Tašča me dobesedno sovraži in mi grozi celo to,da me bo ubila

tema je zaklenjena

kozamurnik

sporočila: 2311

17. jan 2009 6:48

Wran ima kar prav, issin komentar da naj utihne pa..ne bom komentirala. Poznam kar nekaj primerov,ko imajo snahe svojo tasco za zastonj gospodinjsko pomocnico! Ki jim varuje otroke, skuha,pa se kaj, na koncu pa jo sele opzorijo,da bi lahko tudi kaj popucala!!! V zameno seveda dobijo kako darilce za rojstni dan in Novo leto. Drage moje,dokler tasca naredi tako, kot je nam prav, je" mama nasega lubija",ko pa ne, je pa zmaj?! In tudi dokler nam pomagajo pri stroskih, pomagajo kupiti (ali nekatere celo kupijo stanovanje) je vse v redu, potem pa hitro zgubimo spomin in pozabimo, kdo ga je pravzaprav placal...Halo?! Tudi kobra 1 ima kar prav,ko je napisala da je tu nemara prevec krasnih snah!!! Ampak, danasanja generacija zmajev se je morala veliko vec odpovedovati, da je prisla do svoje strehe nad glavo,danes pa bi radi vse, takoj pa se zastonj.Vcasih so poznali besedo hvaleznost in dolznost. Danes mladi poznajo do podrobnosti samo pravice!.Ne vsi, da ne bo pomote, velika vecina pa. Vem, da so tudi primeri,ko je odnos nevzdrzen, celo veliko jih je, ampak to naj bi bile izjeme ne pa pravilo. kozamurnik

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

17. jan 2009 7:00

WRAN51 je napisal/a:
sarin to tvoje nakladanje je pa nevzdržno.pustita taščo naj živi svoje življenje. vidva pa si ustvarita svoj dom nekje drugje,vsak ima pravico do svojega življenja,ampak za to je treba tudi nekaj naredit. hmm

 

Tvoje nakladanje je tudi nevzdržno, pa te vseeno toleriramo... kaj pa nam preostane drugaga. Če te tema ne zanima, je pa ne beri. Simpl kot pasulj

Lep dan in veliko se smejte

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jan 2009 7:45

Nima se smisla postavljat na enega od obeh bregov.  Ena je že pred mano napisala: so dobri in slabi ljudje, dobri in slabi sodelavci, sosedje, čisto logično je, da so taisti ljudje tudi dobri ali slabi v odnosih med taščami/tasti  in snahami/zeti. Logično je potem tudi, da dobro ali sprejemljivo vozijo le tisti, ki imajo stvari v svoji glavi   poštimane, kot je treba. Če se pa najde skupaj nekaj širokosrčnih ljudi, potem je  tako, kot pišejo dragička, mamamia , ursula-ce in še nekatere.

Sarin, veliko nasvetov smo ti natresli. Najbrž ti je nekaj pomagalo že to, da si lahko komu potožila svojo stisko. Imam pa le še eno vprašanje: V kakšnem primeru ti tašča grozi, da te bo kar ubila?   Je to čisto na suho - dvigneš telelefon in ona se zadere vanj,  ali med žolčno debato, kjer tudi iz tvoje strani pade kakšna "spodbujevalna" beseda?  Če je prvo, je primer za zdravnika,  če je drugo, moraš previdneje izbirati svoj besednjak  ali pa se pogovoru popolnoma izogniti. Prijateljem in v ostalih primerih, ko želiš biti dosegljiva, daš številko mobija, na stacionarca se pa nehaš oglašati.

Cila

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. jan 2009 9:36

sarin je napisal/a:
(...)ko smo bili še v stikih,da bi bil on mamin sinček vedno se je postavil zame,vendar do resnega pogora med njo in sinom nikoli ni prišlo,ker se enostavno ne da pogovarjati z njo in ga ne sarin

ZApusti fanta, ker mu niti po 2 letih ni uspelo opraviti poštenega razgovora z materjo.

Mati je motena osebnost in je ( najbrž) z vsemi napakami vzgojila tudi svojega sina tako, da si je ne upa upirati. ne računaj, da bo skupno premoženje in otroci ta odnos popravil.

Policija ne bo ukrepala ničesar, le zabeležili bodo. Po moje te v resnici ne namerava poškodovati, ti bo pa škodovala drugače.

Živim v mestu, kjer je  tovarna z velikim številom žensk. Bojda ( nisem videla nikoli ), od časa do časa kak ženski primerek premlati in zlasa drug ženski primerek. To je realnost.

V tvojem začetnem sporočilu me je zmotilo predvsem dejstvo, da rešitve nisi našla s partnerjem in se obračaš na neznance, ki vseh okoliščin ne poznamo.

Verjamem ti sleherno besedo in žal verjamem, da tvoj partner ni sposoben prekiniti bolnega odnosa z materjo ( pa kakorkoli mu že rečeš ), zato te z njim ne čakajo prijetni časi. Bi me pa veselilo, če bi se zmotila.

 

Ti odnosi so potrebni obravnave strokovnjaka in zdravljenja, vendar se bojim, da do tega ne bo prišlo.

F r i n a

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

17. jan 2009 10:16

Kot vidiš se nas je kar veliko oglasilo na tvoj problem. Iz tega lahko razbereš, da imamo vsi svoj pogled na to, ker je vsak od nas oseba s svojimi izkušnjami in spoznanji, ki jih krojimo sami z vsemi, ki so okoli nas. Mladost je pač obdobje, ki ti narekuje te izkušnje, ki pa jih seveda dobiš iz svojih napak. Pravijo, da če te nekdo opozarja in razlaga rabiš veliko več časa, da to spoznaš, kot pa, če to spoznaš sam na svoji napaki. Tudi sama sem mati dveh odraščajočih sinov(srednješolca) in ker ju imam zelo rada vem in prav je tako, da bosta nekoč odletela v svoje gnezdo. Zato vem, da si bosta partnerje iskala sama in tudi, če mi ne bo všeč to kar bosta izbrala jima ne bom branila. Saj kot sem že napisala bosta delala napake v svojem življenju ( ne v mojem ) in nabirala izkušnje. Bom pa pripravljena dati nasvet, če me bosta zanj prosila. Ker je to mama od tvojega fanta ( mogoče ima rada samo sebe ) ti svetujem, da z njo razčisti edino on in naj sam spozna kje mu je mesto. Edino on ima možnost narediti tako kot je prav. Lep pozdrav in veliko sreče! vesna.cat

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

17. jan 2009 10:44

Ko sem bila mlada,komaj poročena,sveže in goreče zaljubljena ,me je tašča grozno motila.

Na živce mi je šlo ,kako je ogovarjala svojega sina,mojega moža,lahko rečem da mi je bila zoprna,bila sem ljubosumna,ko mu je ponujala kosila,malico....skratka kar je naredila me je nerviralo.Pa smo se skregal.In odšli.

Danes priznam ,da je pol krivde moje,ker sem mislila da sem najbolj pametna,da je za moževo mamo STOP za lepe in tople odnose z sinom(ker seveda sedaj pripada samo meni),če mi je kaj dobronamerno svetovala,je bila vsiljiva ,pa kaj se ma za vtikat...saj veste o čem govorim.

No,po 18 letih(17 let smo na svojem)je stvar drugačna.Vesela sem če reče ,da da so rože na mojem oknu suhe,da se je v odtoku naredil led,da smo pozabili ugasnit luč,da vedno podi nekega psa,da nam ne onečedi zelenico,pa da če hočemo jest štruklje.Hvala bogu za taščo.

hotela sem reči to,da smo tudi snahe veliko krive za nelepe odnose,da res niso vse tašče strup.

Draga Sarin,govorim na splošno,ali pa za moj primer,torej NE mislim,da tebi ni hudo in nevzdržno.

Menim,da si dobila že veliko mnenj in predlogov,kaj narediti.Pozabi na vse in poslušaj srce.

mesni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

17. jan 2009 11:34

Ja, mesni, ali ne kako se življenje suče in suče! Povsem se strinjam s tabo. Stoletja dolgo so odnosi tašča:snaha tema pogovorov, raziskav, literarnih del.... generacije toplih, tolerantnih, nesebičnih mladih žensk trpi zaradi starih hudičevk...in pride nova generacija in je na istem. Le kam gre s starostjo vsa dobrota.... Lisa

pika13  

član od: 27.10.2007

sporočila: 4

17. jan 2009 13:28

13 strani odgovorov! Vsi smo pametni, eni so kaj takega morda celo že doživeli. Kolikor poznam ta tip ljudi, pogovor ne bo pomagal, ker preprosto ne bo poslušala, vendar še enkrat priporočam dolg in zaresen pogovor med njo in fantom. Naj jo pripravi na to, da se boš v pogovor vključila tudi ti, čim bo na to pripravljena. Če ste prišli tako daleč, potem je v bistvu vse v redu, samo prosim spoštljivo! Skrivno snemanje ne bi škodovalo. Vsekakor tudi priporočam snemanje telefonskih pogovorov, čeprav to pravno ne zdrži. Gre vendar za grožnje s smrtjo! Ker gre za pravo patološko obnašanje, se naj fant pogovori tudi s taščinim osebnim zdravnikom glede možnosti, da ga le-ta napoti k psihiatru za pogovor(brez tašče), ta bo ocenil, ali je možno kaj narediti. Načeloma bi se to moralo rešiti s psihoterapijo, ki je pri nas v plenicah, prisilnega zdravljenja z zdravili pa ni mogoče izpeljati, torej od te poti ne moreš preveč pričakovati, vendar bo to pomenilo, da ste vsaj nekaj poskusili in da je fant zares na tvoji strani. pa en rok si postavi, do kdaj pričakuješ, da bi se morala sprememba na bolje poznati. če ni napredka, raje izstopi iz take zveze. pika13

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

17. jan 2009 16:24

Ja, res je veliko odgovprov pa osebnih zgodb. Jo imam tudi sama, ampak je ne bom prelivala sem gor, ker je brez veze.....vse smo bile mlade snahe in več ali manj bomo vse enkrat tašče. Sama se osredotočam edino na to, da ne bom nikoli, ampak res nikoli ponavljala takih napak, da tudi sama ne bom enkrat taka, kot sta bila moja tašča in tast. In za to bom verjetno potrebovala kar nekaj moči in samokontrole, da ne bom vlekla kakšnega vzorca naprej, ker to pač ni opraviličilo (saj je moja tašča imela tudi tako taščo ali podobni izgovori) Samo skromen nasvet....tele grožnje so brez veze. Ne jemlji tega tako osebno,ker očitno ženska sploh ne ve, kaj ji leti iz ust. Pes, ki laja ne grize!!!Ima pač tak slog izražanja in komunikacije takrat, ko olčitno izgublja tla pod nogami in ni vse pod njeno kontrolo..pač taka je in tako jo je treba vzeti, ne pa tudi sprejeti Lepo jo ignoriraj in živi s svojim fantom lepo naprej. vajina pravljica bo pač trajala, dokler bo......lahko je že čez 1 teden gotova,lahko pa je za celo življenje....Vidva si uredita življenje brez takih besed in žaljivk, pa bo vse v najlepšem redu. ne vem katera, je imela izpad, da je smrtni greh se odpovedati staršem...pa lepo prosim.....1. smrtni greh je NE UBIJAJ in tako dalje...... odpovedati se nekomu oz. ne imeti stika z nekom, ki te žali ali mogoče ustrahuje, pa kljub temu, da je starš je bizarno in mu gepira, da bo osamljen in zapostavljen.....brez kančka slabe vesti.....ker, kar seješ, to tudi žanješ!!!!!! Gurenc

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

17. jan 2009 22:22

mislim,da je bilo dovolj odgovorov in nasvetov,marsikakšnega bom skušala upoštevati in se ravnati po njem...vsem hvala,ki ste se oglasili na to temo in podali mnenje...bi pa rada s tem počasi zaključila,razen izjem,ki bi morda res še kaj dodali,vendar vljudno prosim,da mi pišejo na zasebna sporočila.hvala in lp! sarin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti