Kava, kavca, kavica, ...

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. jan 2009 12:30

teddy je napisal/a:
Tadeja 13 - "kafetiera" je posoda, v kateri se pripravlja espresso kava. V spodnji del naliješ vodo, v srednji del nasuješ kavo in pristaviš na štedilnik. Voda se upari, gre preko kave v srednjem delu in se v obliki kave nateče v zgornji del "kafetiere". Popravite me, če zna katera bolje razložiti. Če smo že pri kavi - kako pripravite spenjeno mleko za kapučino: iz mrzlega ali vročega mleka, iz polnomastnega ali manj mastnega, s čim ga penite...? lp, teddy
Teddy, čisto prav si razložila. kar pa se penjenja mleka tiče, bi jaz rekla, da je precej odvisno od lune, moja tašča ima tri različne lončke za penjenje (lonček s cedilcem, ki ga porivaš dol in gor skozi mleko). Stvar pa je taka: enkrat rata odlična pena iz zelo hladnega mleka, ko poizkusiš še enkrat čez 10 minut, pa iz enakega mleka ne rata nič.....včasih iz toplega rata, drugič spet ne, zato se s taščo vedno hecava v stilu "a misliš, da danes bo taprava luna za penco ". V glavnem, pri nas smo preizkusili že vse mogoče kombinacije, pa smo enkrat dobili peno, čvrsto kot beton, drugič pa eno samo žalost... mamaF - Mojca

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. jan 2009 12:42

Pri meni vedno rata ful ful ful trda pena. Imam bel keramični lonček, s tistim "cedilcem", ki g porivaš gor in dol. Uporabljam mleko z hladilnika in sicer alpsko. Je tako gosta, da jo je treba iz lončka pojest z žlikčko, ker ne steče Mogoče zato, ker jo pripravljam za moža. Če bi jo zase, sigurno ne bi ratalo

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

12. jan 2009 13:08

Mama-F,teddy hvala za pojasnila. Zame je to nova stvar. Zgleda, da je to čisto primorska zadeva. lp, Tadeja tadeja 13

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. jan 2009 15:13

Loni je napisal/a:

Drugače si pa lahko kupiš raznorazne sirupe in jih dodajaš, pri nas jih dobiš v Muellerju ali Butlersu, znamka Monin (sama imam doma cimetovega, karamelnega in mandljevega).

Sem bila v Mullerju na Čopovi in nimajo teh sirupov . Sem si ogledala na internetu, in izgledajo super. Kje pa je Butlers? Somaya

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jan 2009 15:46

V Supernovi na Rudniku, meni je kar všeč... : ) lidka [sonce]

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

12. jan 2009 16:31

Pijem samo Nescafe z mlekom in enim natrenom,dve na dan ,v kafičih pa kavo z mlekom in natrenom. Sem pa v Budimpešti pila kavo s cimetom(takrat prvič) in priznam da sem bila navdušena,ko pa si jo naročiš pri nas pa tega okusa ni. lp petardica

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

12. jan 2009 17:09

Odkar je mož kupil mašinco - kavamat za espresso, mi nobena druga kava ni več všeč. Uporabljam barcaffe espresso, pijem čistega - brez sladkorja, mleka in drugih dodatkov. Mmmmmm!

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. jan 2009 17:51

espresso kava, črna iz kafetiere, močna za vola ubit, obvezno Barcaffe.

tulka

bojči  

član od: 13.7.2006

sporočila: 258

12. jan 2009 18:10

Kar se tiče mlečne pence-Vedno mleko ful pogrejem(1.8),nato ga spenim,v lončku ki ima metlico(RF).Nato lonček malo potolčem po podlagi in pustim nekaj sekund.Vedno uspe fajn penca.Pomembno je,da že 1x spenjenega mleka ne penimo še 1x,ker se sigurno ne bo spenilo. Pijem pa Nescafe. bojči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti