Seminarska naloga

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

12. jan 2009 16:13

8599, ne morem si kaj, da se ne bi oglasila. Sem namreč po službeni dolžnosti dostikrat "na drugi strani" seminarskih nalog, se pravi, da jih berem in ocenjujem, in ti mogoče lahko dam kak dobro mišljen namig. Ežoj ima popolnoma prav. Toplo ti polagam na srce, da, če misliš resno s faksom, ne poskušaj iskati "ene seminarske naloge, ki je že nekje napisana", in je potem malo prirejati..... veš, večina profesorjev je precej manj neumnih, kot si očitno misliš, predvsem pa vedo, kaj je namen seminarskih nalog. Če si na resnem faksu, bodo tvoje predelovanje že napisanih seminarjev zelo resno vzeli in nemudoma boš v zelo resnih težavah, zato raje ne začenjaj s tem - če seveda resno misliš. Saj vsi vemo, da se kolesa na novo ne da izumiti in nihče ne pričakuje od tebe, da bo tvoj prvi seminar fundamentalni prispevek k znanosti. Mora pa pokazati, da veš, kaj hočeš. To pomeni - kar idi po Vendelininem spisku. Pa sedi in razmisli: kaj je problem? kaj je o njem znanega? kakšne so možne rešitve oziroma ustaljene poti reševanja problema? in seveda kje rešitve še manjkako, kaj je treba še narediti. Če si na pravem študiju, boš videla, da je pisanje seminarskih nalog prav zanimivo. Sploh, če si temo lahko sama izbereš. Za božjo voljo, kaj sploh še čakaš? Veliko uspeha in lep pozdrav, Sonja PS: najslabše se godi študentom, ki nikoli nič ne vprašajo, potem pa delajo neumnosti

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

13. jan 2009 15:54

hvala vam vsem za pomoč in namige. eni ste mi pri svojih odgovorih pomagali več, drugi manj. moj problem je predvsem v tem, da niti približno (nisem) vedela, kje naj se tega projekta lotim. sem se pozanilma tudi pri mojih sodelavkah, ki so že šle čez fazo začetka in sem tudi dobila kar nekaj uporabnih informcij. bi pa rada povedala še nekaj: večina vas pravi, naj se ne bojim vprašati, ampak, če bi jaz nekatera vprašanja slišala v živo, bi me kar malo zadela in spraševala bi še manj. zato prosim vse tiste, ki ne odgovarjate, kar pomeni, da se oglašate samo zato ker se vam pač tako zdi, z odgovori, ki ravno niso direktni odgovori na temo, bodi raje samo bralec. zakaj se vedno najdejo nekateri ki tako radi pateujejo. če vas nekdo nekaj prosi ali sprašuje, zakaj mu ne bi samo odgovorili na vprašanje. še enkrat hvala vsem in lep pozdrav 8599

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jan 2009 16:31

8859, takole ti bom rekla: 1. Če kje, potem smo pa ravno tebi odgovorili tisti, ki smo v življenju napisali n seminarksih nalog na faksu in potem v nadaljevanju življenja tudi nekaj izdelkov na več straneh. In ne samo, da smo preživeli, še fino nam je bilo pri tem. In ti želimo, da bo tebi tudi nekoč fino, ko se boš izpilila v veščini izvajanja lastnih misli in konsistentega argumentiranja. 2. Lepota študija je ravno v tem, da človek dokončno dojame, da so direktni odgovori na vprašanja - ampak od tega človek ravno zelo ne napreduje, in da so odgovori, ki ti osvetlijo kontekst vprašanja samega - in da samo pri takih odgovorih človek v resnici napreduje. Veš, intelektualec (neodvisno od tega, kakšno ima formlano izobrazbo, enim res tudi doktorat ne pomaga, so pa taki, hvala bogu, v manjšini), je vesel, če se mu oriše kontekst njegovega vprašanja - še posebej, če ga sam ni našel (dasiravno ga po mentalnem formatu vedno išče). Tisti, ki to ni, tak odgovor doživlja kot napad nase. In taki odgovori tudi pokažejo, če je bilo vprašanje sploh pravilno. Npr: zdaj verjetno že veš, da vprašanje "kje je kakšna seminarska, da jo preuredim", ni bilo pravilno in smo ti tu obilno in izdatno razložili, zakaj ni bilo. In boš na svoji koži občutila, kako je fino, če te nekdo konsistetno citira (ko se bo skliceval na tvojo seminarsko, ki bo v knižnici) in kako boš besna, ko boš ugotovila,da te nek šlepator prepisje in ne navaja vira. 3. Glede na leta in na to, da se sklicuješ na sodelavke, sklepam, da imaš obliko študija ob delu, da to poteka čez vikende in nekako nimaš stika z tedenskim življenjem na faksu. Spoštujem tvoj napor. Ampak, povem ti takole, reden študij ali izredna forma, za to, da se študij dokonča, veljalo čisto enaka pravila obnašanja, čisto enak nivo znanja in samostojnega razmišljanja je treba pokazati. In če ste se skupaj vpisale (ali pa so ene to že naredile), to v nobenem primeru ne pomeni, da veljajo "pravila sodelavk", temveč veljajo pravila in obnašanje fakultete. Povedano drugače, sodelavke lahko uporabljaš zgolj in samo kot motivacijo (če je ona to naredila, bom jaz tudi) in kot zdravo tekmovanje (ali sem v prednosti ali zaostajam s študijskimi obveznostmi), ne pa kot intelekutalni referenčni okvir za izdelavo seminarskih nalog. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. jan 2009 16:46

8599 je napisal/a:
jože, tebi pa: ti oprostim, če ne veš kako je študirati, lahko tudi do takih izjav pride, kot jih imaš ti. 8599

Prvi dan si med nami, pa si dovoliš tako nesramnost! Svetujem ti, da namesto seminarske za začetek prebereš (in ga potem tudi upoštevaš) kak bonton! Mislim povsem resno.

In - konec koncev, če po 20 letih nadaljuješ študij, potem ne veš (to s svojim vprašanjem tudi jasno kažeš), kaj sploh pomeni študirati. Vsaj v zdajšnjih časih. In to očitaš ežoju, ki pravzaprav toliko in takih reči bere, da bi, če bi iz prebranega opravljal izpite, lahko več kot en faks (ob sicer končanih šolah) naredil.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13. jan 2009 16:51:10

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jan 2009 16:46

E pa *ebiga, ti ena številka, ti pa zares provociraš, Vendelina me pa nervira, ker ne izgubi potrpljenje s tabo, ti še kar neki razlaga, zdi se mi pa da zastonj. So vprašanja, na katera je možen čist simpl odgovor ( koliko je ura, kateri dan je danes..............). Na tvoje vprašanje, si dobila čisto v redu odgovore, vključujoč tudi moj prvi odgovor, če pa tega ne dojameš in se še kar neki repinčiš ( da nisi dobila odgovora v stilu: poišči diplomsko nalogo tega in tega in prepiši od 21 jo 31 strani ) potem ti lahko dam še en nasvet: opusti misel na študij, to ni  za tebe.

ežoj

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

13. jan 2009 16:53

Jojojoj, mene tudi boli glava. Številka, pogum! Ni vse tako črno kot se zdi na prvi pogled. Tudi jaz imam že en kup seminarskih nalog za seboj, pa sem še vsako preživela. Plagiatorstva pa se, lepo prosim, ne idi. Ni zdravo. Niti olikano. Če pa že resnično moraš, potem vprašaj avtorja. Ker si zasluži to spoštovanje. In če mu že želiš izkazat spoštovanje, potem razmisli sama, od kod hočeš prepisovat stvari. Verjemi, vsak od nas je moral že kdaj napisat seminarsko in se tudi teme sam spomnit. Jaz sem mlada in imam probleme z idejami. Vedno. Ko pa si te ideje zapišem, se tolčem po glavi, kaj tega nisem storila že prej. Za idejo ni potrebno veliko. Vendar pa veliko pomeni, če je tvoja. Ker jo potem lahko zagovarjaš. Mogoče se ti zdi, da je vse že pobrano. Pa ni! Tem je še dosti in jih bo zmeraj, dokler se bo svet vrtel, tudi dosti ostalo. Pogum! [soncnica] jana1 Sporočilo je spremenil(a) jana1 dne 13. jan 2009 16:56:28

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

13. jan 2009 17:22

ne bom komentirala. tistim, ki so mi res odgovorili na vprašanje, sem se že zahvalia.spraševala sem pa zato, ker to pač še ne znam in verjamem sama vase, da 1x bom in vem, da tudi vsi tisti, ki imate že diplomo nekoč niste imeli pojma, tako, kot ga sedaj nimam jaz. Zame je uspeh že to, da sem se pri 40-ih spet lotila učenja in meni je logično, da se bom morala še veliko naučit, vendar se nekaterimi vašimi odgovori ne bi veliko, pa ne pričakujem, da mi bo nekdo rekel: na najdi vtipkaj.....kljub razpravi ki je zašla, zdaj vem kako se zadeve lotit, ...še dobro da vsi ne mislite, da vas provociram in bom zdaj končala, da ne bo kdo namesto mene dobil črno piko, samo zato, ker mi vztrajno želi pomagati, ka pa nekatere nervira... 8599

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

13. jan 2009 17:36

8599, tudi jaz sem se odločila za študij, in sicer po 10 letih od srednje šole. Sem na polovici, in kljub dvem malim lumpom uspem vse narediti, ampak sama. Svetujem ti da seminarske napišeš sama, ker predavatelji precej "surfajo" in če boš seminarsko prepisala, jo boš morala ponovno, kar je škoda časa. Sej 8 strani je hitro.Kje pa študiraš? BLEJSKAVIHRA

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

13. jan 2009 17:39

Ja, 8 strani je res hitro. Meni se je pred kratkim zgodilo, da bi morala napisat seminarsko dolgo 5-10 strani. In glej ga zlomka, ko sem jo oddala, jih je bilo 19. Pa nisem piflarka. Samo toliko se je tema razširila. Tako da iz prve roke vem, kaj pomeni dobra ideja. [soncnica] jana1

8599  

član od: 12.1.2009

sporočila: 7

13. jan 2009 17:41

jaz sem se vpisala letos na visoko komercialno šolo,....kako si se pa ti lotila 1. seminarske naloge? ko jaz sprašujem svoje sošolce o čem bodo pisali, imajo vsi že nekaj od kolegov, sodelovcev, prijateljev,.... 8599

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti