Šivilski tečaj

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

tema odprta - 11. jan 2009 15:30 | ogledi: 5.221 | odgovori: 28

mene pa zanima, če ve katera kje je v lj možno obiskati šiviljski tečaj, vem da jih organizira Elna... aja a je ketere že obiskovala kak tečaj šivanja in krojenja? koliko ste se dejansko naučile?

hvala

m-a-j-a

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. jan 2009 16:16

Maja, tečak šivanja in krojenja prireja tudi Singer v WTC na Dunajski. Moja hči pa je lansko leto obiskovala tečaj pri Elni, ki ga organizirajo tudi v dopoldanskem času, pri Singerju je pa v večernih urah, ko zaprejo trgovino. Njej je takrat pač bolj odgovarjal dopoldanski termin. Med tečajem si je naredila hlače, dolgo in krilo in eno malo bolj komplicirano večerno dolgo obleko z bolerom. Je pa res, da so bile na tečaju takrat samo štiri "učenke" in se jim je predavateljica lahko malo bolj posvetila kot bi se jim sicer, če bi jih bilo npr. 10. Je pa želela jeseni obiskovati tečaj krojenja, pa ni bilo dovolj zainteresiranih. Osnove pa je vsekakor na tečaju šivanja dobila, tako da si je kasneje doma zašila že kar nekaj novih stvari.

kača

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. jan 2009 16:51

Jaz sem naredila na Elninem tečaju 7 izdelkov, eni delajo samo enega ali dva... Meni je bilo všeč, ker se prilagodijo individualno, kolikor kdo zmore, toliko naredi. Naučila sem se veliko, časa za šivat pa nimam, na žalost. : ) Mi pa prav pride, ko kaj na hitro popravim, zarobim, pošijem, če je treba. Nazadnje sem si zarobila zavese za celo stanovanje, : ) lidka [sonce]

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

12. jan 2009 17:13

oooooo fuuul vama hvala!!!!!!! končno da je nekdo tudi odgovoril in ne samo fibcal kaj piše!! no tudi sama sem obiskovala začetniški tečaj šivanja... vendar takrat takoj nisem imela časa za šivanje.. sedaj pa me je zopet prijela volja.... tako, da sedaj samo te izpite (sm drgače študentka) dam čez pol pa hitro na kak tečaj... aja šivalne stroje pa v času tečaja nudijo sami najbrš! m-a-j-a

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

12. jan 2009 19:34

jaz sem bila 2x na elninem tečaju šivanja. stroj dobiš tam, sam si izbereš kaj boš šival, glede na tvoje znanje te učiteljica poučuje dalje. meni je bilo ok, sem bila pa obakrat samo po 20 namesto 40 ur, kar je dejansko malo premalo.

m-a-j-a  

član od: 10.11.2005

sporočila: 21

14. jan 2009 17:17

mislim da se bom odločla kar za elno.. sem jim poslal e-mail kdaj bodo izvajali naslednji tečaj.. pa čakam še na odgovor! sem slišala kar dosti pohval od elne... pa še en kupon za nekaj ur brezplačnega tečaja imam ker sem kupila 2 leti nazaj Elna šivalni stroj. samo upam da mi ga bodo priznali :d m-a-j-a

Jerča  

član od: 24.11.2006

sporočila: 146

15. jan 2009 12:55

Ahoj Še mene nekaj zanima, ko smo ravno pri šivanju. Ali ima katera izkušnje z revijo Burda? Tam so zanimivi kosi pa še vsi načrti so zraven. Ali je možno brez kakršnegakoli predznanja sešiti kaj po tej reviji? Lep zasnežen pozdrav Jagoda

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

15. jan 2009 13:05

Jerča jaz mislim da lahko sešiješ kakšen enostavnejši kroj.Tudi sama sem se tako učila,uzela sem še iz knjižnice knjigo-zdej se ne spomnim več kako ji je naslov,imam tudi doma knjigo Burda-Perfektno samostojno krojenje in šivenje.Zdej že dobro šivam,za sebe in moje.Poskusi ,videla boš da sploh ni teško.LP. golubić

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

15. jan 2009 22:13

Jerča, jaz sem totalni samouk. Začela sem z metrom in kredo (velja zlato pravilo: 3x meri, 1x reži!), pozneje pa sem "odkrila" tudi kroje. Seveda gre veliko lažje, če ti kdo pokaže osnove, vendar sem se jaz sama naučila zašit praktično vse: hlače, obleke, plašče, jakne...

V vsaki Burdi imaš legendo krojev in si najprej to oglej. Sicer je v nemščini ampak če ne razumeš, si lahko pomagaš s slovarjem ali prevajalnikom. Svetujem ti tudi, da za začetek izbereš lažji kroj. Ti so označeni s težavnostnimi stopnjami (ena pikica pomeni lažje, dve težje itd). Ko boš prerisovala kroj na blago pazi, da boš odrezala npr. 2 cm blaga več za rob.

Jerča, kar pogumno!

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti