Tašča me dobesedno sovraži in mi grozi celo to,da me bo ubila

tema je zaklenjena

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

15. jan 2009 7:45

klavdijaB...nikakor nisem hotela nikogar užaliti,ker sem napisala-ki je nezakonska....s tem sem hotela samo dodati,da hči nima ne moža in ne fanta,torej,da živi z mamo in otrokom.nisem hotela na dolgo in široko pisati še o njej....res je malo čudno izzvenelo,priznam.se opravičujem! sarin

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

15. jan 2009 7:50

dragička!z mano je vse vredu!če bo tebi nekdo grozil in te bo zmerjal,ga boš ocenila za dobrega človeka...pa preberi še enkrat...nisem napisala,da je njegova mama slaba...temveč samo,da imava težave z njo.in prav se mi zdi,da če ji nisem všeč in sem za njo tako slaba,naj me pusti pri miru...ne moreš nekomu groziti,če ga enostavno pač ne maraš!!! sarin

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. jan 2009 7:54

Oj.. Če ne moreta ignorirati njenih klicev, če se bo zadeva stopnjevala, je edina pot - policija. V kazenskem zakoniku je več inkriminiranih dejanj kot npr. Ogrožanje varnosti, kjer je dikcija naslednja : - Kdor ogrozi varnost kakšne osebe z grdim ravnanjem ali z resno grožnjo, da bo napadel njeno življenje in telo.. Mislim, da je tudi po zakonu o prekrških operedeljeno tako nadlegovanje oz. grožnje.. Nihče ne sme živeti v strahu.. Tina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. jan 2009 8:12

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

sarin je napisal/a:
hvala,tulka!!zavedava se,da je to najin skupni problem in ga več ali manj resnično rešujeva skupaj,le z razliko,da on večkrat pripomni,da so to samo grožnje in da pozna svojo mamo toliko,da se v kaj več ne bi upala spustiti...toda ,kadar berem časopiis ali gledam poročila,se zavem,da je danes vse možno.in se zavem,da danes,v tem svetu nobene grožnje niso-pa naj bojo še tako smešne...kar za hec!sarin

Sarin, res si ne morem predstavljati tvoje situacije. Prečitaj, kar si napisala. V istem stavku poveš, kako rešujeta probleme skupaj in kako jo on zagovarja. Če mene vprašaš, je on na strani svoje mame. Nasveta, kaj narediti ti pa na mojo srečo, ne morem dati. Verjetno se bom pa še oglasila. Veliko sreče ti želim.[metuljcek]

Vanja[kuza]

Jaz pa mislim, da ta fant ni na mamini strani, saj drugače nebi šel na policijo in se odselil. On ima svojo mamo kljub njenim napakam še vedno rad. Mogoče si zatiska oči, ali pa jo tako dobro pozna, da ve, da so to res le grožnje zaradi ljubosumja in v resnici ne bo upala nič narediti. Ne more pa ji obrniti hrbta in z njo popolnoma prekiniti stikov, saj je njegova mama. Svojo ljubezen do partnerke je pokazal s tem, da se je odselil, da ustvarjata skupen dom in družino in da ji pomaga pri težavah z njegovo mamo. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

15. jan 2009 8:24

dragička je napisal/a:
Spet ena od teh tem. Vse o.k. in prav, ampak... - resnica ima dve plati; - se pravi: tvoji so dobri, njegova mama pa ne!!! - ne vem, kako lahko za tako kratek čas nekoga oceniš, da ti je smrtni sovražnik; - a je s teboj vse v redu? Ljudje božji, nekateri imate take probleme, ker pač živite s svojimi oz. njegovimi starši. Zanimivo, nihče oz. redki se odpovedujete komociji in se odpravite "na svoje" v majhno sobico s 15-imi kvadrati, da imate mir, če je pa s "tastarimi" tako neznosno živeti. Pozdravček!
Spoštovana Dragička, resnica ima res dve strani, ampak ne moreš na podlagi svoje izkušnje oceniti, da vsaka mlada snaha, ki tukaj jamra, nima prav in da je z njo nekaj narobe. Kljub temu, da si ti ljubeča mati svojim otrokom in stara mama svojim vnučkom, da ti pomenijo vse na svetu, da jim rada pomagaš, jim popaziš otroke, obstajajo mame, ki svojim otrokom in vnukom ne nudijo nobenih servisov 24 ur, nobenega varovanja otrok, strehe nad glavo, nobenih uslug, pogosto niti prijazne besede ne. Ne boš verjela, ampak nekatere babice in dedki niti svojih vnukov ne marajo, ne vprašaj, kako je to mogoče, ker jaz jih ne bom nikoli razumela. In kolikor sem razumela, sarin živi pri svojih starih starših, s katerimi nima težav, ne vem zakaj bi se morala čemu odpovedovati in se kam seliti... matilda

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. jan 2009 8:34

kozamurnik je napisal/a:
sarin je napisal/a:
-imava občutek,da se ne zveda kaj počne,dokler se stvari ne umirijo,oz.zameri na polno in je kakšen mesec mir...potem pa spet na novo.

sarin

Mislim, da si delno sama odgovorila:v primeru,kot ga opisujes, ne gre samo za vsem znano "normalno ljubosumje "mame,ki se zaveda da bo "izgubila" sina, v tvojem primeru gre za bolezensko motnjo,ki se bo stopnjevala, ce ji bos na kakrsen koli nacin nasprotovala.Vse,kar lahko storis je, da delas na sebi in si krepis lastno samozavest, v nasprotnem primeru bos kaj lahko padla v depresijo in v vse hujsi strah in teror pred njo.Vse ostalo v vasih odnosih pa mora po mojem mnenju tvoj fant:kakorkoli bo ze ukrepal ali rekel,iz njegovih ust ne bo nikoli tako grozno,kot bi bilo iz tvojih.Kljub hudemu polozaju si pa nikar ne dovoli pozabiti, da je, ne glede na nerazumljive ,hude ,tudi bolne reakcije, se vedno mama tvojega fanta in( morda tudi )babi tvoj otrok.Veliko poguma vama zelim!kozamurnik

Se čisto strinjam s tem!

Ognjič

Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 15. jan 2009 08:34:51

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. jan 2009 8:45

Imam počasi občutek, da kulinarika postaja tisto, kar je bila včasih Janina porota (a še pomnite, tovarišice in tovariši - jaz sem bila takrat v nižji osnovki in se mi je zdelo blazno zanimivo, kako dobiti toliko "pametnih ljudi" skupaj - deset let kasneje na faksu so mi razložili....) Sarin, takole ti bom rekla. Obstaja in policija, kjer lahko prijavljaš grožnje, prav tako obstajajo pravne pomoči in odvetniki, ki so maherji za kazenske zadeve in oni vedo, kako se pač doseže sodna prepoved prilbliževanja in ne vem kaj še vse (izvoli, pojdi v odvetniško pisarno, kjer načeloma velja molčečnost in se pozanimaj, ni da bi človek tule neke na pol reciklirane procesne finte prodajal). Ampak paraleleno s tem ti pa toplo svetujem, da malo predelaš svoje mentalne in čustvene vzorce. Predvidevam, da si bila blazno fajn punca - ampak tudi blazno fajne punce imajo posledice, če imajo opravka s posesivnimi materami svojih partnerjev. Ena posesvinost slejkoprej inicira drugo posesivnost (žalibog imamo vsi to v sebi, samo eni imamo to srečo, da te lastnosti nismo posebej razvili), ena žlehtnoba slejkoprej inicira drugo žlehtnobo. Če je mati tvojega fanta ogorčena in zagrenjena ženska, je to v osnovi njen problem in njena odgovornost, ker tega pri sebi ni popravila (ni treba iskati nobenih olajševalnih okoliščin zanjo, naj bejba to naredi sama). Če je sestra tvojega fanta ogorćena in zagrenjena ženska je to v osnovi njen problem in tudi njena odgovornost. To, da pa ti postajaš ogorčena in vsled tega idealiziraš svojo familijo, medtem ko je fantova več-ali-manj podn (razen njega) - to pa je tvoj problem in to izvoli popraviti (ključna beseda: terapija). Ker če tega ne boš naredila, je samo vprašanje časa, kdaj boš začela pretiravati v tem, ko boš hotela potrditve o fantovi lojalnosti in ko bo blazno narobe, če ne bo človek maksimalno na tvoji strani in se bo pač človek uklonil tvoji gospodovalnosti točno tako, kot se je uklonil/umaknil pred gospodovalnostjo svoje mame. In boš postala točno taka, kot je tvoja tašča. A hočeš to? Če bolje premislim, bi morala oba na terapijo. Če pa hočeš copato, jih imajo v BTC-ju kot toče. Ni sevtreba za to, da imaš copato, z nekom živeti skupaj. Vendelina jr.

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

15. jan 2009 8:46

Situacija je zelo neprijetna in če se bo nadaljevala tako, gre vse tebi v škodo. Fant se bo naveličal maminih pritiskov, ker ne pozabi, kakršnakoli je, je njegova mama. Zato je mogoča samo radikalna odločitev. Dokler se zadeve ne uredijo in mama ne pomiri, čista prekinitev odnosov. Šele po ohladitvi, bo mogoče narediti vsaj uradne odnose med vami, sploh ko se rodi vnuk-inja. Ta zadeva je pravi strup tudi za vajine odnose, zato čim dlje od nje in velika distanca je edino, kar bi svetovala v takšnem primeru.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. jan 2009 9:39

Ti povem iz lastnih izkušenj? Imela sem podobno situacijo s taščo, grozila sicer ni, sem bila pa najbolj grozna in sploh... ker sem bila z njenim sinom. On se je sicer preselil k meni, živela sva sama, v svojem stanovanju. Zanosila sem, dobila otroka, njegova starša sta kar neprej rovarila. Kar naprej je bilo nekaj! Nekako na zeleno vejo z odnosi, sicer narejenimi in hladnimi smo prišli, ko sem rodila vnukinjo. Potem sem se naeličala vseh teh izpadov kar naprej. In izgubljala zaupanje, spoštovanje do svojega moža. Kljub temu, da sva bila na svojem, ni bilo dovolj. Lani sem se ločila od njega. Pa ne samo zaradi mame, je bilo še veliko drugih stvari, ki so bile bolj pomembne pri izvedbi tega koraka. On je TAKOJ, TAKOJ, letel k svoji mami. Po vsem tem, kar je naredila, kar je naredila v najinem odnosu, je zdaj ona spet no.1. Z njo gre na dopust, na vse evente, otroške delavnice z mojo hčerko. Z njo se sliši po telefonu vsak dan. Unbelivable, ja... Za mojo hčerko sicer lepo skrbi, tudi mala jo ima rada. Stikov z njo nimam več. Priskoči pa na pomoč, kar se tiče otroka. Vse ureja on. Po ločitvi sem ugotovila, da tudi moja familija ni bila tako idealna, samo, da se tega nisem zavedala. Pa pustimo to. Jaz sem si ustvarila novo partnerstvo, novo družino. Zaenkrat mi gre v redu. Hotela sem rečti TO, da to ni nič, če se je odselil k tebi. Razčistiti bi moral z mamo ON. In on sam bi moral stati za izjavami, odločitvami... Če posluša tvojo sugestijo, to ni to. lidka [sonce]

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

15. jan 2009 9:45

Položaj je vse prej kot prijeten. Sama imam izkušnje (ne s taščo), da je včasih bolje, da požreš ponos in poskusiš z lepo besedo. Vem, da se to sliši skrajno noro, ampak poskusita. Zadnje kar pričakuje, je to. S tem jo boš šokirala in razorožila. Naj jo fant pokliče in jo prijazno povabi na obisk, ker bi rad, da se malo vidita... Skratka, naj bo skrajno prijazen. Če bo pristala, je bitka že skoraj dobljena :) Imela jo boš na svojem terenu. S kuhanjem se ne obremenjuj preveč, itak ne bo dovolj dobro zanjo. Ne pozabi omeniti, da tako dobro kot ona pač ne kuhaš, ampak da vseeno upaš, da je okusno. Skratka, vseskozi ji daj vedeti, da je nenadomestljiva ... Poskusi s takim psihološkim pristopom. Vem, da bo to zelo težko zate, ampak res mislim, da je vredno poskusiti. Ker ne verjamem, da si želiš vse življenje živeti v strahu, kaj lahko sledi jutri. Sama vem, da se težko sprijaznim s tem, da sem z nekom sprta. To te počasi ubija in kot je napisala neka članica, to ubija tudi vajino zvezo. Mogoče je tašča samo osamljena in ne zna drugače pokazati. Poznam primer, ko je bila tašča pred porodom 1. vnuka psihopat, potem se je pa spremenila za 180 stopinj. Če pa res misliš, da ji ni pomoči, se obrni na druge organe. Vendar ti to še ne bo prineslo miru, to je zagotovo. V vsakem primeru ti želim vso srečo :) Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti