Hrustljavi piščanec iz kitajske rest.

mesni  

član od: 1.2.2008

sporočila: 196

tema odprta - 8. jan 2009 19:52 | ogledi: 21.131 | odgovori: 6

Ali mogoče kdo ve,kako se pripravi hrustljavo ocvrti piščanec,ki se ga dobi v kitajskih restavracijah?

Kaj pa ocvrti kokos?

Poskusila sem po receptu s kornfleksom,pa nam okus ni bil všeč(piščanec)

Lepo prosim za nasvete in pomoč.

mesni

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

8. jan 2009 20:31

Viš,to tudi mene zanima saj ga obožujem. ATNES

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

8. jan 2009 20:32

Bo mamamia mogla pridit na pomoč. Teka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. jan 2009 21:25

http://www.kulinarika.net/recept/eksotika/Piscanec_s_hr

 Tole sem našla v bazi. Avtorica receptov je Marinka (Jernejeva mama, se ve, tudi avtorica knjige Kuharska umetnost Azije), še večih zanimivh je izpod njenega peresa. V rubriki iskanje pri receptih vpišeš Marinka v okence avtor recepta, in se - pluskom - pokažejo vsi.

Med recepti je tudi hrustljava svinjina, ta se dela tako, da se kuhano meso namoči v posebno testo in potem ocvre. Bi šlo verjetno tudi s piščancem.

 

Sama nobene od teh jedi še nisem delala, tako da osebne izkušnje ne morem opisati.

Mamamia

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

8. jan 2009 21:43

Poskusi tako: oprano, posušeno in na male kose narezano piščančje meso posoli, povaljaj v ostri moki (ali v koruzni) in na hitro ocvri v globoki maščobi. Pozdravček!

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

9. jan 2009 12:10

Mamamia, s to Marinkino knjigo se je začela moja kuharska pustolovščina (no, če odštejem otroško kuharico). Odlični recepti. Meso samo povaljano v moki ne bo takšno kot hrustljava račka ali hrustljavi piščanec. Pri hrustljavi rački je koža zapečena zelo podobno kot pri pekinški raci. To pa se dela tako (zelo podobno receptu zgoraj), da se najprej koža race dvigne, potem pa je potrebno raci vpihati pod kožo zrak. Koža mora popolnoma odstopiti. Raca se potem premaže z marinado in suši. Vaja se ponovi 2x ali 3x. Šele potem se račka speče. Pri hrustljavem piščancu, ki ga strežejo v lj restavracijah pa je na piščancu neke vrste panada. Kot da je na tisti strani, kjer je koža, piščanec pomočen še v panado in potem ocvrt. Zelo verjetno je, da je panada narejena iz jajca za vezavo in riževe moke. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti