Tašča me dobesedno sovraži in mi grozi celo to,da me bo ubila

tema je zaklenjena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jan 2009 12:29

sarin je napisal/a:
Gigi_84,VSE LEPO IN PRAV...AMPAK ON SPLOH NOČE VEČ DOMOV,ker enostavno ni sposobna,da me enkrat pa ne bi omenila in mu solila pameti...samo za to se gre.nikoli mu nisem branila,da bi obiskoval mamo in sestro saj se zavedam,da je to njegova družina in tega mi niti na kraj pameti ne pride,da bi mu preprečila in od njega zahtevala,da prekine stike.pa tudi,če bi to zahtevala,bi se on postavil zase in verjetno bi bil najin odnos v težavah.skratka sploh več noče domov,ker noče poslušati,da dela narobe in da se ne odloča prav...itd. sarin

 

sarin, zdi se mi, še bolj kot prej, da je fant iz dobrega testa. Da se je on sam odločil zate. Ker redko kateri bi vzdržal takšne pritiske, kot si jih opisala. Če se je odločil, da ne hodi več tja, tudi prav. Potegni črto pod željo po izboljšanju odnosov in uživajta drug v drugem, grenkoba zaradi skaljenih odnosov bo sčasoma vse manjša. Kajti najpomembnejše vendarle je, da tvoj partner ni podlegel maminim štosom. In to je treba znat cenit.

 

Kot pravi lidka - nikogar ne potrebujemo, da bi preživeli. Drži. A je vendarle lepše, če koga vendarle imaš, ker potem lažje preživiš. In lepše. Morda zato, ker pač nimam slabe izkušnje.

 

Sarin, ti pa samo hrabro dalje.

Mamamia

 

 

mamamia

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

15. jan 2009 12:31

Sarin, razumem, da je tašča težavna oz. da meji že na nenormalno obnašanje. Pravim samo, da sama ne bi mogla tako živeti, da bi imela v ozadju vseskozi osebo, ki me sovraži in posledično jaz njo. Vem samo, da sem imela v službi podobno izkušnjo, ko me kot "prišleka" nobena od žensk ni prenašala (nova, mlajša konkurenca očitno). Nekaj časa sem jih ignorirala, nato obrnila noto, zdaj smo kolegice (ne prijateljice, Vendelina). To je pač moja izkušnja, res ne tako huda kot tvoja Sarin, ampak vprašala si za nasvet. Če si pa želela samo potrditev, da imaš nenormalno taščo, ti pa potrjujem. Imaš. Sem pa prepričana, da bi bila tašča šokirana in to toliko, da se ne bi pobrala še po enem mesecu :) Odločila se boš pa tako ali tako sama. Gigi_84

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jan 2009 12:34

bisagolf je napisal/a:
Vendelina jr. razumem kaj hočeš povedati, in imaš po eni strani prav, da energijo zapravljam na tega zmaja (ta je dobra) ampak nočem imeti več opravka z njo. Za mene več ne obstaja. Pa po eni strani mi prav odgovarja, da je tako saj je prej vedno hodila, brez trkanja, brez najave samo v naše stanovanje. Nonstop. Pa nisem nikoli rekla, da me moti, čeprav me je. Niti možu ne. Ta "bolečina" bolj bi rekla izdaja, pa traja in bo trajala in to od tistega trenutka, ko me je izigrala. Vem, da se ponavljam, ampak takšen tip osebe sem. Ne odpuščam, ko nekdo izda moje spoštovanje brez razloga. bisagolf
tudi jaz mislim da ne razumes Vendeline. Svetuje ti samo to, da se znebis bolecine - da je ne pestujes in hranis in povelicujes. Zakaj tega ne mores storiti bos morala ugotoviti sama. Pregovor pravi gresiti je clovesko, odpuscati pa bozansko. To da nekomu nekaj oprostis tisti osebi nic ne koristi. Edina oseba ki iz tega profitira si ti sama. LP, R.

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

15. jan 2009 12:37

Tudi jaz nisem za to, da se čisto prekine familjarne stike, mama in oče sta le ena, prav tako brat, sestra...mislim da, če ne zaradi drugega, je potrebno najti tisti pravo mero zdravih medsebojnih odnosov zaradi otrok. Prvo pa je, da se tisti partner, katerega starši (v tem primeru mama od fanta) povzročajo težave pomeni z njimi in jim razloži, da ima vsak pravico do novega življenja in naj ga pri tem podpirajo. Če partnerja ostaneta na istem bregu, starši kmalu vidijo, da tega ne bodo mogli prelomiti in se "sprijaznijo z usodo", odnosi se tako otoplijo, vsaj naj bi se. Torej, klic mami enkrat na teden ali na 14 dni ali pa obisk cele družine (sploh z otroki) vsaj enkrat na mesec, ob praznikih mora biti in da se to pretrga je žalostno. In še nekaj, tele grožnje tašče, da bo ubila snaho, jo čakala pred službo in podobno je po mojem samo manipulacija z sinom, ker se očitno pusti. Razumeti jo je potrebno, ostala je sama, vendar se ji tega ne sme dopustiti. patty

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

15. jan 2009 12:40

sarin je napisal/a:
...največkrat se sploh ne oglasi na telefon,ker meni,da ima spet napade.potem sem na vrsti jaz.....sarin

Če se sin ne oglasi, ne vidim razloga, da bi se ti. Stike z osebo, ki ima do tebe tak odnos, bi jaz mirno pretrgala brez kakega hudega vložka energije. Res je to partnerjeva mati, vendar dokler se ne bo otresla sindroma medvedke, je jaz ne bi spustila v svojo bližino...škoda energije, ker te bo v vsakem primeru požrla. Če ji ne boš dovolila, da ti pride do živega, bo njeno početje sčasoma izgubilo smisel in dvomim, da bo v nedogled renčala v meglo.

Jaz bi kar verjela tvojemu fantu, da je "ignoranca ob izpadih" edini način, da ji postaviš mejo. Posnemaj ga.

LP, V.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jan 2009 12:41

sarin je napisal/a:
........skratka sploh več noče domov,ker noče poslušati,da dela narobe in da se ne odloča prav...itd. sarin
Ne vem kako prepricat nekoga, ki ni pripravljen poslusat. Ali sploh obstaja kdo, kateremu zmore prisluhnit? Ce je verna se morda lahko obrnete na duhovnika? Kaksna soseda ali sorodnik? Mogoce bi kdo ki ni direktno vpleten, lazje dopovedal taki trdoglavki da z vsem tem kar pocne dela skodo predvsem sebi, ker bo izgubila se to kar ima. Veliko je ze, vec se bo. LP, R.

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

15. jan 2009 12:51

lidka je napisal/a:
Jaz sem v življenju potegnila tole: ni važno, če so družinske vezi. Če ne gre, pač ne gre. Najbolj hudo je mučit enega in drugega. In si dopovedovat, da si si familiarno soroden in bla, bla... V življenju se moramo postavit sami zase, brez mam, tašč ipd. Tako bomo živeli polno. In, pa naj se sliši še tako grdo, ne rabimo ne mame, ne tašče, na kogarkoli, da bi preživeli... lidka
In - bo tako tudi, ko boš ti mama, tašča....?

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. jan 2009 12:59

bisagolf - prizadela te je tašča. kaj pa ko te bo prizadela mama, mož ali otrok. Ko se ti bo otrok zlagal, krivo prisegal ali okrog govoril, da si najslabša mama? Boš takrat prenehala govoriti z otrokom (možem, mamo)? Malo razmisli ali bi enako dolgo pestovala užaljenost, če bi te obirala tvoja mama. Kljub vsemu pa živiš v njeni hiši. jaz sem (žal) še iz tiste generacije, ki so jih učili, da je treba tasta in taščo spoštovati.... klavdija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2009 13:05

rebecca je napisal/a:
Ne vem kako prepricat nekoga, ki ni pripravljen poslusat. Ali sploh obstaja kdo, kateremu zmore prisluhnit? Ce je verna se morda lahko obrnete na duhovnika? Kaksna soseda ali sorodnik? Mogoce bi kdo ki ni direktno vpleten, lazje dopovedal taki trdoglavki da z vsem tem kar pocne dela skodo predvsem sebi, ker bo izgubila se to kar ima. Veliko je ze, vec se bo. LP, R.
Draga rebecca, če nekdo ni pripravljen poslušati, se mu pač ne da nič povedati in tudi nihče naj se tega posla ne loti, ker pač ne bo poslušan. Nikogar se ne da "naganjati s palico v raj". Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. jan 2009 13:32

Vendelina jr. je napisal/a:
Draga rebecca, če nekdo ni pripravljen poslušati, se mu pač ne da nič povedati in tudi nihče naj se tega posla ne loti, ker pač ne bo poslušan. Nikogar se ne da "naganjati s palico v raj". Vendelina jr.
Vem. Malo nerodno sem postavila uvodni stavek. LP, R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti