Kava, kavca, kavica, ...

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. jul 2014 21:38

Se strinjam, ker sama kafetjero za 6 komot stankam :) najraje uporabim lavazza crema e gusto se mi zdi. Oranzno modra je. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2014 21:43

Meni se zdijo mašine za kavo na kapsule rop v živo in pri belem dnevu. Tele kapsule so tako drage, da me že ob sami misli, da bi jih morala redno kupovati, glava boli. Midva sva na drugi Gaggia espresso mašini (prvo sva imela 6 let), in sem preračunala, da naju stane jutranja kava manj kot $1,50 z mlekom vred in uporabo Gaggie. Za zajtrk jih popijeva navadno en ducat.  

Pravzaprav sem hotela tole napisat: Ko sva kavo še kuhala na kafetjero za 6, sva tudi dve "stankala". 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 24. 2014 21:59

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

25. jul 2014 6:02

Po moje pri sosedih v prostorćek za kavo nabašejo mlete kave kolikor je pač stoji in njihov espreso je res postrežen v majhni količini in zelo majhni skodelici (za dober požirek ali dva), tako da potem mogoče res rata 6 porcij. Takole normalno bi se po moje dalo narediti iz te količine max 4 porcije. Ravnokar pijem tako kavo - nimam rada močne, obožujem veliko mleka in mislim da bom iz ene kafetjere dobilila 4 take porcije, kot so nam všeč. Si pa nekoč želim kupiti kafetjero za 10 ali 12 porcij (vem da obstajajo, samo se jih ne dobi povsod), ker bi jo uporabila takrat ko pridejo gosti in je treba skuhati večjo količino kave naenkrat, sedaj si pomagam z več kafetjerami za 6 oseb.

Nismo pa tako strastni kavopivci, da bi kupila pravo mašino- tiste ta poceni so bolj tako tako (sem že nekoč imela eno tako), tiste dražje pa moraš uporabljati, ker da bi mi pa bolj ali manj krasila kuhinju imam pa premalo polta za to.

tedyka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

25. jul 2014 6:42

Kavica, for me, 2x tedensko pri meni najboljšejšem KAFIČU. Zraven zajtrk ali južna in to so nebesa, posebne sorte!! 
Recimo: 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. jul 2014 6:46

tedyka, meni je enkrat prišlo na misel da zračunam, koliko me stane dnevna kava zaradi primerjave s tisto na kapsule in tisto, ki jo ljudje kupujejo pri starbucksu. Če naročiš pri slednjem kapučino, dobiš pol litra mleka (verjetno malo pretiravam) in dva "špuka" espressa. Cena je, se mi zdi, tam ene $4. 

Če zdaj vzamem ceno za srednje drago avtomatsko Gaggia mašinco in računam, da bo spet delala vsaj 7 let, je to $92 na leto ali $0,25 na dan. 

 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. jul 2014 7:27

bannanna je napisal/a:

Se strinjam, ker sama kafetjero za 6 komot stankam :)

Nekaj podobnega je pri nas z džezvami za štiri osebe, zjutraj se skuha za vsakega ena taka  in gre precej na knap, kljub temu, da skoraj žlica pokonci stoji

lp

mzm

Gurmanesse  

član od: 3.10.2014

sporočila: 1

3. okt 2014 23:03

Jaz pa sem si kupila kafetierci (odstranjeno zaradi očitne reklame mod.2)

 

eno malo  espresso (3 skodelice), ki je le zame.... rdečo!

in eno (na francoski potisk), v kateri v 5 minutkah postrežem kofe 4, 5 če je treba...in je stvar rešena.

 

Kava pa mi je najboljša Lavazza Espresso. Čeprav me mika tisti ročni mlinček...bom omenila možu, da mi ga kupi  za obletnico



Gurmanesse

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. okt 2014 23:36

meni je tudi lavazza super! je pa ceneje v lidlu kot na tej strani. ps je naključje, da vse tvoje najljubše stvari prodaajo v eni spletni trgovini in da je to eden in edini tvoj prvi post?

bela120  

član od: 28.2.2013

sporočila: 103

3. dec 2016 16:14

Kje v  centru Lj ni lahko dobila poceni  kafetjero?

bela120

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

3. dec 2016 16:19

Ne vem če je poceni ampak tam v starem mestnem jedru Ljubljane Pod Trančo je ena trgovina kjer prodajajo vse  vrste kave in mislim, da imajo tudi kafetjere.

LP, Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti