S kakšno kremo naj napolnim torto?

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

tema odprta - 14. jan 2009 11:43 | ogledi: 3.906 | odgovori: 16

Pozdravljeni,

v kratkem praznuje svoj rojstni dan moj oče. Rada bi ga presenetila in mu spekla torto.

Testo bo najbrž 'sacher', za kremo pa še zbiram ideje.

Prosim posredujte mi vaše predloge s kakšno kremo naj napolnim torto? Krema naj ne bi bila pretežka (premastna) in po možnosti sadna (alternativa je tudi vanilijev okus).

Hvala za vsak predlog (recept).

matisa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

14. jan 2009 11:50

Če ti povem po pravici.

Sacher torta je lahko samo sacher torta. In jo je mazat s kremami popolnoba brez veze.

Jaz bi na tvojem mestu raje naredila navadno biskvitno testo.

Pri nas je še vedno ena naj naj tale torta:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Jagodno_-_boro

 

Biskvite jaz delam po tem receptu:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Biskvit_za_tor

 

Čokoladna pa je običajno nekaj v tem stilu:

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Cokoladna_tort

 

Nazadnje sem delala tako. Bisvit po receptu biskvit za torto ki nikoli ne pade dol. Odvzela sem 3 žlice moke in dodala 3 žlice temnega kakava.

Kremo sem naredila po zgornjem receptu za čokoladno torto in na vsako plast kreme dodala višnje.

Biskvit sem navlažila kar s kompotom višenj.

Bila je zelo zelo pohvaljena. In imam že novo naročilo prav takšno.

 

Želim ti, da ti torta uspe!

 

lp

MM

Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 14. jan 2009 11:56:12

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 12:11

Meni nekako kakavno-masleno testo v kombinaciji s sadno kremo - to mi ne gre skupaj. Sadne kreme ali želirano sadje v kombinaciji s skuto - to se kombinira z biskvitnim testom ali pa eventuelno krhkim testom, ali pa kakšna piškota podlaga ali pa podlaga iz beljakov. Če hočeš delati čokoladno zadevo, potem je z naskokom najbolj enostavno, da narediš čokoladni biskvit (za eno plast biskvita 4 rumenjaki, 4 žlice sladkorja, 4 dag topljene čokolade in 0,3dl mineralne vode in na koncu sneg 4 beljakov plus malo soli, 180 stopinj, 20 minut). Premažeš s pariško kremo (je v bazi in piše, kako se jo naredi, ali pa če guglaš, se bo tudi ven pokazala). Na koncu pa zgoraj poliješ še čokoladno omako, ki jo narediš tako, da 10 dag jedilne čokolade segrevaš skupaj z 1, dl sladke smetane in ko je stvar segreta in ne zavreta, doliješ še malo ruma ali pa čokoladnega likerja, zmešaš in poliješ po vrhu (ali pa glej fotostrip za Antilsko temno torto, kjer je prikazano, kako se to naredi). Bolj enostavno se pa skoraj ne da. Vendelina jr.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

14. jan 2009 13:01

Mi lahko kdo prosim posreduje recept za to pariško kremo, ker ga ne morem najti? V naprej HVALA! kruhy

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. jan 2009 13:07

Zgoraj ti le morska medvedka link od čokoladne torte napopala, tam je recept za kremo (čokoalda + smetana).

Ognjič

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

14. jan 2009 13:09

A to je pariška krema? Ops, nisem vedela Hvala. kruhy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 13:20

Kruhy, pa super je če kakšno žlico tiste kreme zamešaš s čokoladnim likerjem in potem premažeš biskvit, tako da je biskvit še bolj sočen.... Upam, da si že v klubu ljubiteljev silikonskih čopičev Vendelina jr.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

14. jan 2009 14:15

Oh silikonski čopič je pri meni doma že kar nekaj časa.... Samo , da nisem vedela, da je to pariška krema pa tudi sramota no kruhy

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 14:18

Kruhy, glavno, da jo znaš narediti. Vendelina jr.

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

14. jan 2009 14:47

To pa, to pa. Pa tudi delala sem jo že pa nisem vedela, da delam pariško čokoladno kremo :-P kruhy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. jan 2009 15:07

S čokoladnim biskvitom in lahko čokoladno kremo bi jaz kombinirala banane ali jagode, drugega sadja skorajda ne. Jagode in čokolada se zelo lepo ujemajo. Imam en krasen recept, le da ni biskvitno testo ampak beljakovo, krema je pa bolj penaste sorte, v njej jagode. Če te zanima, sporoči.

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti