval preživnino in mu jo je nasolila precej visoko. In tako so zadovoljno zapustili sodišče. Sodnica je podpisala papirje, da je ona samohranilka in dobiva še od socialne denar. In to je totalno izkoriščanje. Tiste, ki bi si pa res zaslužile ta denar pa ne dobijo niti ficka. Moycaa

presta77  

član od: 21.9.2007

sporočila: 86

8. feb 2009 16:06

matilda, hvala!!! Točno tako! kavdijaB, oprosti, ker si narobe razumela, mišljeno je bilo tako kot je opisala matilda Tudi moja prijateljica fajn gara da se z hčerko sploh preživijo in mi je zelo hudo, ko ma vrtec velik za plačat, stanarina... Druge ženske pa... angie.orhideja tebi pa hvala za spodbudne besede in lep pozdrav lp vsem presta77

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

10. feb 2009 19:52

No tud jaz se bom malo izkašljala,s partnerjem nisva poročena,sem pa se še preden sem rodila prijavila pri njemu,povsod zapisala izvenzakonsko zvezo,vse pošteno plačevala.Prijateljica,ki prav tako ni poročena,živi pri partnerju oba zelo dobro zasluži pa je ves čas lepo skubla državo in se prijavljala kot samohranilka.Jaz sem plačevala vrtca veliko več kot ona,otroških pa imela manj kot ona.Takim,bi blo treba vse z obrestnim vred nazaj vzet.Takrat bi jo včasih najraje prijavila,sploh ko je prišla položnica. chappy

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. feb 2009 22:00

Glede na to temo pa jaz poznam par, ki sta se že dvakrat ločila in nazaj poročila in imata 5 otrok. Glede na stanje v družini sproti urejata kaj se jima bolj splača in glede na to se ločita , ali pa nazaj poročita. Nekaj časa se mi je zdelo grdo, ko sta o tem govorila, sedaj pa mi je samo še smešno kako to lahko sistem dopušča.

mizarka

antaja  

član od: 12.1.2009

sporočila: 111

22. feb 2009 18:22

pozdrav vsem. Ko sem prebrala Princeskino pismo,sem premišljevala,le kako naj ji pomagam,kako svetujem?Potem pa berem vaše odgovore,in mi sploh ni več jasno,kako pridete iz ene prošnje na pomoč,tudi če je ta pomoč samo v tolažilnih besedah,do medsebojnega obračunavanja. Punca je v stiski,nič ji ne pomaga ,če je takih še tisočsto.mogoče sem zasledila 4-5 odg.,ki bi ji pomagali.Kar se tiče višje izobrazbe:ta sedaj ne pomeni višje plače.Moja tašča čistilka za 4 ure zasluži več od diplomirane restavratorke.In tudi več od mene,ki delam 9 ur dnevno.Pa tudi,kot je že nekdo ugotovil,šolanje je dolgotrajno in drago.Mora punca še paziti na 7 letnega sina.Takle poba potrebuje mamo,če že žal očeta nima.Kdaj naj mamica še hodi v šolo? Tebi princeska,bom pa raje pisala na ZS,če lahko,da se ne bo,saj dvomim,da lahko vse tukaj prebereš,ko enkrat ugotoviš,da se bolj mal odgovorov nanaša osebno nate,ki si temo odprla. antaja Sporočilo je spremenil(a) antaja dne 22. feb 2009 18:23:15

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

22. feb 2009 18:33

bravo antaja!!! res je zelo malo sočutnih ljudi...vsaj v smislu pravega nasveta... pe3ca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti