"lovska" pojedina

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 14. jan 2009 10:27 | ogledi: 4.823 | odgovori: 13

Pozdravljene,

v soboto planiramo "lovsko" pojedino. Polnjen fazan, pečenka divjega prašiča, srna v omaki. Potrebujem ideje za predjed in juho. Nekaj malega, juho pa čim "lažjo", nenasitno.

Za predjed sem pomislila na neke vrste obloženih kruhkov: npr. z zaseko, lovsko pašteto,...

Za sladico bom neradila "drevo", no deblo. (sahar torta)

Dobrodošli vsi nasveti.

Hvala že vnaprej!

Majekzmajek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jan 2009 10:30

Hm, na pamet mi pade gobova juha (asociacije lovci - gozd - gobe).

Atina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. jan 2009 10:39

Očitno je, da imaš veze pri lovcih, če ne že kar kakega doma. Najbolj kultna, obredna lovska predjed je "šnefov drek". Sam sem to jedel enekrat ali dvakrat, nisem pa pripravil sam. Vem, da je jed narejena iz črev,ki se jih ne izprazne in drobvine kljunača , dodanih pa je lepo število začimb tako da pride na koncu zelo zanimiva jed. Zagotovo bi z njo presenetila vse . Za recept , kako se pravilno pripravi ta specialiteta pa se priporoam tudi jaz,če torej kdo ve, naj napiše. Že v naprej se mu zahvaljujem. LP hedonist

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 10:41

Čakaj, od kdaj pa zaseka spada med "lažjo" hrano......))))))))))))) Črn kruh z orehi in gor kakšna rezina sira in potem to vse na rešetko nad kaminom in se sir lepo stopi in se zadeva servira. Drugače pa pobaraj naša lovca, ki sta se samoidentificirala na topicu o račkah..... Jaz bom tozadevno raje nehala, sem se že spomnila dveh jagerskih vicev pa je šla resnost k vragu...))))) Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. jan 2009 10:54

Hedonist jaz sicer jem od drobovine do vsega, ampak ti si ta "šnefov drek" tako fino opisal, da bo moj želodec nekaj časa "trpel" pomanjkanje drobovine. Majekzmajek če bo gobova juha (kar bi jaz tudi priporočala) bo preveč nasitno, saj veš, da hočejo vsi kruh pomakat. Začetnica

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. jan 2009 11:17

Jaz bi naredila domačo gobovo juho - kocke krompirja in zmrznjene mešane gobe (jurčke in lisičke) popražiš na malo čebule in zaliješ z jušno osnovo. Pokuhaš, da se krompir dobro skuha in ga malo zdrobiš s kuhalnico, da je juha malo bolj gosta. Še petršilj in popečene kruhove kocke, pa bo juha prav dobra in ne tako nasitna. matilda

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. jan 2009 11:20

Kaj pa kaka čebulna ali česnova juha, s tem, da ni narejena na smetanovi osnovi? Začetnica

Talija  

član od: 12.9.2005

sporočila: 171

14. jan 2009 11:39

Mož je lovec, tako da večkrat skuham juho iz prepelice ali fazanice. Pripravim jo z istimi začimbami kot govejo, zakuham pa jetrne cmoke. Obilo uspeha pri pojedini, ti želi Talija

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

14. jan 2009 12:37

Hvala za vse predloge in ideje - res je, da sem napisala "lahka" predjed, sam vseeno z "lovsko" vsebino. Sir definitivno ni. Gobova juha je preveč. Tole s fazanovo pa ni slaba ideja. Majekzmajek

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

14. jan 2009 13:06

Jaz imam tudi moža lovca. Večkrat so pri nas tudi lovske pojedine. Naj povem, da za predjed večkrat pripravim (poleg pršuta, sira in gobove juhe) tudi carpaccio srnine ribice. Ribica je tisti del srninega hrbta, ki je najmehkejši. Ta košček mesa vedno predhodno zmrznem. Pred serviranjem ga vzamem iz skrinje cca. 30 min prej. Še ledenega zrežem na lističe na salamoreznici. Postrežem na sveži rukoli, z limoninim sokom, olivnim oljem, poprom in lističi parmezana. Odlično je! kruhy

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. jan 2009 13:23

Nad mojim predlogom pa očitno niste navdušeni .Ampak stvar je zares dobra in okusna. LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti