Peka krvavic

mussa  

član od: 13.1.2008

sporočila: 40

10. jan 2009 17:30

Krvavice pečem cca eno uro pri 180˙c, zraven pa se obvezno peče še krompir narezan na večje kose. Naložim ga okrog klobas in nič ne solim. Prima! LP mussa

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

10. jan 2009 19:16

Hvala vsem za informacije. Sem se odločila, da jih bom pekla v pekaču v katerega bom dala še mrežo, da ne bodo na maščobi in bo le-ta lahko odtekala. Bom probala na 160°C okrog 50 min. Prekuhavala jih ne bom, saj so bile prekuhane, ko so bile narejene. Imam pa domače. Taia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

10. jan 2009 21:27

Zame osebno pa krvavica mora počit Šele takrat je dobra. Pa tako dolgo se mora pečt, da je kar precej izsušena in da ima fino zapečeno, debelo, hrustljavo spodnjo stran. NJam njam.

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

11. jan 2009 10:31

 

Odgovor z dne - 31. dec 2005 11:37:19

Krvavice vedno pripravljam, spečem tako, kot sem to videl še doma našo kuharico Minko, ko jih je pekla v "roru":Krvavice (sveže ali odtajane!!), držeč za špilo potunkam le za toliko v vročo vodo, da spremenijo barvo, jih parkrat prešpikam in razvrstim v rahlo naoljen pekač ter spečem v naprej segreti pečici, ki ji na koncu malo zvišam temperaturo, da se lepo, hrustljivo zapečejo. Med peko pa jih parkrat premažem z natečenim sokom. Pečica ni nikoli pošpricana!Lp!Riko

Riko

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

11. jan 2009 14:24

Čao, glede kuhanja krvavic - saj vemo, da so krvavice že obarjene klobase in da ponovno kuhanje pred pečenjem ni potrebno. Pri nas tiste, vzete iz skrinje, samo zavremo, da se odtajajo in izgubijo okus po skrinji. Včasih tega nismo počeli, zadnje pa let pa po nasvetu vedno, še posebej se pozna pri okusu po tem, ko so že nekaj časa v skrinji. Sicer pa, kaj pametujem, jaz jih sploh ne jem. So pa pri nas doma vsi ostali krvavicožeri in kakšen teden do dva po kolinah vsak dan "smrdi" po pečenju. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

11. jan 2009 15:25

Krvavice so že v želodčkih in so šle za med. Sem jih kljub vsemu dala v mrzlo vodo in pustila, da so skoraj zavrele. To sem storila zato, ker sem začela razmišljati, da se najbrž "obnašajo" tako kot jajca, ko jih kuhamo. Če se prehitro segrevajo, počijo. Se je na eni krvavici videlo, kako je popustila napetost kožice, ko sem špiknila. Najbrž bi počila, če tega ne bi storila. Nato sem jih dala na rešetke v pekač, jih s prstom naoljila po koži, prešpikala z zobotrebcem po obeh straneh in pekla na 175°C 1 uro. Nobena ni počila, edino kožica ni bila tako hrustljava, kot sem želela, zato bom naslednjič za zadnjih 15 minut peke povečala temperaturo. Hvala za nasvete! Taia

abcde  

član od: 4.12.2008

sporočila: 4

11. jan 2009 17:28

pečem jih v jenski posodi na približno 180 stopinj ,položim jih not malo prešpikam in dodam malo vode in pečem približno 1 uro.odvisno od debeline in velikosti,na koncu jih malo zapečem in so super. dober tek! abcde

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. jan 2009 14:35

Meni so pokale po vseh možnih variantah - zmrznjene, sveže, odtajane, pokuhane, malo našpikane, v vroči in v mrzli pečici, z odstranjeno špilo ali brez... Dokler jih nisem nazadnje res fejst.. takole ene 50 x vsako temeljito prebodla z zobotrebcem. Te pa niso počile, lepo hrustljavo so se zapekle in tako je to postal moj recept za krvavice. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

12. jan 2009 15:50

Krvavice vedno pečem v pečici,če jih vzamem iz skrinje jih počasi segrevam da v pečici odmrznejo ni potrebno nobenega posebnega kuhanja saj so že obarjene,odmrznene potem na hitro spečem in mi vedno uspe da so lepo zapečene in hrustljave pa zimo le da jih ne presušimo.Pa dober tek. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti