Kava, kavca, kavica, ...

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

12. jan 2009 9:18

Kava iz kafetere, v veliki šalci z veliiiiiiko mleka. Brez sladkorja. Mi je všeč malo cimeta v kavi, ampak si ga sama ne dodajam, tako pijem samo v kafičih, kadar se mi zlušta.

Včasih sem pila kavo s smetano, potem pa sem bila na Korziki in tam sem dobila ogromno šalco kave z ogromnim kupom smetane, ki je bila taka sladka, rastlinska, gosta, trda, , da se mi je zagabila za vedno. Niti videt ne morem več smetane v kavi

saša

MARTA1  

član od: 17.10.2008

sporočila: 33

12. jan 2009 10:25

Žigolino, kje pa kupite lešnikovo Barkavo, baje, da je ni več za dobiti, ne vem, pa, če je še delajo? lp Marta MARTA1

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

12. jan 2009 10:43

A res,da je ni več za dobit.?Septembra sem jo kupla v Mercatorju,decembra pa sem jo pol kg dobila od mame,kje pa jo je kupila pa ne vem.Moram prav pogledat jutri če jo še imajo v trgovinah.Je pa res da je kolinska z 1.1. opustila večina izdelkov.Ti poročam jutri! žigolino

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. jan 2009 11:03

Jaz imam najraje expresso kavico z rjavim sladkorjem, brez ostalih dodatkov. Občasno spijem doma expresso (iz kofetiere) z malo sojinega mleka.

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

12. jan 2009 11:22

jaz in moj mož pa vedno ppijeva zjutraj nescaffe z ntrenom in nato jaz še čez dan 2x ( sedaj ko sem doma še v porodniški ). užitek, ki ga ne zamenam za nič priv priv

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. jan 2009 11:24

Najraje pijem čisto običajno turško kavo brez vseh dodatkov. Včasih pa mi zadiši esspreso, ki mu dodam malce mleka.

Julija

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jan 2009 11:29

Doma prisegam na močno turško kavo, ne preveč sladko. Zunaj pa navadno pijem podaljšan esspreso s smetano, če je prelita s kakšno karamelo pa je sploh božansko. Doma si kavo privoščim le popoldne, da me malo poživi, med tem ko esspreso navadno name nima učinka in mi bolj prestavlja posladek. Zjutraj pa obvezno spijem divko z žličko sladkorja in malo mleka. Zelo mi teknejo oplemenite kave s cimetom, kakšnim kavnim likerjem ali rumčkom. A da kardamom tudi paše... bom poskusila. katjushka

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

12. jan 2009 11:44

Pri nas se pa zjutraj pije turška kava iz bosanske džezve, brez sladkorja, za hitro bujenje. Čez dan pa še kašen kapučino. Sedaj pa prosim še za razsvetlenje, kakšna pa je kava pripravljena v "kafeteri", ker na Gorenjskem tega ne poznamo. tadeja 13

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

12. jan 2009 12:08

Pozdravljene vse kafetarce. Ali ima katera od vas izkušnje s temi novimi aparati za kuhanje kave - dolce gusto - v katere se vstavi takšna 'bombica' z različnimi okusi kave? Meni izgleda kar simpatično. Morebitne ocene? Hvala vsem. moniq

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

12. jan 2009 12:19

Jaz pa najraje pijem doma espresso (iz mašince ali kafetiere) s pol žličke sladkorja in z mlekom, v Italiji pa si privoščim dober "kapučin". Doma mi ne uspe. Tadeja 13 - "kafetiera" je posoda, v kateri se pripravlja espresso kava. V spodnji del naliješ vodo, v srednji del nasuješ kavo in pristaviš na štedilnik. Voda se upari, gre preko kave v srednjem delu in se v obliki kave nateče v zgornji del "kafetiere". Popravite me, če zna katera bolje razložiti. Če smo že pri kavi - kako pripravite spenjeno mleko za kapučino: iz mrzlega ali vročega mleka, iz polnomastnega ali manj mastnega, s čim ga penite...? lp, teddy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti