Kvašeno testo

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. jan 2009 15:43

Se kar strinjam s tem, da je suhi kvas bolj počasen (- ne glede na znamko). Prav zato z njim nikoli ne delam pice, ker je tam testo bolj na hitro narejeno, če pa delaš kruh in si vzameš dovolj časa, pa bi moral delovati v redu. matilda

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

19. jan 2009 15:49

Ker ne bi rada odpirala nove teme-upam, da mi njofra ne zameri, ker sem se vrinila s svojim vprašanjem(je pa povezano s kvašenim testom) me zanima ali lahko uporabim mehko moko za kruh. Po pomoti sem jo kupila namesto ostre moke. In to 2 kg. Ker ne vem, kaj naj z njo, sem se spomnila, da bi pa lahko naredila kruh, katerega si želim spečti že dalj časa, samo si ga nisem upala. Izgleda, da bom zdaj prisiljena ga speči, če seveda lahko pečem s mehko moko. Gledam razne recepte za kruh ampak piše samo moka. Redko kakšna. Kaj pa pomenti tip moke 500? A je to mogoče mehka moka? Nisem gledala na embalaži za moko. Že v naprej se zahvaljujem za pomoč. bisagolf

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

19. jan 2009 15:56

Rebecca najlepša hvala ti za te linke. Mi bodo prišle prav pri peki mojega prvega kruhka. bisagolf

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti