Šivilski tečaj

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

16. jan 2009 8:48

NO če se iz okolice Litiji jih organizira Ljudska univerza Litija priv priv

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

19. feb 2009 15:03

Hej! No jst še vedno iščem šiviljske tečaje.. da bi mi ustrezalo.. no sedaj pa mi se kar fajn zdi tečaj od Mic-a... a ma katera kake izkušnje al kako informacijo kako je pr njih? koliko se da naučit? m-a-j-a

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

26. feb 2009 16:40

živjo,

jaz pa sem slišala, da se menda šivanja da učiti tudi pri nunah. Ali katera ve morda kaj o tem?

 

lp veverica cak

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

16. okt 2009 17:33

Živjo Sem dobila za rojstni dan bon za tečaj šivanja v Elni. Šla sem se prijavit in so mi rekli, da moram s seboj prinesti kroj in pa blago. Ali se kroji dobijo samo v reviji Burda ali tudi kje drugje? Sem čista začetnica in me zanima kako ta tečaj poteka, koliko časa traja? Hvala in pozdravček vsem atos

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. okt 2009 18:26

Kroje,oziroma krojne pole so tudi v Ottobre.Sama jo kupujem v Lecleru. Lahko pa si jih sposodiš tudi v knjižnici. Kako tečaj poteka niti ne vem,sama sem samouk. http://www.ottobredesign.com/ anaeva Sporočilo je spremenil(a) anaeva dne 16.okt 2009 18:30

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

17. okt 2009 11:14

Kateri šivalni stroj pa imate? Jaz imam Bagatovo Višnjo, pa mi nekaj nagaja, tako da bom kupila novega. Odločam se med Elno in Toyoto? Imate kaj izkušenj s temi stroji? Hvala zoja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. okt 2009 12:07

imam brother Vendar sem imela tudi z Elno dobre izkušnje. anaeva

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

19. okt 2009 7:37

Meni je najbolj pomembno, da se lahko šiv nastavi na dolžino in na širino. Nekatere ima dolžino šiva fiksno in meni to ni všeč. Moje mnenje glede firme : imam entlarico Toyota, dela že 17 let brez servisa, vsake toliko časa jo posesam in namažem vodilo. Dela kot urca. Navadne mašine sem pa imela že vse živo, trenutno imam Singer, je ša kar. Čeprav je zalo občutljiva na niti, kakšne šivanke vstaviš, vrsta blaga-kakšen jesry sploh ne šiva. Sem pa imela mašino iz Aldija ( naš Hofer ), takrat sem zanjo dala 175 DEM, mi je pa šivala 9 let . Sedaj je pa tako zmatrana, motor ji je čisto opešal. Problema pa ni bilo nobenega z njo. Vsako zimo jo je mož posesal, namazal. Ni pa bilo važno, kaj sem šivala z njo, debelina blaga, kakšen ˝cveren˝ sem napela, kakšna šivanka je bila, vse je vlekla. Tako da ni pogoj dobra znamka in cena. Lep pozdrav, Klavdija

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

19. okt 2009 18:27

anaeva, hvala za odgovor, bom šla najpej u knjižnico, potem pa še v Leclerca. Pozdravček atos

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. okt 2009 19:51

ne vem no, ampak se mi zdi da je tu gor zelo veliko samoukov. Sem konfekcijski modelar in iz prve roke vam povem nekaj: za šivanje je potrebno nekaj znanja in sposobnosti . Ravno tako kot se ne moreš naučiti računalniških programov na 4- urnem tečaju , ravno tako se ne moreš naučit šivanja na kratkem tečaju šivanju. Treba je spoznat šivalni stroj - različni materiali potrebujejo različno napetost sukanca pri šivanju (ne moreš bombaž, saten in pletenino šivat z isto napetostjo) - pa ne mislit da se to ne dogaja. To je samo pika na i. saj je lepo da imate voljo, ampak vseeno je treba imet še eno osnovno znanje ali pa zelo velik interes in kakšno prijateljico šiviljo da ti bo stroj dobro šival. Mi kar živce kravžlja ko se ljudje pogovarjajo kateri šivalni - gospodinjski stroj je dober in kateri ni. Treba ga je znat zrihtat. Ravno tako kot pečico za pecivo pečt. Pa prav napeljat... pa ne vem kaj še. Ne obstajajo diplomirane šivilje, vendar se mi zdi da vsi ta poklic in ta znanja šivanja vsi jemljejo kot nekaj samoumevnega - se dojenček nauči hodit, pa ni vrag da se ne bom še jaz šivat. Malo morgen. Če pa že , pa vedno pod pazduhami in sploh v pregibih preverjajte, če vam ni šiv počil zaradi premočne napetosti. Mi je hecno tudi ko slišim , da bo šel kdo v knjižnico in tam dobil vse potrebno znanje za šivanje. Jaz tudi ne znam angleško, pa je to isto kot bi rekla: aha, bom šla jutri v knjižnico, bom tam dobila vse znanje, če ne pa še malo v Spar, pa Hofer. nekje bo že nekaj. Ne mi zamerit, povedat vam hočem samo to, da šiva lahko vsak, samo kako potem neka stvar izgleda je pa druga stvar. Zadnjič je ena punca tu gor prilimala slike svojih izdelkov. Ko sem jih prijela v roke in na šivih potegnila, bi rekla da je bilo šivano za striptis klub, kjer se vse razpade ko stvar samo pogledaš. Punca ima smisel in zelo dobre ideje, samo stroja pa ne zna naštimat glede na sestavo materiala. Ne bom vam več težila, ampak to se mi zdi isto kot če bi moja hčerka danes rekla , da gre pečt potratno potico, da to ni pa res nič takega. Pa si je doslej samo jajce na oko spekla. Se opravičujem, vendar sem tega foha in sem morda še bolj občutljiva, sploh danes. kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti