Jagermaister

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

tema odprta - 13. mar 2003 15:32 | ogledi: 14.761 | odgovori: 8

Letos bom že tretje leto delala domač Jagermaister. Bi se mi kdo pridružil, imam recept ?!

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

13. mar 2003 15:55

Helo ! Bi nam zaupala recept??? Lahko bi ga forumaši naredili in enkrat imeli pokušino??? Lp, Mica maca

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

13. mar 2003 18:44

PROSIM ,PROSIM....... LP Marta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2003 18:56

Flaše so že pripravljene, recepta pa od nikoder.... LP cervus

mslabetka  

član od: 29.1.2003

sporočila: 99

14. mar 2003 7:02

Tudi jaz imam precej izkušenj z pripravo domačih šnopčkov, samo za podlago rabiš dober sadjevec. Jegermaister je pa seveda tudi precej zdrava reč. Tudi jaz lepo prosim! MARINKA

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

14. mar 2003 14:26

Tudi jaz sem letos dobila recept in sem se prvič odločila, da ga bom tudi delala. Ker bi mi pomoč o kakšni rožci prav prišla bi se tudi jaz pridružila za kakšen nasvet. Potrebno je nabrati kar veliko rožc. Ker pa sem trenutno v službi, vam recept lahko posredujem šele zvečer. Se slišimo, lep pozdrav vsem.

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

14. mar 2003 20:02

Pozdravljeni, obljuba dela dolg, zato vam pošiljam recept: ZELIŠČNO ŽGANJE LIKER JAGERMAISTER VIJOLICA cvet , BELA DETELJICA cvet, TROBENTICA cvet in listi, AKACIJA cvet, MARJETICA NAVADNA cvet, BRINJEVE JAGODE, LAPUH cvet in listi, SMREKOVI VRŠIČKI, KUMINA, BEZEG cvet, VRTNI JANEŽ, NAVADNI RMAN, DOMAČE KAMILICE, ŠENTJANŽOVE ROŽE, GOZDNA JAGODA listi, ZELENI OREH 3-4nareži, BRINJE zelene iglice, ROŽMARIN, LIPA cvet, ŽAJBELJ, OKROGEL TROPOTEC, AJBIŽ, NJIVSKA PRESLICA, VRTNA META, TISOČ ROŽA, MATERINA DUŠICA, PELIN, ROBIDA lstje, VRTNA MELISA, VINSKA RUTICA, LISTI BOROVNICE pred zorenjem, DIVIJI KOSTANJ cvet, Na 1l žganja dodaj 0.5kg sladkorja, dodaj oprane liste in cvetove 10-12 kom. V jeseni precedi in dobro zapri. Pije se po žličkah. Ko dodajaš zelišča previdno odpiraj, da alkohol ne shlapi. VELIKO ZDRAVJA ! Pozdravček vsem! Sporočilo je spremenil(a) larisapo dne 14. mar 2003 20:03:55

larisapo  

član od: 1.12.2002

sporočila: 19

16. mar 2003 9:20

Ker sama nisem še nikoli nabirala zelišč, bi bila zelo hvaležna, če bi me kdo opozoril ob katerem času raste kakšna rožca. No za trobentice, marjetice, borovnice, divji kostanj bom že vedela, ostalo pa ....Zato bi bila zelo hvaležna za vašo pomoč. Hvala in lep pozdrav!

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

17. mar 2003 12:18

Hallo, opravičujem se, ker nisem napisala recepta; bila sem odsotna. Larisapi se zahvaljujem, da je napisala recept. Zraven zelišč sem nameravala napisati tudi mesece, kdaj se kaj nabira. Bomo to počeli pa skupaj. Takole je, predlagala bi Vam , da nabavite cca 5 l dobrega žganja ( manj se ne splača , ker je le treba nabirati rožce celo leto ). Sladkorja ne dam toliko, ker je presladko. Za začetek je dovolj 1 kg na 5 l žganja. Sedaj je čas, da naberemo cvet lapuha , trobentice in vijolice. Lapuh boste dobili na kakšni meji, tam , kjer je siromašna zemlja. Cveti rumeno, cvet je majhen ; rastlina še nima listov, ti zrastejo kasneje. Trobentice in vijolice pa ne bo problem nabrati. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti