Mačja dlaka

lucy13  

član od: 25.5.2007

sporočila: 5

tema odprta - 9. jan 2009 9:53 | ogledi: 5.415 | odgovori: 25

Pozdravljeni!

Tukaj sem dobila že ogromno nasvetov, ki so mi prišli prav zato se obračam na vas.

Imam pa sledeči problem!

Imam kratkodlakega mačka, ki pa mu je kakšen teden dni nazaj pretirano začela odpadati dlaka...in sicer kar v šopih. ponekod se mu že vidi koža...

No naj še povem da se je pred kratki stepel z drugim mačkom in ima par prask! najprej je dlaka zacela odpadati tam kjer so praske sedaj pa gre vse višje!

Lepo prosim za kakrsenkoli nasvet!

hvala lepa in lep soncen dan zelim!

lucija

lucy13

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

9. jan 2009 10:06

Lucy, mačka odpelji k veterinarju, da ga pregleda. Tudi če mu telefoniraš, ti ne bo mogel pomagati.

Pri odpadanju dlake v šopih je v ozdaju definitivno bolezen. če je mikrosporija (lahko jo je dobil ob pretepu), boš morala k zdravniku/dermatologu tudi ti. Nekaj osnovnih stvari si lahko prebereš tu: http://sl.wikipedia.org/wiki/Mikrosporija

LP, V.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jan 2009 10:08

Imam mačka, ki se je pred dvema dnevoma stepel, čeprav bi moral vedeti, da s svojimi 14 leti ni kos enemu mladcu. Ga boli in dva dni sploh ne je, ne lula in samo spi.

MAček si sam čisti rano tako, da oblizuje okolico rane, da je čista. Z jezikom populi okoliške dlake. Poglej, če gre samo za "britje" okolice rane, potem se ne vznemiraj.

Veliko veselja z žametni šapico. Ti pa svetujem obisk pri vetrinarju, ki ga bo cepil in predlagam kastracijo.

F r i n a

Miškolina  

član od: 15.11.2004

sporočila: 244

9. jan 2009 10:26

Takoj k veterinarju! Miškolina

lucy13  

član od: 25.5.2007

sporočila: 5

9. jan 2009 10:27

hm zgleda da bom res mogla k veterinarju...drugace je pa se zmer zivahen in ima apetit in deluje vse normalno...upam da ni kaj hujsega lucy13

lucy13  

član od: 25.5.2007

sporočila: 5

9. jan 2009 11:52

hvala lepa vam za odgovore, če pa se se kdo najde ki kaj ve o tem pa se priporočam... lucy13

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. jan 2009 12:09

Lucy13, na tem forumu boš izvedela ogromno koristnega: http://www.mojpes.com/forumbb/viewforum.php?f=31 Mačji pretepi so lahko tudi usodni, na žalost. Z ugrizi se lahko prenaša preceh zelo hudih bolezni, ko ni več pomoči. Kot opisuje Frina, se je začelo tudi pri nas. Maček se je po dvodnevnem potepanju vrnil domov šepajoč in ves pretresen. Ko smo ugotovili, da ni nič zlomljeno, smo ga pustili pri miru, ravno tako kot Frinin je kake tri dni samo spal, le za wc se je zbudil. Potem je začel spet jesti in malo bolj elegantno hoditi, seveda ga nismo spustili iz hiše, vendar pa so se čez par dni začele nove težave- v enem tednu je močno shujšal- nehal je jesti, iz noska, ust in oči se mu je cedilo, zato smo ga takoj naslednji dan peljali k veterinarju. Dobili smo antibiotik, vitamine in opozorilo, da gre lahko za kako hudo virusno bolezen, s katero se mačke okužijo s stikom z drugimi mačkami. Torej, če bi antibiotik pomagal, bi bil znak za neko bakterijsko vnetje, če ne pa.....je rekel veteriner, da ga lahko testiramo za levkozo in mačji Aids, vendar pa je pri tako oslabljenem organizmu možnost preživetja zelo majhna. Na žalost se je pri nas zgodilo prav to. Naš lepi, pametni Likar nam je peti dan jemanja antibiotikov med spanjem poginil. Vsaj doma, na toplem, revček..... Zato sem si zelo k srcu vzela Frinin nasvet, ki mi ga je dala že nekaj mesecev nazaj - da je mačke, ki imajo izhod iz hiše zelo priporočljivo kastrirati, ker nimajo več toliko potrebe po teritorialnih borbah in se ne klatijo okoli med "gonjenjem". Ja, Frina, takrat te nisem ubogala....... Zdaj čakamo pomlad, z otroki smo se dogovorili, da gremo v zavetišče po mucka, ki bo rabil topel dom in tokrat, Frina , obljubljam - mucek ali mucka bo kastriran/sterilizirana in cepljen proti vseh tem hudim, zahrbtnim boleznim. mamaF - Mojca

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

9. jan 2009 16:51

mamaF, tudi jaz ti toplo priporočam kastriranje in cepljenje. Moj maček in kuža sta dala skozi vsa možna cepljenja in ni nobenih problemov. Zdaj, ko je zunaj tako hladno, pa tudi zelo pazim na kužka, da ne bi jedel sneg in mu takoj sperem tačke, ko prideva domov. Sol na tačkah je lahko tudi zelo neprijetna stvar. Mačkon je pa tako kar pod deko, nima najmanjše potrebe niti da bi šel na balkon. ursula-ce

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

9. jan 2009 17:07

Moja prijateljica je imela sterilizirano muco,še preden je šla prvič iz hiše-PRVIČ!!!!Vendar se je okužla z mačjim aidsom v enem od svojih hišo branov-tako so rekli njenim čuvanjem terase.Muca je bila dolgo na zdravilih potem pa so na veterini svetovali usmrtitev,ker ni bilo več humano niti dostojno življenje nekoč muce polne energije.RTM PIKA toppy

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jan 2009 17:37

Cepljenje proti trem nalezljivim boleznim je majhen strošek v primerjavi z bolečino, ki jo povzroči izguba. Če le naš mačkon ne bi tako grozno tulil med vožnjo k veterinarju.

Torej: odstranjevanje notranjih zajedalcev s tabletami, cepljenje proti nalezljivim boleznim, nato pa sterilizacija/ kastracija. Kasneje pa pipeta proti zunanjim zajedalcam. Priporočam Stronghold, ki je hkrati proti notranjim in zunanjim zajadealcem in garjam.

PS Naš branitelj čisto novega avta , pod katerim je posedal sosedov mačkon,še kar spi, boli ga nekaj pri repku, požrl pa mi je skoraj pol konzerve zelenjavih rib.

F r i n a

Iwana  

član od: 31.3.2008

sporočila: 143

10. jan 2009 15:30

Lucy13, tudi jaz se bojim, da je mikrosporija. Če je tako moraš nemudoma k veterinarju! Ker ti bo sicer maček poginil v velikih mukah. Mislim, da se lahko okužiš tudi ti. Pred kakimi desetimi leti je v neki vasi, bila prava epidemija mikrosporije. Uboge mačke so ostajale brez dlak, potem pa so jim že začeli odpadati kosi kože. Na koncu so shirani in polni razpadajočih ran poginili. Ogroženi so bili tudi psi in ostale domače živali, krave. Zdaj pa o veterinarjih: Včeraj sem kupovala ampule Frontline za mačka in psičko v velikosti mačke. Ko sem kasneje pogledala račun sem bila neprijetno presenečena. Kasiral mi ni veterinar, ampak tajnica. 1 ampula.......................... Frontline cat 3*0.5....................5,28 1 ampula...........................Frontline dog 3*0,67.................7,30 IZDAJA ZDRAVIL................................................................3,08 What???????????????????????? Zato, da mi je prodala dve mali ampuli Frontlina mi je skasirala 3,08 €? Ali je to normalno? Ali je to običajno? Nisem prvič kupovala zdravil pri njih, tudi maček je že nekajkrat bil na pregledu, na kastraciji,.... Kasiral je vedno veterinar in nikoli nisem plačala za izdajo zdravil! Potem je na računu napisano: Frontline cat 3*0.5 in Frontline dog 3*0,67......................kar po logiki pomeni, da sem kupila 3*0,5ml in 3*0,67ml ampul jaz pa sem dobila samo po eno ampulo po 0,5 in eno po 0,67! Iwana Sporočilo je spremenil(a) Iwana dne 10. jan 2009 15:34:05 Sporočilo je spremenil(a) Iwana dne 10. jan 2009 15:34:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti