Mandarinina omaka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

tema odprta - 12. jan 2009 14:38 | ogledi: 6.984 | odgovori: 8

Mož je nekje jedel svinjske zrezke v mandarinini (mandarinovi?) omaki. Zanima me, na kakšen način jo pripravljate vi. Hvala.

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 14:57

Najbolj enostavno je, da daš v tisto maščobo+začimbe, ki jih delajo za "klasične naravne zrezke" še rezine mandarine in potem to cmariš. To ti je način ko kranjska kuhinja sreča mandarine.... Lahko se tudi igraš s kakšno bolj na vzhod obrnjeno zadevo, tu pa narežeš svinjino /ali pa kaj drugega), namočiš v svetlo sojino omako, ma kokosovi maščobi cmariš malo narezane čebule, koščke anansa in rezine mandarine, ko je to malo ocmarjeno, daš še svinjino in to je to. Zraven pa riž. Toliko bi znala na prvo žogo. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jan 2009 15:22

Za vzhodnjaško bi jaz najprej na sezamovem olju prepražila meso, dodala sojino omako, potem pa dodala ananas in mandarine, da sadje ostane sveže.

 

Če ugibam za zrezke, lahko svinjske zrezke najprej opečeš naravno, potem pa zaliješ s sokom mandarin in na koncu daš v omako malo masla ali pa maslo, zgneteno z malo moke, da omako še malo bolj zgosti.

 

Imam sicer recept za pomarančno omako, ki gre k raci, morda bi vlejalo enako za mandarine?

 

Mamamia

mamamia

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. jan 2009 15:44

Tudi mene zanima ta kuhinja,še vedno se držim tega ustaljenega režima za zrezke mast oziroma olje malo pomokamo in zalijemo,verjetno je pa to dobra kombinacija z mandarinami zdaj ko rabimo čiveč vitaminov vprašanje je le če jih s segrevanjem ne uničimo.Hvala za vse dobre nasvete in veliko veselja pri eksperimentiranju. mark5

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2009 15:48

Hvala obema, če sem poštena, najprej sem pomislila na vaju, ko sem pisala vprašanje

Naredila sem eno priredbo, in sicer sem naravno spekla zrezke, proti koncu dala zraven krhlje mandarin (Vendy), zraven sem pa naredila pomarančno omako (popražila čebulo, zalila z vodo in pomarančnim sokom (2 pomaranč), dodala pol zelenjavne kocke in pokuhala. Dobila sem precej redko omako, ki jo bom prihodnjič zgostila z malo moke (Mamamia). Izpadlo je kar dobro, za reakcije moža treba še malo počakati, da pride iz službe, kar bo vsak čas :)

Atina

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. jan 2009 15:54

Hvala Atina za dodatno pojasnilo bom tudi sama probala mogoče mi pa le uspe. mark5

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2009 17:41

Rebecca, hvala za tole, bom drugič probala na ta način. Zgleda res fajn.

No, mož je pohvalil mojo varianto.

Atina

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. jan 2009 21:16

Evo še ena 'zasilna' slikica (otroška porcija, preden je prišla na mizo): omaka

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti