Ameriški hladilnik

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 13. jan 2009 20:00 | ogledi: 8.354 | odgovori: 26

odločam se za nakup hladilnika in sem malo v dilemi ... moj pravi da ameriški ni kaj prida ker ni nič placa jaz pa si ga želim kot nora namreč rada bi imela ledomat v hladilniku, pa všeč mi je ker je kombiniran z skrinjo

prosim uporabniki ameriških hladilnikov... ali se vam zdijo praktični in uporabni, ali je ledomat uporaben , in če bi se zopet odločali ali bi vzeli navadnega ali ameriškega....

hvala

irenca penca

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

13. jan 2009 20:16

Ameriški hladilnik (Whirlpool) imam 7 let in ko ta odslužil svoje, ga bo nasledil še en ameriški hladilnik. Slaba stran je malo manjši zmrzovalnik, pa sem se že navadila. Plusi: veliko prostora, možnost razporeditve polic po potrebah, izvlečne police, izvlečni predali, brez problema daš v haladilnik veliko torto, predal za zelenjavo in sadje z možnostjo regulacije vlažnosti, ker spijemo veliko vode, je plus tudi vedno hladna voda, za izdelavo granite pa dovolj zdrobljenega ledu ob vsakem času. Hladilnik je na kolesih in ga lahko premeščaš po želji (pri tem pa seveda paziš na "vodovodno napeljavo"). Minusi: hladilnik je malo bolj glasen in se ga moraš navaditi (morda so zdaj novejši tudi bolj tihi) in pa kot že omenjeno - malo premajhen zmrzovalnik. Opozarjam te tudi na širino. Mi smo morali poklicati serviserja, da je odmontiral vrata hladilnika, da smo spravili hladilnik v dvigalo in nato še v stanovanje. akim

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jan 2009 20:24

t-baby, fino razmisli, če ga res rabiš. Kako pogosto rabiš led? Je kombinacija s skrinjo nujna v istem prostoru? Kolikor vem, je cena precej zasoljena. Ne vem sicer, kako sta z denarjem - to precej vpliva na odločitev... Če ni problem, si ga le privošči. Če pa težko shajata..

Naj povem še to, da sem si kot nora želela starinski okrogel rdeč hladilnik, stal je toliko kot avto... tik po poroki denarja ni bilo... zato sem se vrgla v iskanje in končno odkrila praktično enakega od Gorenja! Še vedno je bil dvakrat dražji od navadnega, ampak to sva si tisti hip vseeno lahko privoščila in je ena od redkih materialnih stvari, ki me je res osrečila. (joj, se to butasto sliši, ampak je res).

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 13. jan 2009 20:25:36

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

13. jan 2009 20:36

joj ... pa pri prenašanju nebo problemov , ker smo v hiši ... tako da basanje ghladilnika v lift odpade. Kar se denarja tiče ni tak problem , in bi si ga lahko privoščlila , vendar pa vseeno nebi rada nakoncu odločitev obžalovala , zato sem se odločila malo povprašat , da nebi nakoncu slišala od mojega kaj takega "pa sem ti rekel da je to čisto neuporabno" kombinacija z skrinjo mi je všeč ker bi tako ali tako rabila skrinjo ... za katero pa nevem kam bi jo lahko dala razen na balkon ... nekako ni prostora zanjo, me pa preceneča da je v tem hladilniku prostor za celo torto ... moram jit še enkrat gledat te hladilnike , ker nisem dobila takega občutka , res pa je da nisem gledala whirpola , ampak tiste v akciji ki so od 1000-1500€ Obema hvala za odgovor , če ima pa kdo še kako informacijo pa naj kar napiše irenca penca Sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 13. jan 2009 20:37:02

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

13. jan 2009 21:49

Jaz ga imam že dve leti in sem zelo zadovoljna z njim.

Marjana

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

13. jan 2009 22:03

Zamrzovalni del je majhen, tako da je bolj za tiste sprotne stvari; mi imamo še vedno skrinjo oz. omaro v kleti.

Drugače je pa super...

Nasja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. jan 2009 22:23

Tudi jaz sem obolevala za tem hladilnikom,ko pa ugotoviš, da ledu ne rabiš kar naprej, da ga lahko narediš v navadnem zamrzovalniku, da je absolutno premalo prostora v zamrzovalniku in da potem nosiš k mami, da ta velikan zavzame ogroomono prostora in da je zanj potrebna posebna napeljava si rečeš, nikoli več. Stane ogromno denarja in za razliko si raje privoščim kaj bolj pametnega, pa tudi če denar ni problem. So klasični hladilniki zame veliko bolj uporabni. Moje skromno mnenje, odločitev pa je tvoja. lp Vesna

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

13. jan 2009 23:34

 

Imam Whirlpool-ov hladilnik že skoraj dve leti. Z njim sem več kot zadovoljna in mi ni žal denarja. Moj sicer ni glasen, so bili stari veliko bolj, ko so se "stresli in zaropotali" pri vsakem ugašamju termostata. Ker sva doma sama z možem je tudi prostora več kot dovolj za vse, tudi v zamrzovalniku. Tudi za večje fešte, ko pridejo otroci in prijatelji ni problema. Je pa res, da če naredim kremne rezine v svojem standardnem pekaču, jih ne morem dati vanj, ker je preozek. Zelo smo zadovoljni z ledom, ki ga poleti veliko porabimo. Skratka, pri nas se je nakup splačal. 

 

Lp, Keka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jan 2009 23:49

Punce, res nimam ameriškega hladilnika, imam pa nekaj let starega Gorenjevega "modreca" (zato, ker je temno modre barve) z zamrzovalnikom (2 predala) spodaj in vam povem, da mi gre noter vsak pekač. Moji pekači od pečice so široki 44 cm, notranja mera hladilnika pa je kar 53 cm v širino. Z nobeno torto, lazanjo ali pecivom iz pekača ni bilo težav. Tako, da....če ravno ne pretehta tisti ledomat, bi ti namesto ameriškega jaz priporočila kar "mojega". Ne vem pa, če take še delajo. mamaF - Mojca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. jan 2009 6:48

kako je pa s še eno pomembno (vsaj morala bi biti, finančno in zaradi ekološke zavesti) postavko - porabo energije pri tem hladilniku?

rimljanka - zasebno mnenje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

14. jan 2009 7:43

Pred dobrim letom dni smo si nabavili ameriški hladilnik in lahko povem, da kljub malo višji ceni mi ne bo nikoli žal zato. Nikakor se ne morem strinjati, da ni prostoren, je globok, veliko prostora je tudi v vratih. Ravno pravšnji je tudi zamrzovalni del, kjer lahko shraneš najnujnejše. Posebni predali, namenjeni zelenjavi oz. mesu, pa se posebej regulirajo. Led se uporablja v zimskem času malo manj, pa vendar prav tako, če hočeš nekaj na hitro ohladiti ipd. Še posebej pa nam je všeč vedno hladna voda, ki priteče iz hladilnika, brez da bi jo moral prej ne vem koliko časa točiti. Ni ledena, ravno prav je ohlajena. Torej, vsak ima svoje razloge za in proti, moji so pač takšni. kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti