Sadne tortice

tasaNa  

član od: 7.2.2008

sporočila: 2

tema odprta - 12. jan 2009 13:58 | ogledi: 7.254 | odgovori: 9

Cao! Bila sem na zabavi kjer so imeli eno super pecivo pa me zanima, če mi kdo lahko pomaga z receptom. Pecivo je bilo kot košarica - lahko pečeno kot mafin po obliki, notri votel, napolnjen s skutno-smetanovo kremo, po vrhu sadje in preliv-žele. Božansko. hvala

tasaNa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 14:02

Greš v hipermarket, pogledaš, kje na pekarskih policah prodajajo tartelete (tako se tistim skledicam reče) in jih kupiš. Skutno-smetanova krema je samorazlagalno, sadje v želeju se pa da narediti na dva načina in sicer, po enem delaš s sokom in želatino, po drugem pa vzameš kompot, pobereš ven sadje (sadje uporabiš za sadni del skladice) in s kompotno vodo skuhap vanilijev puding in potem tako toplo pudingasto vodo doliješ v v tartelete in to je to. Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 16:45

A jih nisi uspela dobiti, jaz sem ravno danes kupila en paket.... Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. jan 2009 16:47

V Leclercupa imajo različne oblike pastetk iz listantega testa... za sladke in salne nadeve....

Da še malo skomin naredim

mamamia

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

12. jan 2009 16:58

Skledice sem kupila pri najboljsem sosedu za silvestrsko pojedino; nedevala sem po navodilih lady Vendeline jr (cokoladna krema), krema je super uspela in bila izredno pohvaljena - hvala Vendelina jr., tartelete pa so romale v smeti. Nasa ta mala je rekla: "drugic jih naredi ti, te so prav slabe!" Zato ti svetujem, da skledice naredis sama iz navadnega krhkega testa. Nekaj receptov je tudi v bazi. Lahko uporabis kar mojega (sadna torta). Poglej, morda isces ravno kaj takega. ribica

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

13. jan 2009 10:23

Punce, dajte mi podrobno razložiti, kje v sosedovem hiper v LJ so vendar te čokoladne skledice. Prebrskala sem vse, spraševala prodajalke - nič. Ribica? Za one testene za paštetke vem . Če ne, bom pač mogla do Maxija, me ne bo konec. V center mesta zaidem nemreč zelo redko, sem na relaciji Šiška-Bežigrad. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

13. jan 2009 10:36

Tudi jaz jih v Celju nikjer ne najdem.Ali pa premalo iščem ,a mogoče katera ve ,če jih imajo pa sem jih jaz spregledala. kriznana

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. jan 2009 11:31

Katka lopatka, jaz sem jih kupila v Kopru v ta novem marketu. ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti