Piščančja roladica s sirom - pomoč

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

tema odprta - 13. jan 2009 7:55 | ogledi: 7.617 | odgovori: 4

Pred kratkim sem pri znanki jedla panirane piščančnje roladice, polnjene s sirom. Ko sem jih poskusila pripraviti doma, mi je vsakič sir pritekel ven, tako da sem na koncu imela "prazne" roladice :)

Ima morda kdo idejo, kaj sem naredila narobe? Roladice sem dobro panirala, tudi ob straneh, sir je bil edamec (enako kot je naredila znanka, vendar njej sir ni iztekel), pekla sem počasi. Tudi sir je bil narezan na debelo.

Hvala,

Gigi_84

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jan 2009 8:45

Verjetno je bilo preveč sira in si po moje slabo zvila. Jaz bi dala debelo kocko sira v sredini in pazljivo zvila.

Odsvetujem dvojno paniranje, ker pride predebela skorjica. Dvojno paniranje je primerno le za sir!

lp

Anamarija

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jan 2009 9:15

Po moje je problem pri zvijanju. Meso moras zviti kot tortiljo - se pravi robove najprej zapognes in nato zavijes. Ce imas pa kaksne bolj manjse kose mesa se pa prav dobro obnese ce jih kar zasijes ;-) v zepke. Seveda nitko predno ponudis potegnes ven. LP, R.

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

13. jan 2009 11:53

Hvala za nasvete, bom poskusila če bo kaj bolje :) Gigi_84

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. jan 2009 11:55

Jaz sem tudi pomislila na zašitje, ampak pride v poštev bolj pri pečenju. Ker ko bo enkrat ocvrto kak češ potem tisto nit ven vlečt? Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti