Kupim strojček za rezance

Nushy  

član od: 8.1.2009

sporočila: 3

tema odprta - 8. jan 2009 23:12 | ogledi: 18.399 | odgovori: 18

Iščem kovinski strojček za rezance, z možnostjo nastavitve širine.

Potrebujem ga za svoj hobi, zato so mi novi predragi. Mogoče ga ima kdo pozabljenega na podstrešju ;)

Nushy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

9. jan 2009 8:07

Nushy, pozdravljena na kuliniraiki. Glede strojčka za rezance: e *ebiga,  prosiš za strojček, pa si še zbirčna, sam se manjka, da napišeš, naj bo nov, neuporabljen.

ežoj

se opravičujem, pol sem videl naslov: bi ga rad kupila, ja zem drugače razumel. Še enkrat se opravičujem

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 09. jan 2009 08:11:01

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. jan 2009 9:11

Vem, za kaj ga potrebuješ. Sama sem ga kupila za ta namen v Leclecku, kjer je stal 20 €, popust pa je bil 4 € ,v dobropisu.

Ežoj, za ta namen mora biti: kovinski, nastavljati se mora debelina, drugače ga ni mogoče uporabiti v ta namen.

Sem pa kupila Ampio, kaka dva meseca nazaj, 39 €.

Po neki informaciji naj bi imeli tak stroček, zgledal je bol plastičen, v trgovini Metro v Avstriji, kjer je mogoče kupovati z obrtniško kartico. Cena : okrog 16 €.

 

F r i n a

receptor  

član od: 18.10.2008

sporočila: 276

9. jan 2009 11:53

Pozdravljeni,ko že govorite o teh strojčkih,še jaz dodajam svoje povpraševanje:

Kupim rabljen strojček,kovinski,ki ga je izdelalo podjetje POCAJT iz takratnega še titovega Velenja in se imenuje RIVAL je za kekse in testenine -morda pa je le komu odveč?LP

receptor

Nushy  

član od: 8.1.2009

sporočila: 3

9. jan 2009 13:44

frina: Hvala za informacije, bom pogledala Leclercu torej ;) Si ga že preizkusila in je uporaben? Katera firma pa je bila? Nushy

neznan uporabnik

9. jan 2009 14:41

Imam Ampio, kovinsko - dve širini rezancev in nastavljiva debelina valjanja testa. Imam ga 20 let pa še vedno odlično dela. Po vsaki uporabi ga le obrišem z malo vlažno krpico in zbrišem do suhega. Sedaj pa ne vem, če lahko tudi naoljim tiste dele, ki se vrtijo, ker se mi zdi, da se je že malo izsušil in se valjčki težje vrtijo kot nekoč. bojim se namreč, da bi dobil vonj po žaltavem če bi uporabila jedilno olje ali po strojnem olju, če bi uporabila olje kot za šivalni stroj. Mogoče ima kdo izkušnje s tem. Drugače se splača za tak strojček odšteti svoj denar kot pravi frina, ker bo res dolgo služil, saj rezance, krpice ali pa samo krpe testa za lazanjo, za domačo rabo delam mogoče 10 x letno, pa takrat iz 10-15 jajc in seveda skoraj dveh kilogramov moke. l.p. tedi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jan 2009 20:56

tedi, če se ne motim, je olje za šivalni stroj kostno olje in ne strojno, to olje je fino in se ne zgosti in ne rata žaltavo, torej se mi zdi, da bi bilo še najprimernejše za strojček.

Lp

P.s. To seveda pod pogojem, da nimaš za šivalni stroj kar strojnega olja, ampak tistega, ki je namenjen prav šivalnim strojem.

cervus

Bajska  

član od: 27.9.2007

sporočila: 3

27. mar 2009 19:18

Nushy, v kleti imam en strojček, ne vem kakšen je. Če ga še nisi dobil, bom šla pogledat. Za kakšen hobi se pa uporablja= bajska Bajska

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. mar 2009 21:04

receptor je napisal/a:

Pozdravljeni,ko že govorite o teh strojčkih,še jaz dodajam svoje povpraševanje:

Kupim rabljen strojček,kovinski,ki ga je izdelalo podjetje POCAJT iz takratnega še titovega Velenja in se imenuje RIVAL je za kekse in testenine -morda pa je le komu odveč?LP

receptor

Zgodovino tega strojčka zelo dobro poznam, saj je pobudo za njegivo izdelavo dala moja mama. Mislim, da imamo ene tri take strojčke, če je pa RIVAL, pa ne verjamem. Princip pa je ostal 40let isti. Obrtnika, ki sta dolgo let izdelovala te strojčke, sta že nekaj let mrtva.

Jaz ga osebno ne maram, mi je ljubši od firme Flackeman, ali nekaj takega, ki deluje kot pištola. Moja mama v jok.

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. mar 2009 21:05

Bajska, potrebuje se za izdelavo nakita iz Fimo mase, ki se mora razvaljat na več debelin. Brez nastavitve debeline ne pride v poštev.

F r i n a

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

28. mar 2009 11:46

Naj povem, da sem pred tednom kupila strojček Titania. Kvaliteten z šestimi nastavitvami debeline. Cena 35 €. Pa ne za izdelovanje nakita, temveć za izdelavo idrijskih žlikrofov ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti