Gostilne v zamejstvu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2012 21:08

Limnol, glede kulinarike Porabja ne znam povedati nič posebej uporabnega. Generalna varianta hranjenja na Madžarskem je bila vedno, da se je bežalo od tam, kjer je bilo veliko avstrijskih registracij pred gostilno

Nekako ravno obratno, če so kje italijanske tablice, je znak, da je okej gostilna, pri avstrijskih tablicah gre pa za opozorilo, da se tule veliko do preveč cvre in panira, da se ja skrije hrana, ki se bo pojedal. Auč.

Ampak si verjetno v našem lepem mestu na Mestnem trgu našlia dve lokaciji s prekmurskimi dobrotami - in jaz bi za namige o porabskih gostilnah vprašala tam, bodo zanesljivo znali kaj pametnega svetovati.

S tem da, ravno dietna tista kulinarika ni...

 

 

Vendelina jr.

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. jun 2013 5:55

Eno pitanje, drage moje madam in gospodje.

Jutri gremo na čast PAPIJU za njegovih častljivih 62let, v smeri TRAKOŠČANA, kjer se bomo prepustili muzeju, zgodovini in tihem čebljanju katero bo letelo iz ust ob komentiranju različnih artefaktov (jejžeš, kakšna beseda )

Me pa zanima kaj priporočate od gostiln v bližnji okolici? Predvsem me zanima KAM NA SUPER DUPER DOBRE ZAGORSKE ŠTRUKLJE? Le-teh se veselim že par tednov/mesecev in nočem kupiti LEDOtovih ali v naših restavraciji jest naših zarolanih domačih, ker si neizmerno želim tiste POJŠTRE, faaajn zagorele v pečici in posipane z drobtinicami. Zraven kapljica rujnega pa bo življenje ponovno dobilo smisel 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. jun 2013 7:11

Ker zagorskih štrukljev ne poznam, sem poguglala, kako se napravijo in kot vidim, jih tudi Zagorci zvijajo. Kaki so sicer nezviti? Hvala..

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. jun 2013 7:41

Ekola. Picture 1---> meni tako ljubi zagorski http://hr.wikipedia.org/wiki/Zagorski_%C5%A1trukli
Picture 2---> slovenska skutina dobrota---->http://www.sladice.si/skutini-struklji-z-orehi.html

Če kupite zagorske od Ledo-ta so kot POJŠTERČKI in takšne dobiš tudi na Hrvaškem.
Pri nas, ko naročiš štrukljčke, pa so zrolani. Some kind of rolada, hihi.

Vsake oči imajo svojega malara 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

29. jun 2013 8:03

Tudi zagorski so zviti. V linku, ki si ga ti nalepil, piše:

Tijesto se nadijeva uz jedan rub, poškropi otopljenim maslacem, margarinom ili uljem (da se tijesto ne prime nego da se lista), tijestom se nadjev preklopi i potom se stolnjakom tijesto suče, savija do kraja. Postavlja se u namašćeni pekač i prijesno se reže tanjurom na željenu veličinu. Ako se ne reže sirovo, pečeni štrukli režu se nožem.

Po moje so zvitki večji in testo mehkejše, zato ti drugače deluje.

lp in dober tek!

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. jun 2013 10:57

Mene bolj zanima če veste kje in kako, drugo pa ni bitno....Držimo se teme.
Poglejte slikico, tudi če so zviti so ŠE VEDNO POJŠTERČKI in to bodo TUDI VEČNO OSTALI. 
Meni so pa pač boljši. 
Poglejte si v SPARU zmrznjene LIDOVE ZAGORSKE nato pa navadne slo.štruklje. Prvi so POJŠTERČKI, drugi pa ROLADA....

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

6. apr 2015 16:13

Tudi jaz bi rada vaš nasvet. Pred leti smo hodili v gostilno Marinella v Barkovljah (tako nekako), sedaj hrana ni več dobra. Ima kdo kakšno izkušnjo, kje se v tem koncu dobro je?

 

ajmar

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

7. apr 2015 13:23

Kako je pri Marineli v Barkovljah, ne vem. Ze dolgo nisem bila tam. Pred kakim letom je lastnik umrl v prometni nesreci in sedaj vodi gostilno njegova mama.

Ce isces dobro ribjo gostilno priblizno enakega ranga kot je (bila) Marinella, ti svetujem gostilno Trattoria Bella Riva, ki se nahaja na obalni cesti (strada Costiera), ki vodi iz Trsta proti Devinu.

Zanimiva je tudi ribja turisticna kmetija pri Bibcu v Krizu (Santa Croce) in gostilna Bita vedno v Krizu.

Vse tri obrate vodijo zamejski Slovenci.

ribica

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

7. apr 2015 14:18

Hvala, bova sprobala vse tri. Res hvala.



ajmar Sporočilo je spremenil(a) ajmar dne 29. 2015 18:00

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti