Gostilne v zamejstvu

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

28. sep 2012 16:51

Pa Dvor v Števerjanu, Devetak v Krminu, La Subida v Krminu (ta je top), Sale e Pepe (Srednje), Devetak (Sovodnje), K lovcem (Ai Cacciatori v Cavasso Nuovo),  Kovač (Jazbine - Giasbana) ... Vse polno jih je. Povejte natančneje kraj oz. ceno oz. kaj bi radi jedli ...

Nomen

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

28. sep 2012 18:15

Na drugem koncu, v bližini Čedada in Špetra je kraj Clastra tam pa odličen kmečki turizem " Melo innamorato".

Kvaliteta nadpovprečna, cene v sorazmerju s kvaliteto, hrana sezonska in izključno domača.

Nemogoče našteti vse dobrote ( se  še spomnite marmelado iz kumaric?). Zdaj je sezona gob, kasneje boste  lahko jedli kostanjevo juho z gobami, kostanjev mousse  s prelivom iz kakija, pa mousse iz skute z gozdnimi sadeži... skoraj vedno polento z gobami,  skuto in prekajenim pršutom, ječmenove specialtete, friko s sirom in krompirjem, bučne njoke...

Odprto le  konec tedna, bolje se je naročiti, sploh če vas je več.

S slovenščino si ne boste kaj prida pomagali, žal. Ampak moja primorska prijatelja, ki ne znata italijansko sta se vseeno sporazumela, bila navdušena, pa se zato  menimo, da gremo konec oktobra na pokušino jesenskih dobrot. 

lp lučka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. sep 2012 18:19

Hvala vsem, ki se še po več kot treh letih trudite , da mi svetujete kakšno dobro lokacijo :))) Vsekakor bom nekaj teh, ki ste mi jih svetovali z veseljem obiskal.

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. sep 2012 18:24

Hedonist, povej nam raje, kam si šel pred tremi, ko si dobil toliko nasvetov.

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

28. sep 2012 18:44

Trikrat lahko ugibaš- sporco Franco, pa še Dama Bianca Devin, pa Devetak Sovodenj, pa..... jih je blo kar nekaj ampka prva je pa bila čez vse :))

hedonist

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. sep 2012 7:42

Hvala, res škoda, da se bolj malo potepam tam okoli. Pa pravimo, kako smo majhni. Dobro, da ne bo kdo mislil, da ne vem, kaj je onstran meje, pa vseeno, da bi veliko videli, okusili, premalo časa, ali volje, ne vem.

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. sep 2012 10:12

Mi se pa v kratkem odpravljamo v tisto drugo zamejstvo, na oni strani madžarske meje - kam se splaša stopiti na kosilo in večerjo? Smo popolni neznalci, tako da bomo hvaležni tudi kakega namiga, kaj se splača naročiti. Doma "smo vzeli" samo osnove naše prekmurske kuhinje (bujto repo, gibanico, bograč, dodole), imamo pa jedce z raziskovalno žilico. 

Hvala vsem vnaprej.

Sonja

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

29. sep 2012 11:05

limnol, kam na Madžarsko pa greste?

Midva sva pred cca petnajstimi leti hodila redno vsako leto za par dni na Madžarsko. Najin cilj je bil sicer vedno Budimpešta, predvsem zato, ker je tam kaj videti. Stacionirana pa sva bila skoraj vedno do 30 km izven mesta.

Ne morem priporočiti nobene čarde ali gostilne, restavracije, ker tam že zelo dolgo nisem bila.

Ampak vsaj takrat sva jedla povsod zelo dobro. Tudi če greš v Budimpešti samo na tržnico, se za majhen denar da tam zelo dobro jesti.

Pa dobra vina imajo tudi povsod.

rosie

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. sep 2012 11:46

Spravljamo se kar tako za vikend malo na zrak, nameravamo se (pretežno) s kolesi klatiti naokoli po tistem delu, kjer živijo naši rojaki, stikati po vaseh, mokriščih, se namočiti v kakih toplicah..... in dobro jesti. Skratka - spokojna dva dneva v lepih krajih v dobri družbi.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. sep 2012 13:08

Hja, na žalost ne poznam kaj prida vasic z našimi rojaki , mi se potepamo (več ali manj) v okolici Blatnega jezera in jemo vedno na drugem koncu, tako, da si tudi imena čard ne zapomnim. V glavnem - vse so čarde . Imam pa občutek, da vsepovsod kuhajo in pečejo na približno isti način. Ne moreš zgrešiti z golaževo juho, normalno, kot fastfood so langaši (s kakršnokoli prilogo že) nenadomestljivi, kot sladica pa seveda kurtoš kolač al kako se že napiše in imenuje, men je najbolj všeč tisti s cimetom. Tam nekje v Balatongyöröku sem tik ob jezeru (pa ne v restavraciji, kar pri prodajalcu na stojnici) jedla drugi najboljši štrudelj (prvega je itak pekla moja stara mama) v življenju - imel jih je kakih dvanajst vrst, sladke in slane - menda so to retaši al tako nekak. vsepovsod imajo ciganske zrezke z narezljano pečeno slanino, pa hortobagy al kako že zrezek, pa Lajos Kossuth utca (ups, pardon, sem mal zemljepisa zamešala s kulinariko), pa tisto, kar si že naštela - dodole, zanimivo - bograča nisem nikjer srečala,  pa gosje prsi...

Če pod vse to potegneš črto - meni se zdi, da se na Madžarskem v veliki večini primerov dobro in poceni je.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti