Kava, kavca, kavica, ...

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

27. jan 2012 8:21

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Nimam pojma zakaj se ne dobi povsod v Evropi, ampak švedska Gevalia za espresso je nam najboljša, ker nič ne greni in ni kisla.



Vanja

Meni je pa ravno grenka in kisla kava edinega pravega okusa. Illy do sedaj top.

Odkar imam Senseo aparat, turške ne morem več piti, grozna mi je. Da ne govorim o komfortu, sploh zjutraj, pritisk na gumb, narejeno. Tam pa čakam da zavre voda, od dvanajstih poskusov mi gre enajstkrat čez, potem pomivanje, brisanje pulta...pa še cenejša je kot Barcaffe. Kupujem jo v Muellerju in Elecrercu.

Verjamem da je v tabletah še boljša kot v blazinicah, najbrž dlje obdrži okus in arome. Kolega ki da veliko na kavo je zamenjal aparat na ročka za tega s tabletami in pravi da je občutno boljša kava in bolj elegantno upravljanje z njim.

Dodatkov pa tako ali tako nobenih, ne sladkorja, ne mleka, ničesar. Zjutraj dolga kava, po dobrem obedu obvezno esspreso.

Ko sem ter tja pijem turško kavo, vedno pozabim na zoc in ga požrem :S

 

Commis débarrasseur

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. jan 2012 10:53

Brez turške kave, grenke, močne, skuhane v pravi džezvi (imam zbirko, uporabljam jih odvisno od počutja), se dan ne začne prav.

Kakšna magija je mešat, gledat da pride samo do roba, odstavit, pa spet in še enkrat, se opajat nad vonjem in  nestrpno čakat, da se "usede" in potem....prvi srk s "penco"

Ampak javr še vedno ne ve, zakaj bi se lotil nalepke.

 

lp

mzm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

27. jan 2012 11:20

mišzmoke je napisal/a:

Brez turške kave, grenke, močne, skuhane v pravi džezvi (imam zbirko, uporabljam jih odvisno od počutja), se dan ne začne prav.

Kakšna magija je mešat, gledat da pride samo do roba, odstavit, pa spet in še enkrat, se opajat nad vonjem in  nestrpno čakat, da se "usede" in potem....prvi srk s "penco"

Ampak javr še vedno ne ve, zakaj bi se lotil nalepke.

 

lp



mzm

Mzm, tukaj si pa ne bi mogli bit bolj enaki. Turška, grenka, močna, s penico. Prva jutranja mora bit taka, potem čez dan pa lahko improviziram še s kako drugo, instant ali kaj podobnega. Ampak zjutraj pa enostavno potrebujem najprej omemen vonj in potem res uživam ob vsakem požirečku. Pa še vedno sem na Bar kavi, zame ima še vedno edinstven vonj in okus.

zeta

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

27. jan 2012 11:43

zeta je napisal/a:

... Pa še vedno sem na Bar kavi, zame ima še vedno edinstven vonj in okus.
zeta

 

Točno tako! Kupujem jo v zrnju

mzm

MOON  

član od: 18.6.2008

sporočila: 187

27. jan 2012 15:01

Pri nam pa pijeva z možem kavo Mingos, mož pije zelo sladko, jaz pa grenko z ščepcem cimeta ali kardamoma.Moram jo pa spiti zjutraj veliko dozo, da lahko začnem funkcionirat.

MOON

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

27. jan 2012 18:57

zeta je napisal/a:

mišzmoke je napisal/a:

Brez turške kave, grenke, močne, skuhane v pravi džezvi (imam zbirko, uporabljam jih odvisno od počutja), se dan ne začne prav.

Kakšna magija je mešat, gledat da pride samo do roba, odstavit, pa spet in še enkrat, se opajat nad vonjem in  nestrpno čakat, da se "usede" in potem....prvi srk s "penco"

Ampak javr še vedno ne ve, zakaj bi se lotil nalepke.

 

lp



mzm

Mzm, tukaj si pa ne bi mogli bit bolj enaki. Turška, grenka, močna, s penico. Prva jutranja mora bit taka, potem čez dan pa lahko improviziram še s kako drugo, instant ali kaj podobnega. Ampak zjutraj pa enostavno potrebujem najprej omemen vonj in potem res uživam ob vsakem požirečku. Pa še vedno sem na Bar kavi, zame ima še vedno edinstven vonj in okus.



zeta

 

Se vama pridružujem

JJ

vernesa_N  

član od: 30.1.2012

sporočila: 3

31. jan 2012 14:12

Jaz tudi ... turška kava zjutraj, potem pa mi lahko kdo reče dobro jutro. :D Mož je pa ne pije, razen instant v službi.

vernesa_N

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. jan 2012 14:23

Ako že, pol XXL šalca prave BELE KAVE (žitna,ječmenova) z mega mlečno trdo kepico na vrhu (naredim z MAGIC MILKOM), zraven pa kakšni izmed nešteto domačih variacij keksov, peciv...MUAAAAA :D

MBrando

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

6. feb 2012 19:19

 Turška kava babe ELZE .Najboljši recept za pravo turško kavo,mi je povedala baba elza,zato bomo tej kavi rekli babe elze kava.Ko voda zavre,daj v njo sladkor,zopet zavri,odstavi zakuhaj v njo kavo,pristavi na plin,kava naj gre obvezno trikrat do roba,vmes se daje dol,se premeša in zopet nad ogenj.To je res prava odlična turška kava.

antonija7

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

6. feb 2012 21:39

Najboljša je proja. 1/3 kave in 2/3 mleka, pol žličke sladkorja in malo vanilije. Sploh ob vikendih, ko se nikamor ne mudi, zraven pa moj XXXL piškot in jutranji sonček ... love it 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti