Gostilne v zamejstvu

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

tema odprta - 13. jan 2009 8:56 | ogledi: 36.476 | odgovori: 29

Spoštovane kolegice,kolegi potrebujem informacijo o dobrih gostilnah malo čez italijansko mejo, torej v slovenskem zamejstvu . Približna lokacija od Gorice proti Čedadu ,lahko tudi dlje, oziroma iz smeri Goriška Brda pa potem v Italijo proti Reziji . Ta predel kar se tiče gostinske ponudbe ne poznam pa bi ga seveda rad zato bom vesel vsake informacije, ocene ali zgolj namiga. Že v naprej se vam lepo zahvaljujem.

LP

hedonist

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2009 9:43

Ze nekaj let se spravljam gledat, ce v Trstu se kuha sporco Franco (Vendy, to najbrz ne bi bilo zate...:))))))))) lp, proxima

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. jan 2009 9:55

Sliši se fajn, žmohtno, proxima, kje pa je ta francelj v Trstu ? hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. jan 2009 10:31

Trattoria la delizia, Via Piccolomini 3 (zraven Viale XX Settembre), potrebna je rezervacija

nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 13. jan 2009 10:37:16

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 11:26

Hedonist, proxy ti je že naredila povezavo do Mladininih ocenjevalcev. Kjer imaš tudi druge zelo korektne tratorije. Proxy, valjam se od smeha. BTW, ko boš naslednjič v Firencah, pod nujno obišči La Flaconerio in mi povej, kaj je bolj sporco.... Dasiravno tisti sporco Giuseppe mi je pa res naredil en ekskrušijeiting pejn....... Vendelina jr.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. jan 2009 11:27

V slovenskem zamejstvu je izbira zelo velika. Z veseljem ti pomagam, vendar sporoci, kaj bi najraje jedel (ribe, meso, tipicno krasko hrano), koliko bi rad potrosil (cenovni razpon je v Italiji zelo velik), kaksen naj bi bil nivo hrane in postrezbe. Tako na hitro bi ti svetovala gostilno Devetak na Vrhu, blizu Sovodenj. Ti imajo ponudbo za bolj zahtevne goste, ponujajo pa posodobljeno krasko hrano, veliko surovin pa pridelajo na domacem vrtu. Temu primerna je tudi cena. Zelo dobre ribe bos jedel pri Dama Bianca v Devinu. Zadnjic sem tam dobila cudovite skarpene, da o testeninah z morskimi sadezi ne govorim. V Beneski Sloveniji izstopa gostisce Sale e pepe. Kuhajo tipicno hrano in je zelo dobro. Na Krasu je vec kmeckih turizmov, ki ponujajo v glavnem meso in domaco hrano. Ponudba je pri vseh primerljiva, kakovost pa zelo nihajoca. Cene so zmerne. V Krizu pa dobis tudi kmecki turizem, kjer ponujajo ribje jedi (lastnik je ribic, ki ponudi tisto, kar je ponoci ulovil). To je samo za zacetek, ce te karkoli zanima, kar pisi, z veseljem ti bom posredovala se druga imena, naslove in telefonske stevilke. ribica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. jan 2009 11:50

Zdaj se pa se jaz valjam...

Borchi  

član od: 3.5.2012

sporočila: 28

28. sep 2012 14:31

Ribica,

a lahko te naslove in številke prosim? Jaz poznam bolj okoliš okoli Gorice.

 

Da Majda (Gorica) - super slovenska lokalna restavracija z vinoteko 

Da Gianni (Gorica) - naj price/perfomance daleč naokoli, sploh pa doživetje 

Vinattiere - Chambord (Gorica) - na nivoju,  lokalna z vinoteko polno briških vin 

Rosenbar (Gorica) - mojstri ribjih prigrizkov 

Vecchie Provincie (Moš) - furlanski slow food po super ceni - ustaviš se ko ne gre več

Da Nando (Mortegliano) - furlansko uživanje 

Gaudeamus (Sesljan) - morska 

Pri Lovcu - Subida (Krmin) - odlična restavracija, Sirkovi so legende, in to drage :)  

Giardinetto (Krmin) - eksperimentalna,  pod okriljem Jeunes Restaurateurs d'Europe 

Devetak (Sovodnje) - super slovensko kraški slow food 

Osteria Campiello (Sv. Janez na Rinži) - domača gostilna za prste polizat 

Gruden (Praprot) - domača slovensko kraška 

Castello Formentini (Šentflorjan v Brdih) - briška 

Vogrič (Šentflorjan v Brdih) - briška 

Venica (Dolenje v Brdih) - kmečki turizem zakon 

Aquila d'Oro - Castello di Trussio (Dolenje v Brdih)  - furlanska, zelenjava z domačega vrta, mislim da majo celo eno Michelinovo *

Ai due leoni (Fara ob Soči) - hudo hoch kmečki turizem, furlanska 

 

Uživajte,



Borchi



Sporočilo je spremenil(a) Borchi dne 28. 2012 14:35

Sporočilo je spremenil(a) Borchi dne 28. 2012 14:45

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. sep 2012 15:56

Borči, a se ti mal hecaš??? pri vsaki od gostiln, ki si jih navedel(a), je zraven naslov, pa tud telefonska

lp

 

cervus

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

28. sep 2012 16:38

Trenutno bi jaz k seznamu dodala se Gostilno Bak na Pesku, takoj po mejnemu prehodu Kozina. Ce se vozimo v smeri proti Trstu, je to na DESNI strani ceste (na levi strani ceste je tipicna kraska gostilna Karis). Lastnik gostilne Bak je mlad kuhar Tom Oberdan, ki vsak dan posteze s cim novim, posebnim. Pri kuhanju uporablja domace sestavine od sira, ki je staran v kraski jami, do pristnega oljcnega olja domacih proizvajalcev, izbira vin je izredna. Nasa ta mala pa ima pri njem najraje sorbetto iz bezgovega soka. (Vsi zaposleni govorijo slovensko.)

ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti