Kava, kavca, kavica, ...

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

23. feb 2009 14:13

Jaz pa po nasvetu mamamie doma pijem samo še kavo s kardamomom. Imam espreso mašino in si kardamom nadrobim med kavo, spustim nekaj vode, da se namoči (običajno vmes spenim mleko), nato spustim vodo do konca, pa spenjeno mleko in rjavi sladkor. Njam njam njam!!! Sem prav vesela, da sem se ustavila na tej temi in prebrala njen nasvet. LP pujsek

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

20. okt 2009 20:53

zanima me katere instant kave so vam najboljše? do zdaj sem jaz pila samo od nescafeja gold, kaj pa drugi? masters

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. okt 2009 21:05

Meni tudi odgovarja Nescafe, pa še ta ne vsa - tisti navadni, klasični mild mi je dober, kräftig mi je že premočan, če ga dam pa manj, pa okus ni pravi. Najraje pa imam tudi jaz Nescafe gold, Cap colombina al kako že, pa tudi ni za stran metat.

Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat .

Okusi večine drugih instant kav mi ne odgovarjajo (čeprav sem jih spraševala, če so dobre )

lp

cervus

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

20. okt 2009 21:23

Trenutno pijem Jacobs Monarch (instant kavo), pa je okusna. Nisem pa neki ekspert :) Lizzie

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. okt 2009 9:21

elaphus je napisal/a:
Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat cervus [kaca]
Se podpišem pod tole. Zadeva, ki pri nas ne sme falit. Še posebej zdaj, ko imam na ta pravo kavo prepoved. Loni Makaroni

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. okt 2009 9:58

Loni je napisal/a:
elaphus je napisal/a:
Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat cervus [kaca]
Se podpišem pod tole. Zadeva, ki pri nas ne sme falit. Še posebej zdaj, ko imam na ta pravo kavo prepoved. Loni Makaroni
Joj Loni, mene bi pobralo! Jelenckova

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

21. okt 2009 10:17

elaphus je napisal/a:

Sem pa zdaj odkrila Nescafe Cappuccino cremoso nesladkan, ga pa pripravim z mlekom in ne z vodo in ne dodam nič sladkorja. meni je zeloooo dober. Še boljši pa je, če mleko prej spenim - potem imam peno na kvadrat .

cervus

Ta je res dober, ja - jaz ga pripravljam z mešanico vode in mleka (pol:pol). In tudi brez sladkorja.

Blanchy

neznan uporabnik

21. okt 2009 10:36

Kdor ima rad brezkofeinsko, naj poizkusi Bar Decoffe - brezkofeinska, turška, super okusa. ajda66

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jan 2012 7:40

Me prav zanima, kako bi s škarjami tole odrezal stran? Glede na to, da je treba zadevo kar fajn namočiti, da gre dol, pa še to v koščkih.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti