Ljubljana -varno mesto

kozamurnik

sporočila: 2311

tema odprta - 12. jan 2009 7:05 | ogledi: 1.507 | odgovori: 3

Danes sem na lokalnem radiu zvedela za to, sicer zelo prijetno novico (ki je v resnici iz leta 2007 )ampak jo je vedno prijetno poslusati.

Gre za preizkus postenosti,ki so ga izvedli na 32 mestih po celem svetu.Na prvo mesto(test z izgubljenimi mobilci) se je uvrstila Ljubljana( 29 vrnjrnih moblicev od 30) drugo je pripadalo Torontu,itd.

Lep obcutek, da kljub mikrokriminalu sodimo med najbolj varne in postene drzave,pa ne samo zaradi tega testa.

http://timesofindia.indiatimes.com/Mumbai_fifth_most_honest_city

kozamurnik

Temo je spremenil(a) kozamurnik dne 12. jan 2009 07:07:58

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

12. jan 2009 7:26

Hm, sinu so v taistem mestu pod grožnjo z nožem mobilnik odvzeli. Pošteno? Pa še zdaleč ni osamljen primer. Lep in varen dan vsem! Boris booris

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jan 2009 7:28

Eden od svetovnih popotnikov, ne vem več kateri, je pred kakšnimi dvesto leti napisal, da ga je v Sloveniji najbolj prijetno presenetilo to, da ljudje sploh ne čutijo potrebe po zaklepanju vrat.  Od takrat se je sicer veliko spremenilo, nekaj poštenja nam je pa očitno  le še ostalo zasidranega v podzavesti.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jan 2009 7:34

Booris, v tvojem primeru gre za kriminalno združbo, Kozamurnik pa piše o splošni poštenosti prebivalstva.

 

He, he, celo jaz sama sem doslej našla in vrnila 2 mobilnika lastnikom. Preprosto - ali počakaš, da pokliče, ali pa pričneš klicati številke, shranjene v mobilniku. Eden od klicanih bo že vedel, čigav je in ga bo obvestil.

 

PS.: tudi mož ga je izgubil med smučanjem na Krvavcu in ga na ta način dobil nazaj še isti dan.

 

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 12. jan 2009 07:37:57

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti