Krhki flancati

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. feb 2014 19:19

RRR, še enkrat preberi recept.

 

naor

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. feb 2014 19:32

Kolikokrat se moram  - površnost ni lepa čednost, res.

rrr

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

13. feb 2015 7:46

Dobro jutro kulinaričarke in kulinariki!

Debeli četrtek je sicer za nami, ampak za krhke flancate bo v naslednjih dneh še nekaj priložnosti. Delala sem jih včeraj in sicer jih vedno delam po receptu mojstra Ivačiča. Ta v testo - poleg rumenjakov, masla in vina - da še kislo smetano. Okusni so in tudi mehurčke naredijo, problem pa imam v tem, da se po nekaj rundah cvrenja, olje začne peniti. In se peni vedno bolj, tako da na koncu niti ne vidim kje v posodi so flancati, kateri so obrnjeni in kateri ne. Zoper penjenje olja sem poskusila že rum v olju (s. Nikolina), ščepec soli v olju, rezina surovega jabolka v olju - ne pomaga pa nič. Menda je kriva k.smetana, nisem pa prepričana. Tudi jih še nikoli nisem delala brez k.smetane. Kaj menite, kje je vzrok?

Zelo bi bila vesela nasveta, kako to nadlogo preprečiti. V bistvu jih imamo kar vsi radi, ampak ravno zaradi penjenja jih ne delam prav pogosto.

Lepo prosim za pomoč in tudi hvala vsem.

Lep pozdrav!

 

cukrpekarca1

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

13. feb 2015 8:14

Poskusi z Lildlovim sončičnim oljem, lani sem v njem cvrla krofe in se ni olje nič penilo. Včeraj pa miške in tudi ne.

Drugače pa jaz delam flancate z rumenjaki, belim vinom, brez smetane.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. feb 2015 13:34

Meni so Ivačičevi najboljši, vedno jih delam po njegovem receptu. Olje se sicer po kaki veliki rundi začne res penit, ampak se mi pri dunajcih dogaja isto - torej verjetno smetana ni kriva. Jaz pene kar malo pomečkam oz. pritisnem dol s penavko, pa je.

lp

cervus

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

13. feb 2015 13:41

  Penjenju olja med cvrtjem se izognemo tako, da vanj natrosimo malo soli.  To sem danes prebrala, pri navodilih za peko krofov. 

mopsika

cukrpekarca1  

član od: 28.7.2013

sporočila: 35

13. feb 2015 14:44

Olje se meni peni le pri krhkih flancatih, nikoli pri dunajskih ali krofih. Tudi s soljo sem poizkusila - brez uspeha. Delam pa krhke flancate že krepkih 35 let, torej sem v teh letih - hote ali nehote - cvrla v različnih oljih. Tudi namensko olje za cvrtje se je enako penilo. Morda pa delam s prevelikimi količinami; včeraj sem recimo delala iz 0,5 kg moke, olje sem dvakrat zamenjala, pa je bilo kar zoprno. Posebno je zoprno, ker s flancati iz olja potegnem tudi veliko pen in so tako preveč prepojeni z oljem.

Ne vem kaj je narobe.

Sicer pa hvala za trud, vesela bom še kakšne izkušnje.

Lepo pustovanje želim,

Marija

cukrpekarca1

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

13. feb 2015 15:07

Moja tašča da v olje nekaj zobotrebcev- pravi da pomaga

anibas

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

13. feb 2015 17:42

....ali pa cvremo v kokosovi masti.....nič mastno, hrana - pohanje, krompir, krofi..- pa veliko bolj okusna in nič se ne peni

lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti