Torta z višnjevim prelivom in vanilijevo kremo

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

tema odprta - 13. jan 2009 17:04 | ogledi: 5.743 | odgovori: 4

Pred kratkim sem jedla fantastično torto (menda Štormanova), na dnu je bilo kot piškotno testo, nato vanilijeva krema, malo biskvita, vanilijeva krema in nato preliv z višnjami.

Slastna!

Jo kdo pozna, veste o čem govorim?

Ima mogoče katera ta recept oz približek?

Mož ima v kratkem rojstni dan in bi mu jo pripravila.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jan 2009 19:01

Približek si že sama napisala. Gre samo zato, ali je krema maslena ali na bazi smetane, pa kakšen je preliv. Ali so višnje naložene in potem prelite z želejem (tortni preliv), ali je preliv narejen iz višnjevega soka (sok, zgoščen z jeidlnim škrobom, oziroma se puding skuha s sokom in je kot preliv). Mamamia

mamamia

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

13. jan 2009 19:32

Sicer nimam pojma za katero torto gre, vendar je po opisanem možno, da je to klasična kuhana vaniljeva krema (nekaj takega kot za princes krofe) in nato v višnjevem soku zakuhan škrob (podobno kot puding) in ko je masa skuhana v še vročo dodane višnje, premešano in to prelito po vanili kremi. patka

Miškolin  

član od: 15.1.2004

sporočila: 128

13. jan 2009 20:03

Potrebovala bi bolj točne podatke; količine... No, bom še malo počakala, mogoče jo je pa katera oz kateri že delal.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. jan 2009 14:28

Miškolin, en moj znanec pravi takole: material si dobila, zdaj pa uredi. Piškotno testo - oziroma piškotne drobtine namočene in potem natlačene na dno, to menda znaš narediti. Glede kreme: tu je nazarensko veliko receptov, kjer približno pišejo količine. Pa tisto višnjevo zadevo - dobri bog, pa saj imaš oči. Kupi sestavine in zlagaj in če bo kaj viška, se zadeva že lepo porabi. Višnje in škrob lahko vedno naložiš na kak jogurt. Če narediš preveč kreme, jo daš pa še v eno skodelico kot puding, pa me naj koklja brcne, če bo šlo v škodo. Pa višnje lahko tudi gor naložiš..... Daj malo eksperimentiraj, je to en poseben gušt. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti