Nujno vegeterijansko kosilo!!!

meeshka  

član od: 6.11.2008

sporočila: 43

tema odprta - 16. jan 2009 12:58 | ogledi: 5.968 | odgovori: 34

Ojla..

že lep čas pridno kuham po vaših receptih..res so odlični!!

Skratka..doma sva oba z fantom mesojeda kakor tudi cela familija...zdaj pa rabim vašo pomoč ker meni res ne pade nič pametnega v glavo..v nedeljo dobim obisk..pride neka gospa ki nama je prodala psa..in jo seveda zanima kako raste naša pikica..in sicer gospa je vegeterijanka..

Če ima kdo kakšen hiter..zdrav in okusen ter ne preveč zapleten za skuhat..predlog naj mi ga prosim PROOSIM posreduje..

Hvala!!! :)

LP,

meeshka

Temo je spremenil(a) meeshka dne 16. jan 2009 13:05:01

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. jan 2009 13:14

Za začetek narediš zelenjavno juho (za božjo voljo, ne tlači zraven speštanega krompirja, naj ima okus po izbrani zelenjavi) - recimo brokolijevo, porovo, bučno, blitvino... Za glavno jed pa lahko narediš loparnico, s špinačo polnjene kanelone, različne raviole z omako, nadevane šampinjone, pečenke s stročnicami in kakšno hladno omako, polnjene jajčevce ali bučke... Zraven pa kakšno dobro mešano solato. Sicer pa ne kompliciraj, saj ne delaš izpita za chefa kuhinje. Lisa

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

16. jan 2009 13:32

poglej v forum vegetarianska kosila in boš verjetno našla kakšno idejo reza

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2009 13:43

A je tudi pes vegetarijanc?

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. jan 2009 14:34

Lahko narediš, jajčevce, polnjene zgolj z zelenjavo, enako bučke (izdolbeno meso sesekljaš, prepržaiš na čebuli, česnu, dodaš sesekljan paradižnik, veliko svežih začimb, s temnapolniš izdolbeno zelenjavo, potreseš s sirom in zapečeš v pečici). Kot solato ponudiš zraven skuto, razmešano z malo kisle smetane, dodaš sesekljano čebulo in limonin sok, na kocke zrezane kumare, soliš in popraš ter dodaš še malo olivnega olja.

 

Mamamia

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2009 15:13

Naredi kosilo iz sezonske zelenjave, vegiji imajo ponavadi kar izbrušen okus zanjo in ne marajo preveč steklenjaške robe.

Vsekakor je zdaj čas za zimske mineštre. Mogoče kakšna jota, bobići, čičerka v mineštri, verzote s krompirjem ali pa kremna karfjolna, porova ali šelinova juha, te zadnje lahko potreseš s popraženimi kruhovimi kockami.

Ne pozabi, da sezona belega tartufa še traja, zato ga obvezno vključi v jedilnik. Ni treba, da ga potresaš kot žaganje in ni samo za na pašto ali rižoto; 

Spodobna polenta  z mislijo na tartufe, pa zraven popečen ali dušen finokjo, ki je sedaj v sezoni tako kot tudi treviški  in belgijski radič bo v slast celo veganom. Jed kar pusti brez smetane in sira,bodo okusi bolj izraziti.

S sladico pa ne bo problema, a ne ?   

 

nola

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jan 2009 15:28

Joj, Nola, zdajle si me pa... Z vsem naštetim! Dodajam še: pečena rdeča pesa, jaz obožujem pečeno korenasto zelenjavo, kakšna fina solata iz jabolk, topinamburja, zelene, orehov,... Pa špinača s pinjolami, samo na hitro premešana v ponvi ali pa nadevane pečene paprike, ki jih nadevaš s fižolom,... fresh

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

16. jan 2009 16:03

ej, ežnoj sem ravno zadnjič po naključju naletela na nek forum, kjer je en vegeterijanec prosil za nasvet. Ker je on sam strikten vegeterijanec je na vsak način želel, da je tudi pes! Ni vedel kaj naj stori, ker pes hrano zavrača in hodi k sosedom jest. Sosedje so se začeli pritoževati. Pes se mu je smilil, da bil ga dal na verigo, a je v istem stavku tudi povedal, da ga bo pač moral privezati, če se z vegeterijansko hrano ne bo sprijaznil Svašta Iwana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. jan 2009 16:17

Iwana je napisal/a:
ej, ežnoj sem ravno zadnjič po naključju naletela na nek forum, kjer je en vegeterijanec prosil za nasvet. Ker je on sam strikten vegeterijanec je na vsak način želel, da je tudi pes! Ni vedel kaj naj stori, ker pes hrano zavrača in hodi k sosedom jest. Sosedje so se začeli pritoževati. Pes se mu je smilil, da bil ga dal na verigo, a je v istem stavku tudi povedal, da ga bo pač moral privezati, če se z vegeterijansko hrano ne bo sprijaznil Svašta Iwana

 

Če tole ni za prijavo društvu proti mučenju živali, pač nič ni!

rimljanka - zasebno mnenje

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jan 2009 16:23

Fresh, kako pa spečeš rdečo peso? Vem da je zelo zdrava pa še dopade mi, ampak ne znam kaj pametnega z njo.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti