Kava, kavca, kavica, ...

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

17. jan 2009 18:15

No, šla sem na Barcaffe spletno stran, pod "Mleta&zrno", kamor bi ta "lešnikova" spadala, je ni. Očitno je ni (in ne bo) več nikjer za dobit. vesoljka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. jan 2009 18:21

Z novim letom sem začela piti brezkofeinsko kavo. Pijem jo ob istih urah kot prej navadno kavo, pa kofeina sploh ne pogrešam.

Si pa včasih zjutraj naredim mešanico: 1 žlička instant kave, 1 žlička kakava, 1 dl vroče vode, 1 dl toplega mleka. Včasih si dodam še ščep cimeta.

 

MM

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

17. jan 2009 19:51

Jaz imam najraje nesladkano Barcaffe kavo z mlekom...ampak to pijem samo zjutraj. Čez dan pa brezkofeinsko z mlekom lešnikovo kavo sem pa probala samo enkrat, pa je bla grozna..najbrž zato, ker ni bla mešana z navadno kavo in je bla aroma lešnika premočna za moj okus. NaturensGalleri

pšeničnik  

član od: 11.9.2007

sporočila: 61

17. jan 2009 20:04

Jaz sem skoraj iz kože slekel Sosedove in Tuševe trgovke zaradi lešnikove kave. Zastonj. So mi dale vedeti, da je ta kava ADIJO, ni-ni, premajhno povpraševanje itd. Jah, pa tako dobro mešanico se je dalo narediti če se je vsulo ravno prava količina cimeta, pol lešnikove, pol navadnega Barrcafea, na dno skodelice je "pomotoma" padel majhen košček temne čokolade, malček smetane in....................za popoln užitek še ženska družba. Kofetarski pozdrav! pšeničnik

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

18. jan 2009 18:52

Penilec za mleko imajo tudi v trgovinah Tuš,jaz sem kupila tistega na palčki-je na baterije. Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

19. jan 2009 13:42

Jaz kavo potrebujem zjutraj. Pravzaprav gre bolj za moj jutranji 1/2 urni ritual, ki ga izvajam obvezno sama, brez družbe! V lončku v mikrovalovki segrejem mleko, ga spenim s penilcem (tistim spiralastim), med tem časom se že pripravi kava v kavnem aparatu. Dodam sladkor, se vsedem na kavč in UŽIVAM. Imam aparat z mlinčkom, tako da je kava vedno sveže zmleta in neznansko diši.....

Tanja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. jan 2009 11:11

Vendelina jr. je napisal/a:
Daj žlico malo segrete nutele in to zmešaj z žlico vode in žlico neskafeja in čez dolij vročo vodo in to je to..., mnogo boljše kot lešnikova kava. Ali pa doliješ v čisto navaden nes malo lešnikovega likerja.......Samo potem se ne pritožuj, da tvoji obiski nikoli nočejo domov, ker tako super kavo kuhaš Vendelina jr.
Tale nasvet z nutelo in neskafejem sem spravila v prakso danes in je res superrrrrrrr! Hvala za idejo, mi je bilo tako dobro, da sem prav morala napisat! sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 28. jan 2009 11:11:55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jan 2009 11:25

Glad to be of assistance... Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 11:36

Kava zjutraj - še miže in zaspano je prva pot k aparatu za espreso, zjutraj potrbujem "dozo", da se "sestavim" in to brez kakršnekoli družbe in čvekanja. 1/2 urni jutranji obred samo zase. Dopoldan kakšen kapučino in če noter pade še košček čokolade je super. Ravnokar sem prakticirala kapučino z dodatkom nutelle - usta imam do ušes. :) Popoldan je pa kava "izgovor" za druženje - tudi če ne pijemo kave. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 28. jan 2009 11:36:52

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

23. feb 2009 13:25

Pred časom sem pila kavo iz te kafetere in bila je odlična! Res okusna. Ta kafetera je stara 100 let (pretiravam, ampak je res precej stara) in jo je kolega dobil od tete iz Argentine. A mislite da se jo da dobit tudi kje pri nas ali v naši bližini?

[url=http://www.Slikomat.com/slika/3602599.htm][/url]

 

saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti