Seminarska naloga

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

tema odprta - 12. jan 2009 11:24 | ogledi: 3.296 | odgovori: 24

Ojla!

jaz vas pa prosim za pomoč. sem začela študirati (po 20 letih) in pred mano je 1. seminarska naloga. Pisati moramo nekjaj o gospodarstvu,kaj nam npr ni všeč in kao bi ta problm rešili mi.jaz nimam pojma kaj bi pisala in to na 8-ih straneh

lepo prosim, če ima mogoče kdo kakšen namig, kako bi se seminarske lotila, mogoče če so kje že napisane in jo samo priredim, za začetek

hvala

Temo je spremenil(a) 8599 dne 12. jan 2009 11:34:27

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. jan 2009 11:44

Če si se že odločila za priredbo že obstoječe seminarske naloge,...evo, tale jih menda prodaja: http://www.emarket365.com/item.php?SESSION_ID=60cf8be44

Drugače pa mi prva stvar, ki mi pade na pamet in o kateri bi jaz pisala seminarsko, so stroški gospodinjstva- analiza/ugotavljanje nepravilnosti/ukrepi... pa še aktualno bo, sedaj, ko se vsi pogovarjamo o zniževanju stroškov.

Na tebi je, da izbereš- denar ali delo...v času krize bolj malo zadev dobiš zastonj.

 

LP, V.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jan 2009 12:00

Ti, ena številke, dobrodošla na kulinariko. Glede tvoje seminarske naloge ( naj mi bo žlehtnoba oproščene, žleht sem pa zanalašč ): če na začetku študija nimaš ideje za seminarsko nalogo, potem ali menjaj fax ali opusti študij.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 12:14

Posluašj, če si v študijskem procesu, potem je EDINA primerna pot naslednja: - seminarske naloge razpisuje nosilec predmeta v sodelovanju z asistentom. Ergo, poglej, kdaj ima kdorkoli od njijun govorilne ure in lepo se oglasi tam in povej, da imaš težave s konceptom in da prosiš za pomoč. Leta s tem nimajo nič. Ko se možgani enkrat zalaufajo, delujejo. Ideja študija je v tem, da hodi človek na konzultacije k asistentu/profesorju in da kaj vpraša. Omenjena dvojica ti tudi svetuje pri izbiri literature ipd. Ponovno poudarjam, Leta s tem nimajo nič. Poleg tega, za božjo voljo, imaš referat za študijske zadeve. Tam ti bodo, pa v knjižnici tudi, povedali, kako se imenujejo navodila za izdelavo seminarskih nalog in diplomskih nalog (faksi imajo vsak svoja pravila, kako se zadeva zbira in označuje....) Poleg tega imaš knjižnico. Izvoli, pa uporabljaj. Vsak v knjižnici ti bo rade volje pomagal (samo prej se dogovori, da ne boš ravno v največji špici tega počela), kako se išče literatura in kje so tudi podobne seminarske naloge (ker izvodi vseh seminarskih nalog so tudi v fakultetni knjižnici in na Cobissu). Leta s tem nimajo nič. In zdaj en življenski nasvet da ne rečem modrost: Nikoli več ne reci, da o kakšni stvari nimaš pojma. S tem, ko se človek razglasi za osebo brez pojma, se v bistvu razglasi za lenega ignoranta. Če o kakšni zadevi še nimaš mnenja oziroma informacij, jih boš pač še pridobila. Pridobila jih boš pa tako, da jih boš SAMA poiskala. Vsi ostali ti lahko zgolj svetujejo, kje se išče, lahko s tabo polemizirajo in diskutirajo o določenih stališčih, ampak osnovni materijal je pa tvoj in izvoli ga narediti. In še nekaj: naj ti ne pride na misel, da bi prepisovala. Poleg tega, da si odločno prevelika za kaj takega (prepisujemo v osnovki in srednji in to zato, da vidimo, kako to izgleda in ko je ta izkušnja za nami, tega ne počnemo več) - naj ti nekaj povem, profesor te brez problema dobi na prepisovanju. Ali prepozna same sintagme, ali naključno pogleda, koga si citirala, ali pa preprosto v brskalnik napiše nekaj stavkov in verjemi mi, brskalnik bo našel tisto seminarsko, iz katere so se zadeve prepisovale. In če je kaj nedopustnega, sramotnega, nedostojnega in sploh bljak, je prepisovanje. Prepisovanje v fakultetnih krogih je pa tako nespodbono, da ni, da bi govoril. Včasih nekdo, ki so ga dobili na prepisovanju drugih del brez ustreznega citiranja, nekaj časa ni mogel pristopiti k izvajanju izpita. Upam, da je še vedno tako. Glede seminarske: draga moja, v vseh letih študija bo treba naredi kar nekaj seminarskih in se lepo izvoli spopasti s tem orehom, za katerga boš videla, da sploh ni tako trd, nasprotno, izvrsten je. In po tem, ko boš imela diplomo, bodo drugačni časi in okoliščine. Intelektualni in organizacijski napor, ki ga danes vlagaš v eno seminarsko - naj ti takoj povem, naslednja zaposlitev bo približno taka, kot da bi morala naredi vsaj eno seminarsko na teden. In kaj boš takrat? Vsak teden iskala plonkceglce na kulinariki? Ti kar lepo do asistenta (brez treme) in ti bo lepo razložil stvari. In malo več zaupanja v lastne intelektualne sposobnosti, prosim. Mile jere so blazno dolgočasne. Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jan 2009 12:41

Naredi, kot ti svetuje Vendelina jr.  Vedno, tudi v službi, če ne veš kaj in kako, se je najbolje obrniti kar na tistega, komur moraš stvar oddati - pa naj bo to šola, banka, davčna uprava, carina ali kdorkoli že. Ni sramotno, če nečesa ne veš. Moje izkušnje so take, da so mi vedno radi pomagali, tudi tisti "iz vrha", le problem je treba predočiti v celoti in  brez ovinkarjenja.

Cila

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

12. jan 2009 12:49

no Vandelina, hvala. si mi natresla kar nekaj uporabnih nasvetov. ja, je problem pri meni, ko se ne upam preveč spraševat, da ne bi izpadla en idiot. vilma si mi dala ideja, hvala. jože, tebi pa: ti oprostim, če ne veš kako je študirati, lahko tudi do takih izjav pride, kot jih imaš ti. lp 8599

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 13:10

Poglej, 8599 (upam, da to ni tvoj PIN), vprašanja tipo: Se malo lovim pri študiju, ali mi lahko, prosim, pomagate, ne znam se lotiti seminarske naloge... taka vprašanja so okej in na taka vprašanja boš vedno dobila usmeritve. Medtem ko pa vprašanje tipo: Tega ne znam a mi lahko kdo pove, kje je kaj takega, da prepišem, a je že kdo kdaj kaj takega delal.....To je pa NO GO vprašanje. In ti še nekaj povem: Vsi, ki smo se prebili do diplome, smo imeli na začetku študija težave. Eden se ni znašel pri nabiranju literature, drugi ni znal povezati vsebin na predavanjih in tega, kar se je počelo na vajah. Tretji niso vedeli, ali se je treba snov učiti s tako dinamiko, kot se jo predava (skratka, ali se delajo popoldne izpiski, tako kot se delajo v srednji šoli)...pa še marsikaj. No, tisti, ki smo diplomirali, smo vprašali, kako se take težave razrešijo. Tisti, ki niso vprašali, so popadali v prvemm letniku in potem v veliki večini niso nikoli prišli naprej. Z drugimi besedami, če te vsaj enkrat na začetku študija ne zvije in se sprašuješ, ali delam prav, potem itak nisi na študiju. Samo iz te presije se boš morala lepo izkopati in se zanesti na svoje sposbnosti lastnega razmišljanja (ne na sposobnosti lastnega kopipejstanja) - in v tem elementu ti je ežoj brutalno iskreno povedal čisto pravo stvar. Sporočilo bi sicer lahko dal v kak celofan (ampak sodeč po fotki njegove mize prejšnji teden celofana ne gre pričakovati), ampak message bi bil pa še vedno tu negdje. Vse, ampak čisto vse, je odvsino zgolj in samo od tebe. Pa upam, da boš čez leta one of us. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

12. jan 2009 14:39

Ej, ti številka ( a je to res PIN ), nisem se mislil več oglašat, pa me je Vendy spodbudila. Tisto prej, sem zanalašč povedal tako grobo, če bi hotel, nekaj celofana bi se tudi pri meni našlo ( ne glede na mnenje moje prijateljice ). Poglej, jaz celo stvar vidim takole nekako ( Vendy bi to znala velijko lepše povedat ): če nekdo vpiše fax, pričakujemo da bo slej ko prej iz tega ratal nekakšen intelektualec, za katerega je samoumevna tudi intelektualna radovednost, ki se ( naj bi se ) pokazala tudi že prej, pred vpisom na fax ( O.K. vem, da nekateri študirajo le zaradi pričakovane višje plače, pa marsikakšen tak je zaslužen za večkrat odklonilno stališče do izobražencev ). Torej, če imaš nekaj te intelektualne radovednosti in si ( predvidevam ) vpisala ekonomijo, najmanj kaj se pričakuje je, da redno spremljaš gospodarske teme v časopisih in na TV, ne glede na to koliko mal časa imaš, in že iz tega bi pričakoval, da ti ni treba zastavit  vprašanja kot si ga. V dobro ti vseen štejem, da si sploh vprašala, ker ( to mi se dopade in večkrat citiram ): kdor veliko sprašuje se komu sem ter tja zdi neumen, kdor nikoli ne vpraša ostane za zmeraj neumen. Preprosto povedano, če greš asistentu ( profesorju ) in priznaš svoje neznanje, je to veliko manjša črna pika, kot, da oni sami ugotovijo, da skrivaš svoje neznanje. Ostalo pa tako kot je Vendy že povedal, ni kaj dodati.

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

12. jan 2009 15:01

8599 je napisal/a:
no Vandelina, hvala.jože, tebi pa: ti oprostim, če ne veš kako je študirati, lahko tudi do takih izjav pride, kot jih imaš ti.8599

Če boš tako površno brala, ti seminarska ne bo ravno preveč uspelai... pisala je Vendelina jr. (in ne Vandelina), druga stvar, katero bi ti rada povedala, pa je: približno toliko let, kot si ti stara, ima ežoj (in ne tako, kot si ti prebrala njegov nick) v žepu visokošolsko diplomo, radoveden je še vedno in knjige tudi še kar kupuje. Tudi lepo mu gre izražanje v našem jeziku, če ravno se ga ni nikdar učil v šoli.

Sicer pa dobrodošla na teh straneh! Prepričana sem, da boš dobila pomoč oz. usmeritve na tem portalu, nekaj pa bo treba tudi lastnega truda vložiti.

 

Ognjič

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

12. jan 2009 15:53

No, se čisto strinjam z vsem napisanim.. Glede seminarske pa; ko boš imela temo, literaturo, voljo, skratka vse kar ti rabi, da napišeš seminarsko, se vsedi in si najprej naredi smiselno kazalo. Jaz vedno tako začnem. In vedno obstaja knjižica s faxa, kjer je vse lepo razloženo, tudi način citiranja, na kar RES ne smeš pozabit! Ko končaš, jo pošlji prek maila kolegici/kolegu ali pa nekomu drugemu, naj ti jo komentira. In potem jo oddaš :) Lp, Sara slovinkita

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

12. jan 2009 15:58

no Vandelina mi je res ušlo, Ežoj_ja pa zame Jože (ker je EŽOJ narobe prebrano JOŽE). če vas pa res tako moti, pa ne bom več tako pisala. sicer sem pa študirat šele začela, to bo moja 1. seminarska naloga, zato mi je kakšna napaka odpuščena, sicer pa to kar tukaj pišem ni seminarska naloga, zato mi to ne morete očitat in lahko kakšno veliko črko spremenim v majhno,.. kar se tiže ežojeve diplome, pa ne bom komentirala,... 8599

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti