Tašča me dobesedno sovraži in mi grozi celo to,da me bo ubila

tema je zaklenjena

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 14. jan 2009 22:30 | ogledi: 6.738 | odgovori: 125

vem,da je to precej nenavadna tema in se marsikomu ne zdi,da se to nekje dogaja.pa se...s fantom živiva skupaj z mojimi starši že dve leti..ker se tašča oz. naj bom natančna-bodoča tašča enostavno ni sprijaznila z mano.težko je sprejela,da se je njen sin odselil od doma,prav zaradi njenih izpadov glede mene.tega več ni mogel poslušat in je odšel...začelo se je...klicala je mene in grozila,da me bo ubila,da sem ji vzela sina in nisem prava zanj,da ga bom uničila...nikoli nisem imela občutka,ko smo bili še v stikih,da bi bil on mamin sinček vedno se je postavil zame,vendar do resnega pogora med njo in sinom nikoli ni prišlo,ker se enostavno ne da pogovarjati z njo in ga ne posluša...oz.trdi svoje in ne popusti.zato se je umaknil in se preselil k meni...so obdobja,ko utihne in da mir,so pa obdobja,ko ga enostavno klicari in sprašuje,če si je premislil in bi se rad vrnil domov...največkrat se sploh ne oglasi na telefon,ker meni,da ima spet napade.potem sem na vrsti jaz.....da sem najslabša in ga nisem vredna,da sem gnoj in da ne znam niti jajc spečti(čeprav je moje veselje by the way)ravno kuhinja in kuhanje...skratka-prišlo je že do groženj-takrat jo je poklical in rekel,da naj se umiri in da jo bojo še zaprli,če bo zganjala take neumnosti...pa je rekla,da ji je popolnoma vseeno in da me bo ubila.klicala sva na policijo,da bi se pozanimala kakšen je postopek,če jo prijaviva pa so rekli,da jo samo na domu obvestijo in se skušajo z njo pogovoriti,sledi pa postopek sodniku za prekrške...večrat je že grozila,da me bo čakala pred službo in me pred vsemi tam zlasala in zmlela v meso...halo?še preden bi zvedela,da sem jo prijavila in jo čaka sodnik za prekrške,bi me od same jeze verjetno res pospravila.kako mi lahko svetujete?sva pri starših kot sem rekla in se razumemo,v kratkem si bova uredila stanovanje pri moji babici in načrtovala o družini...želiva si lepo in mirno življenje,ker se zelo razumeva in fant bi to rad dopovedal tudi svoji mami,vendar zaman.poleg tega je tu njegova sestra,ki sva ji vedno delala usluge,a je pod maminim vplivom in živi z njo in hčerko ki je nezakonska...in prav tako zna biti nesramna in drži z mamo...potrebujem nasvet!!!hvala

sarin

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. jan 2009 22:57

Sarin,

najpomembneje se mi zdi, da je fant na tvoji strani. Mislim pa, da to ne sme postati tvoj problem, temveč je vajin skupni, in ga morata reševati skupaj.

Več in bolje ti bodo svetovale članice, ki imajo več zakonske kilometrine kot jaz in kar nekaj slabih izkušenj s taščami. Tudi odvetnice imamo, ki bodo znale realno pogledati na stvar in ti prav svetovati.

Želim ti veliko osebne moči, predvsem pa veliko trenutkov miru s svojim dragim. Predvsem pa čimprejšnjo rešitev težav ter začetek lepega, mirnega družinskega življenja. Srečno!

tulka

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

14. jan 2009 23:19

hvala,tulka!!zavedava se,da je to najin skupni problem in ga več ali manj resnično rešujeva skupaj,le z razliko,da on večkrat pripomni,da so to samo grožnje in da pozna svojo mamo toliko,da se v kaj več ne bi upala spustiti...toda ,kadar berem časopiis ali gledam poročila,se zavem,da je danes vse možno.in se zavem,da danes,v tem svetu nobene grožnje niso-pa naj bojo še tako smešne...kar za hec! sarin

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

14. jan 2009 23:37

Kot razumem je tvoj fant njen edini sin. In očitno ima velik problem, da spusti svojega sinčka v roke drugi ženski. Lepo sta ji povedala, kako stvari stojijo. Tega pa ona ne želi razumeti, še več v tebi sedaj vidi sovražnika, ki mu celo grozi. Kje pa je njen moški? Verjamem, da ti ni lahka. Veš, pogosto moški celo potegne z mamo. Mislim, da je predvsem na tvojem fantu, da ji zelo jasno poda svoje videnje stvari, da ji pove, kaj od nje pričakuje, da trdno postavi mejo. V najslabšem primeru, pa bosta morala prekiniti stike, če želiš živeti v miru, ali pa boš morala prenašati njeno najedanje leta in leta, in nikoli ne boš nič vredna, kar pa ti je tudi že povedala. angela33

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

15. jan 2009 0:10

sarin je napisal/a:
on večkrat pripomni,da so to samo grožnje in da pozna svojo mamo toliko,da se v kaj več ne bi upala spustiti...sarin
Saj grožnje so tudi nasilje. Bi se v tem primeru strinjala z Vanjo. Rad te ima, ampak je premalo odločen. Glede na tvoj strah in agonijo, ki jo preživljaš, bi moral tudi on jemat zadevo bolj resno. Se mi zdi, da je bolj malo fantov, ki bi si upali upret svoji mami. V taki situaciji cincajo, so neodločni, jo pobrišejo v lokal ali k prijatelju, v glavnem naredijo najslabše, kar lahko. Po svoje vedo, da ima partnerka prav, ampak mama je pa mama. Poznam par s podobno, vendar ne tako ekstremno zgodbo. Do poroke je bilo vse fino, ona ni mogla prehvalit svoje bodoče tašče. Je rekla, kakšno srečo ima njen dragi, da je ob tako zlati mami rasel. Ko je bilo poročnega obreda konec in so bile na vrsti čestitke, je prišla ta zlata tašča do nje in ji s tonom, katerega ni nikdar prej izdavila, zabrusila – a si zdej srečna, ko si mi sina vzela? Jo je skoraj kap. Je preživljala pekel, saj sta si stanovanje uredila v zgornjem nadstropju taščine hiše, kamor je seveda redno vdirala brez trkanja ali zvonjenja. Zdaj sta na svojem in imata mir, tudi na videz sta bolj sproščena in srečna. Tebi očitno dejstvo, da ne živiš pod taščino streho, ne pomaga kaj dosti. Sicer ne vem, koliko je to dovoljeno oz. zakonito, ampak naslednjič, ko bo klicala, snemaj pogovor. Pravzaprav snemaj vse njene izbruhe in ji pošlji cd. Ali pa se zapelji pred njeno hišo, spusti šipe in navij njene grožnje do konca. Pa kakšen woofer si omisli prej. Mogoče jo bo sram pred sosedi. Še vedno pa ti ostane YouTube. Sem žleht, a ne? Ne, ne se spuščat na njen nivo, prijavi jo pa le, če je ne bo srečala pamet. Zaenkrat pa lahko oba zamenjata telefonsko številko, če ne ne bosta imela nikdar miru in bo ženska sčasoma dosegla svoje. Ne se ji pustit. Srečno in dobrodošla na kulinariki.

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

15. jan 2009 0:31

petkica,hvala za odgovor,ampak glede na to,da se ona v vasi z nikomer ne razume-oz.je vsak za njo slabši od nje-torej ima svoj ponos in raje umre kot,da bi priznala,da ima tudi ona napake kot vsi...je brezpredmetno,da bi se zares spuščala na njen nivo.ni pa slaba ideja zamenjati telefonske-sin se tako in tako skorajda ne javi na njen klic...tako bi imel vsaj mir.če ne drugega pa zares pride v poštev prijava na policijo in ukrepi,česar se najbolj bojiva...ona,ko ji zares zavre-imava občutek,da se ne zveda kaj počne,dokler se stvari ne umirijo,oz.zameri na polno in je kakšen mesec mir...potem pa spet na novo. sarin

kozamurnik

sporočila: 2311

15. jan 2009 5:59

sarin je napisal/a:
-imava občutek,da se ne zveda kaj počne,dokler se stvari ne umirijo,oz.zameri na polno in je kakšen mesec mir...potem pa spet na novo. sarin
Mislim, da si delno sama odgovorila: v primeru,kot ga opisujes, ne gre samo za vsem znano "normalno ljubosumje "mame,ki se zaveda da bo "izgubila" sina, v tvojem primeru gre za bolezensko motnjo,ki se bo stopnjevala, ce ji bos na kakrsen koli nacin nasprotovala. Vse,kar lahko storis je, da delas na sebi in si krepis lastno samozavest, v nasprotnem primeru bos kaj lahko padla v depresijo in v vse hujsi strah in teror pred njo. Vse ostalo v vasih odnosih pa mora po mojem mnenju tvoj fant:kakorkoli bo ze ukrepal ali rekel,iz njegovih ust ne bo nikoli tako grozno,kot bi bilo iz tvojih. Kljub hudemu polozaju si pa nikar ne dovoli pozabiti, da je, ne glede na nerazumljive ,hude ,tudi bolne reakcije, se vedno mama tvojega fanta in( morda tudi )babi tvoj otrok. Veliko poguma vama zelim! kozamurnik Sporočilo je spremenil(a) kozamurnik dne 15. jan 2009 06:20:44

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

15. jan 2009 6:52

Takih izkušenj sam na srečo nimam.

 

Na Tvojem mestu bi najprej izkoristil vse pravne možnosti, za katere pa se boš morala pozanimati.

 

Kot še bolj bistveno in glavno, pa naj se Tvoj fant hitro zelo jasno izjasni, kakšno je njegovo stališče do vsega skupaj, da se ne bo zgodilo, da boš čez par let ostala sama z majhnimi otroki, ker bo tipson potegnil z materjo in se vrnil, tebi pa uničil življenje. Če ne gre drugače, ga pusti, in to čimprej, da ne boš sama sebi delala škode. Nihče ni vreden tega, tudi Ti ne.

 

Je zelo kruto, ampak gre v prvi vrsti za Tvoje dobro.

 

Srečno,

Andrej

Drejček

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

15. jan 2009 7:20

sarin, vem da ti je hudo. a me je vseeno zmotil tisti zadnji del - ki je nezakonska! A to kaj vpliva na vaše odnose, da si morala izpoostaviti? a s(m)o nezakonski otroci kaj manj vredni? klavdija

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

15. jan 2009 7:32

KlavdijaB, sarin ti je hotela samo povedati, da v tisti hiši ni moškega, ki bi udaril z roko po mizi in morda naredil mir pri hiši. Hči pa je seveda padala pod njen vpliv, ker morda niti nima jajc, da bi se odselila na svoje oziroma ji mati še ne preseda dovolj. Nezakonski otroci pa niste nič slabši od drugih, morda še bolj samostojni od zakonskih, ker imate samo enega starša in se morate kar hitro postaviti na noge. Malčica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

15. jan 2009 7:42

Spet ena od teh tem. Vse o.k. in prav, ampak... - resnica ima dve plati; - se pravi: tvoji so dobri, njegova mama pa ne!!! - ne vem, kako lahko za tako kratek čas nekoga oceniš, da ti je smrtni sovražnik; - a je s teboj vse v redu? Ljudje božji, nekateri imate take probleme, ker pač živite s svojimi oz. njegovimi starši. Zanimivo, nihče oz. redki se odpovedujete komociji in se odpravite "na svoje" v majhno sobico s 15-imi kvadrati, da imate mir, če je pa s "tastarimi" tako neznosno živeti. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti