Čiščenje tuš kabine

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

6. feb 2009 17:50

Pri nas imamo polkrožno tuš kabino,stekla so prozorna ,po vsakem tuširanju jo splaknemo z mrzlo vodo.Enkrat na štirinajst dni ,pa jo umijem s Cilitom.Cilit na gobico namažeš, splakneš s toplo vodo ,nato pa še z hladno,da kapljice hitreje odtečejo.Glede silikonskega kita pa je povsot enako ,tudi pri nas , ga malce težje odstranili ,smo se kar j...... jampina

rancidka  

član od: 27.6.2008

sporočila: 29

8. okt 2014 7:50

Jaz za tuš kabino uporabim čistilo za kopalnice Nano Treat bathroom in ga moram res pohvalit. Kupila sem ga v interšparu, imajo pa ga tudi na spletu http://www.nanotreat.info/sl/Trgovina/.

Malo pošpricaš kabino, vzameš vlažno krpico in "razmažeš" po celi kabini. Pustiš 10 minut potem pa samo spereš z vročo vodo. Lepo očisti, pa tudi svinjarija se majn prijema, ker nekakšen vodoodbojni sloj naredi in ostane potem dlje časa čisto. Kapljice se ne prijemajo, kar stečejo dol in potem ni tistih belih flekov od kapljic. Meni se zdi fajn, pa še slovenski proizvajalec je. 

http://bigfatcook.com

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

8. okt 2014 10:32

Kabino očistiš, obrišeš, namažeš z mešanico mehčalca za perilo in vode (1:3), zdrgneš s papirnato brisačo do suhega. Kopalnica lepo diši, kapljice vode pa sledi ne povzročajo kar dolgo časa.

Lisa

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

8. okt 2014 11:31

Jaz kopalnico čistim z alkoholnim kisom, vonj me ne moti. Na vsake 14 dni čistilka naredi generalko s Smacom.

Glede Nano Treata: pred časom sem kupila tistega za kuhinjo, pa se mi ni zdel čisto nič boljši kot navadno čistilo. Mogoče preskusim še tistega za kopalnico, čeprav sem zelo skeptična.

 

 

 

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

9. okt 2014 10:49

Po vsakem tuširanju kabino poškropite s Shower Power Ajax in sperite - vodni kamen in ostanki šamponov/mil... se tako veliko manj poznajo. Občasno imajo varianto tega čistila tudi v Lidlu in Hoferju.

LPA

marec  

član od: 16.12.2009

sporočila: 208

11. okt 2014 16:09

Jaz vedno čistim z raztopino citronska kislina in soda bikarbona, dodam vodo, da se raztopi, pošpricam in s krtačko nežno zdrgnem.

 

Tuš kabina je čista, bela, pa še diši lepo.

marec

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

11. okt 2014 17:52

Že nekaj časa čistim kopalnico z ekološkim čistilom s kisom Alio Eco, kupljen v Hoferju.

mopsika

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

11. okt 2014 23:44

Pozdravljeni,

doma imamo ravno v načrtu prenovo kopalnice, in sicer bi radi namesto banje večjo tuš kabino (cca. 90x160), ki pa ne bi imela na tleh podstavka ampak ploščice. Zanima me, kako (če imate izkušnje) je v tem primeru s fugami? Je potrebnega več čiščenja (pogosteje) in kako? Kaj bolj priporočate - mlečno ali prozorno steklo oz. mi se nagibamo k varianti pol-pol?

Sicer pa šala moje žene, ki pri nas čisti kopalnico (da, tako je pri nas, jaz kosim travo): klasična napaka teh, ki uporabljate ajaxe, cilite, bange ipd. je to, da drgnete - v reklami je ja jasno prikazano, da je potrebno samo pošpricati in potem nežno obrisati...

Nomen

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. okt 2014 3:18

Jaz imam točno to, kar opisuješ že 18 let. Ne vem sicer, koliko vas je v gospodinjstvu...

Meni se take velike kabine za tuš prav fino obnesejo, pa sama čistim. 

Paziti morate, da bo vse lepo in prav narejeno, ploščice na tleh naj bodo nekoliko hrapave, da vam ne bo drselo, na stenah so odlične gladke. Imam čisto tempirano steklo (gradbena koda) dovolj debelo, da ne rabi okvirja. Mlečna mi niso všeč, ker vedno izgledajo umazana. 

Po tuširanju vse mokre površine na tik-tak očistiva s temle, potem pa kar z brisačo, če je kje kaj mokrega ostalo. Vsake 5, 6 mesecev steklo premažem s "tekočim voskom" za avte, tako voda lepše odteka. Vrata tuša so navadno odprta na vznoter, da se zrači. Ko boste delali, vgradite dve niši za šampone, eno klopco, če ne drugače v vogalu. Ne vem, kako misliš imeti tuš, ampak če ga boš imel vgrajenega, je dobro imeti tudi ročnega, ker sicer je čiščenje/splakovanje ena sama mora. Slike so pobrane z interneta. 

Bi dala še kak nasvet, pa se raje cenzuriram. 

Vanja

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

12. okt 2014 19:46

Mi imamo tudi ploscice namesto tus kadi. Pri nas se super obnese, tudi mi po tusiranju vodo potisnemo z Viledinim pripomockom. Mi nimamo nobenega stekla, ampak s treh strani ploscice 7 vrat nimamo. Meni se zdi ciscenje lazje, kot receno jaz cistim samo s kisom, 2x na mesec imamo cistilko, ki naredi generalko. Poleg nise za sampone imamo odlagalno povrsino tudi na termostatu tusa (Hansgrohe tus), klopice nimamo, ce bo kdaj potreba  bomo v tus dodali stol za tusiranje. 

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti