Peka krvavic

macek muri  

član od: 5.11.2008

sporočila: 107

10. jan 2009 14:02

V pekač položim peki papir na njega krvavice malo naoljim in pečem na 160*C cca 45 min potem pa še15 min na180*C odvisno od velikosti krvavic.Na srednji rešetki s spodnjim in zgornjim grelom ter nič ne obračam. macek muri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

10. jan 2009 14:05

Danes sem pekla krvavice kupljene na glavni tržnici v LJ. (prekmurske in so z ajdovo kašo). Imela sem jih v skrinji, zjutraj sem dala iz skrinje, v posodo nalila toplo vodo v katero sem dala krvavice in pečenico ter pustila eno uro v vodi. Pekač sem čisto malo namazala z mastjo, vanj dala pečenico in krvavice, vse skupaj šprepikala z zobotrebcem in v vročo pečico za 30 minut (brez pokrivanja). Nič počene, skratka odlične. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 10. jan 2009 21:09:18

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

10. jan 2009 14:25

Cila če hočeš bolj zapečene (take so tudi meni najbolj všeč) pač peči na višji temperaturi. Lahko proti koncu ali na sredini pečenja povišaš temperaturo. Vsak dela po svoje, ampak mi ni jasno zakaj jih preden jih spečate še prekuhavate. Kaj s tem pridobite? Krvavice, ko so nadevane (itak so že polnjene z kuhanimi sestavinami) so obvezno na koncu obarjene! Dragička meni so z AJDOVO KAŠO najboljše na svetu! Itak, da morajo biti Prekmurske in to domače, pa moja mama jih mora obvezno narediti, kot tudi Bujto repo, da je ta prava! Iwana

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

10. jan 2009 14:35

Tudi jaz imam probleme s peko krvavic. Skoraj vedno mi počijo. Ampak mi še zdaj ni jasno, kako jih naj pečem in pri kateri temepraturi. In kot pravi Iwana najboljši so itak prekmurski z ajdovo kašo ali pa s proseno kašo. Njami. Iwana 100 ljudi 100 čuda. Tako pravijo, kajne? Tudi jaz prvič slišim, da še enkrat nekateri kuhajo krvavice in jih tako dolgo pečejo. No zato pa je ta forum, da si izmenjamo izkušnje, mnenja... Včasih pridejo prav takšna mnenja od drugih. Kako je zdaj najboljše, da spečemo krvavice, da ne počijo? Morajo biti pokrita celi čas ali samo na začetku? Mimogrede kot prilogo imam rada spraženo kislo zelje. Pa lep pozdrav iz zelo mrzlega prekmurja. bisagolf

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

10. jan 2009 14:49

Dokler sem jih dajala direktno v pečico, so mi vedno počile. Zdaj, ko jih na kratko prevrem, nikoli. Očitno je tukaj neka finta. Žal pa je tehnično ne znam razložiti. fresh

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

10. jan 2009 15:29

Jaz jih dam v namaščen pekač, dolijem malo vode in hop v vročo pečico. Skoraj nikoli ne počijo.

Me je pa stara mama naučila, da ni od peke odvisno če krvavica poči, pač pa od prehrane pujceka. Bolj naravno se ga hrani, boljše ima tanko črevo in to potem ne poči. Previden je treba biti tudi pri polnjenju črevesa z nadevom. če se kaj napiči ali popraska, poči ko se peče ali bari.

Mi vedno delamo domače krvavice. Ravno drugi vikend gremo na koline, kje se bodo delale. Delamo pa prosene  v črevu in povite v mrežici, pa ajdove in krvave. Razen tistih v mrežici, ki jih rahlo zapečemo, ostale v črevu lepo obarimo in ohladimo, potem pa hajd v pekač ali v skrinjo.

Njami, jaz pa na dieti.

Kyara

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

10. jan 2009 15:48

Jaz jih občasno pečem na rešetki v konvekcijski pečici, cca 1 uro. Meni so všeč ker se vsa odvečna maščoba odteče in med peko ne plavajo v njej. Se poskušam izogibati pretirani svinjski maščobi, ker mi je rado slabo (žolč) in odkar pazim, da ne zaužijem preveč sv. mačobe mi je lepše. Krvavice pa imam zelo rada, samo dokler sem jih pekla tako, da se mačoba ni odtekala mi je bilo večkrat zelo hudo. Občasno jih pečem tudi brez maščobe v cevi za peko v pečici, je manj vonjav pa tudi pečica ostane čista, temperatura pa tam okoli 160 do 180 °C. Ponavadi počijo tiste drobnejše in še to če jih pečeš na plošči, redko v pečici, je pa odvisno od črev. lp lipa1

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

10. jan 2009 15:52

Mene spoh ne moti, če kakšna ajdova (najljubša) poči, da jo lahko postrgam z pekača, lepo zapečeno.Takšne so mi najboljše! Iwana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti