Strjenka se ni strdila

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. jan 2009 20:13

 

Svež ananas lahko tudi malo pokuhamo v osladkani vodi. Pa ne me za besedo vlečt, ker se mi zdi, da sem to nekje prebrala.

 

LP Saša

Mir in dobro!

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

11. jan 2009 20:48

Ja, samo blanširaš ga, pa bi pomoje moralo uspeti...

 

strippy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. jan 2009 21:52

No, če so problem encimi 8in tu so), zadošča, da blanširamo. Segrevanje nad 50 st. C zakrkne (koagulira) beljakovine, s tem encim, ki je beljakovina, izgubi svoj učinek.

rimljanka - zasebno mnenje

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jan 2009 9:43

Želatino se vedno vmeša v mlačno zadevo, nikoli ne v vročo zmes!!!!!!!!! Jaz sem to videla šele pri Goljatu na tečajih, kako zgleda vmešavanje, pa mi je bilo jasno. Prej se je tudi meni kdaj ponesrečilo. (ker sem dala v pretoplo zmes). Lahko je bil ananas, samo, če je bil prej pokuhan... ? lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 9:54

shakra je napisal/a:
. Ker je možu zelo všeč, želi, da jo poskusim narediti še enkrat.

Prosim za pomoč.

lp,

shakra
LJubica, ti si pa še mlada in sveže poročena, a ne? Glej, tale epizoda s strjenko ti prinaša tri modrosti: 1. Nikoli se ne drži recepta kot pijanec plota, ampak glej, kaj nastaja in sproti popravljaj (oziroma drugič delaj "štihprobo" s sokom in želatino, da boš videla, kaj nastaja in šele potem delaj osnovno sladico. 2. Kot so že kolegice povedale, tropsko sadje in njihov sok in želatina, to gre slabše skupaj. Ampak gresta pa jagodičevje in želatina fix čisto lepo skupaj (ko boš spomladi delala kaj z jagodami, se spomni na tole. 3. "mož želi, da še enkrat poskusim".....Draga moja, jaz svojemu moškemu izpolnim marskikatero željo in naredim marsikaj, kar za koga drugega tudi slučajno ne bi - ampak mi ne pride na misel, da bi zanj naredila karkoli, če to istočasno ne bi bila tudi moja želja. Na tvojem mestu bi tisto strjenko uvežabala v nulo in še marsikaj drugega - ampak prvenstveno zaradi tega, da bi jo sama znala narediti. In da bi na temelju tega suvereno poskušala še kaj drugega. In če bo stranski učinek tega to, da bo mož nor na tvojo kuhinjo, potem si itak na konju. Če pa bi delala tisto strjenko zgolj zaradi tega, ker jo ima mož rad, ti pa s srcem ravno ne boš pri stvari (in boš to doživljalal kot da te mož nekako nevede sili v nekaj, kamor se tebi iskreno ne hodi), potem pa takoj danes postavi črto. Včasih ravno take skrajno nedolžne zadeve, kot so strjenke, kažejo na neke črte, po katerih bo par funkcioniral v naslednjih desetletjih. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. jan 2009 9:56

Predvsem je pomembno to, da ne damo želatine v mrzlo zmes ( tudi smetana), ker se potem naredijo grudice. Grdo zgleda, kepice so nagravžne, pa tudi učinek se izgubi.

F r i n a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 12:39

Ja, v bistu zgleda, kot da bi imela strjenka celulit..... Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

12. jan 2009 13:02

Vendelina po moje je pa tudi Shakrina želja popravit zadevo. Vsaj če sklepam po sebi. Ker če kaj ne rata popravljam dokler ni narejeno u nulo! Če pa s tem še ljubemu ustrežeš pa še tolko bolje!

Shakra če se boš držala teh nasvetov tule bo sigurno ratalo!

 

 

saša

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. jan 2009 13:35

Spagon, sama upam, da imaš ti prav in da sem jaz stavke preveč brala v kontekstu enega drugega topica.... Vendelina jr.

lisička  

član od: 21.7.2003

sporočila: 588

12. jan 2009 13:41

Meni se tudi ni strdila jogurtova torta. Tolikokrat sem jo že delala, da mi je postopek popolnoma znan. Delala sem z listi želatine. Imam na sumu, da je želatina zatajila.

Gobica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti