Ameriški hladilnik

mojci  

član od: 16.12.2004

sporočila: 8

14. jan 2009 8:50

Tudi jaz bi priporočala nakup ameriškega hladilnika, imam ga v kuhinji, ker je shramba premajhna in je zelo priročno. Ko kaj rabiš samo odpreš vrata in je vse na dosegu roke. Moje mnenje je, da vsekakor njihova uporabnost odtehta ceno. Moj je znamke Electrolux in sem zadovoljna, še mama se je ogrela za nakup takega hladilnika. mojci

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

14. jan 2009 9:14

Tudi jaz sem uporabnica takega Samsungovega hladilnika že 7 let. Naj povem, da se obnese več kot odlično in ker smo velika družina je v njem prostora tudi dovolj. Res je, da skrinja, če daš notri" pol prašiča" ne zadustuje, zadostuje pa za cca 2 mesečne zaloge mesa in zelenjave. Torej tisti, ki ne živimo na vasi in meso ter ostale dobrine kupujemo praktično za sproti je zmrzovalni del dovolj velik. Naš ima poleg ledomata in hladne vode tudi na hladilnem delu manjša vratca, da imaš vedno ohlajeno pijačo pri roki. Torej je ekološki in varčen, saj velikih vrat ne odpiraš kar naprej pač pa samo mala. Pri nas stoji hladilnik samostojno torej loće od ostalih kuhinjskih elementov in je izredno eleganten. Skratka zelo ti ga priporočam. swarovski

onija  

član od: 21.11.2004

sporočila: 99

14. jan 2009 10:03

rimljanka je napisal/a:

kako je pa s še eno pomembno (vsaj morala bi biti, finančno in zaradi ekološke zavesti) postavko - porabo energije pri tem hladilniku?

rimljanka - zasebno mnenje
ravno včeraj sem jih gledala - hladilnike namreč, ker se odločamo za novo kuhinjo in sem ugotovila, da kljub energijskemu razredu A "ameriški" porabi do 550 kwh/leto medtem, ko "navadni" hladilnik z zamrzovalnikom v spodnjem delu porabi okoli 230 kwh/leto. Kar se mene tiče je vsakršen komentar odveč. onija

bluoka  

član od: 21.8.2007

sporočila: 42

14. jan 2009 10:13

tudi jaz imam Whirlpool hladilnik, star že 10 let, pa sem zelo zadovoljna. Ni glasen, sploh se ga ne sliši, zamrzovalnik je zelo prostoren, kot tudi sam hladilnik zgoraj. Meni je predvsem bil všeč, ker je temno moder in ga bom težko dala ven iz kuhinje, kar pa se bo kmalu zgodilo, ker sem zadnjič prebrala, da je modro zamenjati kuhinjske aparate na 10 let, zaradi varčnosti. bluoka

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

14. jan 2009 10:35

Z merami se ni izšlo za ameriški hladilnik, zato smo kupili Liebherrjev KSD Pes 4642. Širok je 70 cm, pri shranjevanju ogromno pomenijo ti dodatni centimetri.

http://i-m.com.ua/pic/l/liebherr.ksdv4

 

barbara9

marjanap  

član od: 12.8.2003

sporočila: 40

14. jan 2009 14:05

Ameriški hladilnik imamo v naši kuhinji že kakih osem let, navdušena sem nad njim kot prvi dan nakupa. Prostoren, pregleden, predal za zelenjavo, kjer reguliraš temperaturo pa več kot pohvale vreden. Zamrzovalni del je ravno prav velik, da imaš v njem hranjena živila za "sproti", saj hladilnik ni ravno mišljen kot zamrzovalna skrinja, kjer imaš spravljeno meso za pol leta. Led v naši štiričlanski družini koristimo tudi pozimi, poleti pa je res zlata vreden, niti zamisliti si več ne morem, da bi znova polnila vrečke za led, ki bi pošle v trenutku. Če pozimi ledu ravno ne koristite veliko, imaš ledomat možnost izključiti. Skratka priporočam. Še to morda, deluje vsa leta brezhibno, na voljo pa so sedaj že modernejše in izboljšane verzije. Tudi dimenzij je na voljo kar nekaj, v bistvu pa je tudi okras kuhinje. Marjana Puhman

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. jan 2009 14:26

zaka sploh nucate tok ledu? men se že glede porabe enrgije zdi totalni polom (aja, prosim ne pisat kako ločujete papir, steklo in plastiko, in kako skrbite za okolje). bannanna_v_slo ;)

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. jan 2009 14:40

Meni tudi ni jasno zakaj bi rabila toliko ledu. Saj če je pijača v hladilniku, je mrzla, še preveč mrzla. Tistih nekaj kock, ki jih mogoče kdaj rabim, jih pa lahko v tistih plastičnih posodicah naredim.

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

14. jan 2009 15:07

Sicer ne vem, katere firme je dotični hladilnik, pomisli pa na garancijo oz. čakalne dobe za morebitne rezervne dele - s tem ne mislim Whirlpoola ali katere podobno pogoste znamke, ampak na firme, ki v tem delu Evrope nimajo najbolj razvite servisne mreže. Če ti pa hladilnik ne dela, si pa res težko brez...s pečico bi še šlo, hladilnik pa ne vem no...

Vem pa, da vsi prodajalci garantirajo dobro servisno mrežo - včasih tudi nakladajo, pa če en del za avto iz Nemčije čakaš par dni, predvidevam da čez lužo ni ravno hitreje...

strippy

Sporočilo je spremenil(a) strippy dne 14. jan 2009 15:07:51

turururu  

član od: 27.11.2007

sporočila: 72

14. jan 2009 19:39

Tudi jaz sem pretekli teden kupila nov hladilnik. V igri je bil tudi ameriški, vendar sem po tehtnem razmisleku in seveda ogledu kupila Whirlpoola širine 70 cm. Superca, v zmrzovalniku ima prostor za ledene kocke( zavrtiš gumb in padejo v zato namenjeno posodo). Več kot zadovoljna, tudi s ceno. Vendar pozor-Merkur in Merkator približno 860 evrov, Tuš planet Kranj 650 evrov. Da te kap, sploh nisem mogla verjet. turururu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti